Dar Gwiazdy Akabar
Wczytuję dane...
KOD: 83-85312-91-9
Autor: Og Mandino, Buddy Kaye
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawca: Medium

Wprowadzenie do książki

Dar gwiazdy Akabar

   Wędrowali i polowali na obszarze ponad stu tysięcy mil kwadratowych dziewiczej puszczy, w krainie nazywanej dzisiaj Laponią, na długo przedtem, zanim Romulus i Remus założyli Rzym, zanim Homer napisał Iliadę, zanim Hebrajczycy weszli do Kanaanu, zanim w Brytanii powstała Stonehenge, zanim na ścianach jaskiń w Algierii pojawiły sie pierwsze malowidła, zanim ukończono piramidę Chufu, zanim Nabu-chodonozor zbudował wiszące ogrody i zanim Gauta-ma Budda zaczął głosić swoją naukę w Indiach. Świat zna ich jako Lapończyków, ale oni sami nazywają siebie Same i mieszkają w około trzydziestu pięciu tysiącach wiosek i chat rozsianych w najbardziej na północ wysuniętych regionach Norwegii, Szwecji, Finlandii i nawet Rosji.
   Warunki niesprzyjającego klimatu znoszą z męstwem i cierpliwością. W ich rodzinach panuje wzajemna miłość i harmonia. Swoje dzieci uczyli między innymi sztuki życia i samowystarczalności... i przetrwali. Nigdy nie mieli własnego państwa, ale nigdy też nie przyjęli pomocy od obcego rządu.
   Są mali wzrostem, ale wielcy duchem. Nigdy nikomu nie odmawiają gościny, a drzwi ich domostw nigdy nie są zamknięte. Zbrodnie i rozwody znane są im tylko z nielicznych gazet albo z radia.
  Lapończycy są chlubą ludzkości od przeszło ośmiu tysięcy lat, ale wiemy o nich mniej niż o jakimkolwiek innym ludzie na naszej planecie. Niewątpliwie w tajemniczych cyklach wieczności ich moment w spektaklu historii był znacznie opóźniony.

   I oto pewnego dnia ...i zważ, wcale nie tak dawno temu... w małej, odludnej lapońskiej wiosce, daleko na północ od Koła Polarnego... wydarzył się cud.

  Gdyby tylko świat o tym wiedział..

  Dar gwiazdy Akabar to wzruszająca, liryczna opowieść o lapońskim chłopcu, który oddał życie, by ofiarować ludziom przesłanie prawdy, miłości i wiary. Jest to zarazem i baśń, i pełna realizmu historia zmagań człowieka ze swoją słabością, brakiem wiary we własne siły, ułomnością charakteru i zwątpieniem.

  W wędrówce ku wyższej prawdzie pomaga bohaterowi dar gwiazdy Akabar - przesłanie zawierające najgłębszą mądrość i wiedzę o człowieku.

  Patrz wyżej. Sięgaj dalej. - te słowa są motywem przewodnim książki. Jeśli tylko zechcesz - drogi Czytelniku - mogą one stać się dla Ciebie drogowskazem ku szczęśliwemu, twórczemu, bogatemu życiu.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Og Mandino, Buddy Kaye

 • Tytuł oryginału: 

  The Gift Of Acabar

 • Liczba stron: 

  142

 • Wymiary: 

  125x195

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  83-85312-91-9

 • Tłumacz: 

  Tadeusz Mieszkowski

 • Rok wydania: 

  1995

Polecamy