Wczytuję dane...
KOD: 978-83-8053-513-8
Autor: Michael Roizen, Michael Crupain, Ted Spiker
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: Burda

"Wnikliwa, zabawna i rewolucyjna książka o tym, że najważniejsza jest koordynacja w czasie. Przekonuje, że to, kiedy się je, jest równie ważne, jak to, co się wtedy je. Wskazuje też produkty spożywcze najwłaściwsze w najtrudniejszych okolicznościach życiowych”.

– dr Mehmet Oz, kardiochirurg i gospodarz programu „Dr Oz radzi”

Dowiedz się, jak codzienny dobór tego, co się je, a także pory jedzenia, mogą wpływać na stan zdrowia, energię, życie seksualne, tuszę, nastawienie do życia i starzenie się.

Doktor Michael Roizen – autor bestsellerowych książek z listy „New York Timesa” – i doktor Michael Crupain – odpowiedzialny za medyczną stronę talk-show „Dr Oz radzi” – przekonują, że wewnętrzny zegar kierujący naszym życiem – m.in. porą zasypiania i budzenia się – wpływa także na przyswajanie tego, czym się żywimy. Innymi słowy, że pora jedzenia jest równie ważna, jak to, co się je. Analizując wyniki najnowszych badań, autorzy kontestują zwyczaje związane z jedzeniem. Zalecają podporządkowanie się rytmowi dobowemu i burzą stereotypowe opinie o posiłkach. Burger z łososiem na śniadanie? Jak najbardziej!

Wystarczy zastosować kilka prostych zasad:

• dostarczać większość niezbędnych kalorii podczas śniadania bądź lunchu,

• nie jeść po zmroku, wyjątkiem mogą być surowe warzywa,

• pościć co najmniej 10–12 godzin na dobę,

• jeść codziennie posiłki tej samej wielkości i typu,

• nie ulegać stereotypom żywnościowym.

Autorzy proponują 31-dniowy harmonogram ułatwiający zmianę nawyków żywieniowych, bo tylko ona pomoże uregulować wydatkowanie energii, poprawić nastawienie do życia i opóźnić proces starzenia.

Oprócz praktycznych wskazówek, kiedy i co jeść, zalecają strategie na rozmaite zawirowania życiowe, wykorzystując do tego wiedzę o regułach, którymi rządzi się ludzki organizm. Radzą, czym się żywić, gdy dokucza stres, ogarnia smutek albo dopada złość wywołana głodem, co zjeść przed pierwszą randką, rozmową kwalifikacyjną czy podjęciem ważnej decyzji, a także jak się żywić, by zapobiegać nowotworom, cukrzycy i wielu innym chorobom i dolegliwościom.

Ta wszechstronna, miarodajna i inspirująca książka pomoże ulepszyć nasze życie pod wieloma względami

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Michael Roizen, Michael Crupain, Ted Spiker

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-8053-513-8

 • Rok wydania: 

  2019

Polecamy