Wczytuję dane...
KOD: 978-83-65404-17-6
Autor: Barbara Simonsohn
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788365404176
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Vital

Wprowadzenie do książki

Konopie cud natury

Zdrowotne zastosowanie nasion i oleju konopnego

  Konopie są najstarszą rośliną uprawną na świecie, w Chinach były uprawiane już ok. 12 000 lat przed naszą erą. Dlatego nie dziwi fakt, że nasiona konopi i olej konopny były i są na wielorakie sposoby stosowane do celów medycznych. W niniejszym rozdziale ograniczę się do zastosowań nasion konopi i oleju konopnego, pominę natomiast działanie części rośliny zawierających THC czy kannaboidy, które również są stosowane do celów odurzających oraz medycznych. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w rozdziale dodatkowym.
  Możliwości zastosowania nasion konopi i oleju konopnego do celów terapeutycznych nie są niestety dokładnie zbadane w związku z długoletnim zakazem uprawy konopi37. Jednak jako że konopie nie są lekarstwem, lecz bardzo zdrowym produktem spożywczym, nie można ich przedawkować. Nie pojawiają się również skutki uboczne. Wypróbuj samodzielnie te możliwości i odkryj nowe. Przy jakichkolwiek dolegliwościach powinieneś jednak skontaktować się z lekarzem lub uzdrowicielem, aby wyjaśnić ich przyczynę.
   Cannabis indica to, jak sama nazwa wskazuje, staroindyjska roślina znana również w nauce Ajurwedy, wiedzy o długowieczności. Rośnie ona dziko od wschodniohimalajskiego regionu Kaszmiru aż po wschód Asam. W sanskrycie konopie noszą nazwę „Bhanga”. W Ajuwerdzie nie chodzi głównie o nasiona i olej, lecz o wierzchołki kwiatów oraz żywicę wydzielaną przez liście, która posiada właściwości psychoaktywne. Są one używane do złagodzenia bólu przy problemach skórnych. W języku hindi nosi nazwę „Ganja” i w medycynie ajuwerdyjskiej od lat stosowana jest przy astmie, malarii, bólach głowy, nudnościach, drażliwości oraz manii.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Barbara Simonsohn

 • Tytuł oryginału: 

  Super Food Hanf

 • Liczba stron: 

  172

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-65404-17-6

 • Tłumacz: 

  Małgorzata Rzepka

 • Rok wydania: 

  2016

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...