Wczytuję dane...
KOD: 978-83-8252-837-4
Autor: Judith L. Herman
Dostępność: 2 dni
EAN: 9788382528374
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Czarna Owca

Przełomowa praca na temat traumy i jej terapii. To bez wątpienia najważniejsza książka Judith L. Herman, która zrewolucjonizowała podejście do traumy oraz leczenia ofiar przemocy.

Autorka proponuje czytelnikom nowatorskie rozumienie zestawu problemów, które wcześniej omawiane były wyłącznie osobno. Na podstawie własnych badań oraz literatury Herman pokazuje zaskakujące paralele między tragediami prywatnymi i publicznymi. Skupia się na połączeniu perspektywy klinicznej i społecznej. Umożliwia ono jednoczesne zachowanie doświadczenia indywidualnego oraz skali politycznego kontekstu.

Precyzyjnie udokumentowana, wykorzystująca zeznania ofiar, dzienniki więzienne i literaturę, Trauma. Od przemocy domowej do terroru politycznego to wstrząsająca praca, która po ponad dwudziestu latach wciąż odmienia nasze myślenie.

Niesamowite osiągnięcie. Klasyka naszego pokolenia.

Bessel van der Kolk, autor Strachu ucieleśnionego

Judith L. Herman - amerykańska psychiatra i badaczka urodzona w 1942 roku. Wykładowczyni na Harvard Medical School. Była dyrektorką programu poświęconego ofiarom przemocy w Cambridge Health Alliance. Współtworzyła Women's Mental Health Collective - organizację oferującą potrzebującym pomoc terapeutyczną. Badania Herman okazały się nieocenione w zakresie zrozumienia traumy oraz pomocy ofiarom. W 1996 roku otrzymała nagrodę International Society for Traumatic Stress Studies za życiowe dokonania, w 2000 roku została wyróżniona przez American Medical Women's Association. W 2003 roku została honorową członkinią Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Azymut

 • Autor: 

  Judith L. Herman

 • Format: 

  225x150 mm

 • Ilość stron: 

  376

 • ISBN: 

  9788382528374

 • Oprawa: 

  broszurowa

 • Rok wydania: 

  2024

Polecamy