Druga Młodość Aspiryny
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-61012-04-7
Autor: Eric Metcalf
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: ABA

Wprowadzenie do książki

Druga młodość aspiryny

   Aspiryna jest lekiem znanym od kilku pokoleń. Jest też prototypowym lekiem grupy farmaceutyków znanej jako niesterydowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Są one szeroko stosowane ze względu na ich właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne. Dzięki temu mogą poradzić sobie z dolegliwościami, które występują na przykład przy bólu głowy, skurczach mięśni, zespole napięcia przedmiesiączkowego i artretyzmie. Chociaż miliony ludzi rutynowo bierze aspirynę, ibuprofen i inne NLPZ w celu zwalczania bólu i stanu zapalnego, badania wykazały, że leki te mogą też zapobiegać wystąpieniu różnych innych poważnych zaburzeń zdrowotnych i chorób przewlekłych.
   Badania naukowe dowodzą, że regularne, długofalowe stosowanie aspiryny i innych NLPZ znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu chorób, włączając atak serca i udar mózgu, większość form raka i niektóre zaburzenia neurologiczne, takie jak choroba Alzheimera. Autor tej książki, Erie Metcalf, oddaje istotę tych przełomowych odkryć, które udowadniają, że aspiryna i powiązane z nią NLPZ będą odgrywać znaczną rolę w zapobieganiu i leczeniu chorób zagrażających życiu.
   W publikacji tej przedstawione zostały nowe, ważne badania naukowe, które wskazują, że aspiryna lub inne leki NLPZ będą miały wielkie znaczenie prewencyjne i terapeutyczne w przypadku raka, chorób serca i chorób psychicznych.    Ujawnienie faktu, że aspiryna i związki chemiczne do niej podobne mają zdolności zapobiegania chorobom, zrewolucjonizowało badania na polu medycyny Autor tej książki w błyskotliwy sposób omawia te ekscytujące odkrycia oraz podaje dokładne, naukowe źródła. Wierzę, że czytelnik nie tylko uzna tę książkę za fascynujące opowiadanie o postępie naukowym, ale także za wiarygodne źródło informacji na temat zastosowania aspiryny i powiązanych z nią związków chemicznych w zapobieganiu poważnym chorobom, na które obecnie zapada tak wielu ludzi.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Eric Metcalf

 • Tytuł oryginału: 

  Aspirin : the miracle drug

 • Liczba stron: 

  150

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-61012-04-7

 • Tłumacz: 

  Lena Feldman

 • Rok wydania: 

  2008

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...