Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7554-306-3
Autor: Peter A. Levine
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Czarna Owca

Wprowadzenie do książki

Obudźcie tygrysa

Jak korzystać z książki Obudźcie tygrysa

  Dajcie sobie bardzo dużo czasu na przyswajanie zaprezentowanych tu treści. Wykonujcie zalecane ćwiczenia powoli bez napięcia, swobodnie. Trauma jest skutkiem działania najsilniejszych popędów. Wymaga szacunku. Nie zaszkodzicie sobie, czytając tę książkę szybko i powierzchownie, ale przyniesie wam ona większy pożytek, jeśli zrobicie to bez pośpiechu i z namysłem.
   Jeśli w jakimkolwiek momencie treść książki czy ćwiczenie was zaniepokoi, zatrzymajcie się i pozwólcie, by emocje opadły Pobądźcie ze swym doświadczeniem. Zobaczcie, co się ujawni. Wiele błędnych przekonań na temat traumy mogło w was zapaść zaskakująco głęboko i wpływa na wasze doznania oraz na wasz stosunek do samych siebie. Ważne, by móc to rozpoznać Jeśli skupicie się na swoich reakcjach, wasz organizm poprowadzi was dalej w odpowiednim tempie.
   To odczucia z ciała, a nie intensywne emocje są kluczem do uzdrawiania traumy. Bądźcie uważni na wszystkie reakcje emocjonalne i na to, jak przejawiają się one w ciele. Jeśli te emocje wydadzą się wam zbyt intensywne, pojawi się na przykład wściekłość, przerażenie lub ogromna bezradność, powinniście poszukać profesjonalnej pomocy.
    Trauma nie musi być wyrokiem skazującym na dożywocie. Ostatecznie może zostać oceniona jako coś korzystnego. Mówię tak, ponieważ w procesie zdrowienia, w procesie wychodzenia z traumy następuje pewna przemiana, która może poprawić jakość życia. Wyzdrowienie nie musi wymagać podawania wyrafinowanych leków, stosowania skomplikowanych procedur ani spędzania długich godzin na terapii. Gdy zrozumiecie, jak trauma się pojawia, a także gdy nauczycie się rozpoznawać mechanizmy, które nie pozwalają na wyjście z niej, zaczniecie też zauważać, jak wasz organizm próbuje sam się uzdrowić. Używając kilku prostych pomysłów i technik, możecie wspierać tę wrodzoną zdolność, a nie przeszkadzać jej wykorzystaniu. Narzędzia tu przedstawione pomogą wam w swobodniejszy sposób zapoznać się z traumą i kontynuować waszą drogę z lepszym samopoczuciem. Trauma potrafi być piekłem na ziemi. Uleczona staje się darem bogów. Proces wychodzenia z niej to heroiczna wyprawa, którą każdy z nas może odbyć.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Peter A. Levine

 • Tytuł oryginału: 

  Waking the Tiger. Healing Trauma

 • Liczba stron: 

  272

 • Wymiary: 

  135x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7554-306-3

 • Tłumacz: 

  Barbara Jarząbska-Ziewiec

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...