Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7569-875-6
Autor: Joanna Piątek
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawca: Rafael

Wprowadzenie do książki

Jezu, Ty się tym zajmij

  Ksiądz Dolindo był, podobnie jak Ojciec Pio, stygmatykiem. W odróżnieniu od świętego z Pietrelciny, ślady męki Pana Jezusa pozostały na ciele kapłana z Neapolu niewidoczne. Ojciec Pio znał ks. Dolindo i jego pobożność. Przybywających z okolic Neapolu pielgrzymów odsyłał do świątobliwego kapłana, mówiąc: „Dlaczego przyjeżdżacie do mnie? Macie przecież w Neapolu świętego. Jedźcie do niego”. Słowa te świadczą o uznaniu kapucyna dla osoby ks. Ruotolo, dla jego żywej wiary w moc Pana Boga.
   Ksiądz Dolindo był znany ze swojej wrażliwości i czułości w stosunku do osób najuboższych.
  Ksiądz Dolindo jest autorem Komentarzy do Pisma Świętego napisanych pod natchnieniem Ducha Świętego. Do dnia dzisiejszego pozostały aż 33 tomy samych Komentarzy, do tego wiele dzieł teologicznych   dotyczących mistyki i ascezy. Czekają one na przetłumaczenie na język polski.
  Sługa Boży ks. Dolindo Ruotolo zmarł w opinii świętości. Trwa jego proces beatyfikacyjny.
   W jednym z rozdziałów Autobiografii, napisanej przez ks. Dolindo, zatytułowanym Cała nadzieja w Bogu, znajduje się zapis z 1940 roku. Świątobliwy kapłan miał wówczas 58 lat. Słowa, które w czasie medytacji i mistycznego uniesienia podyktował mu Pan Jezus, są niezwykłe... Stanowią one główną oś niniejszej publikacji, do której odnoszą się takie przymioty Pana Boga, jak: miłość, miłosierdzie, wszechmoc, a także czułość, zatroskanie i pragnienie błogosławienia każdemu człowiekowi, który w cichej i pełnej ufności modlitwie zawierzy swoje życie i sprawy Dobremu Bogu. Akt zawierzenia, a zwłaszcza słowa: „Jezu, Ty się tym zajmij”, mają niezwykłą siłę, która otwiera na oścież Boże serce. Jak mówi sam Pan Jezus: „Nie ma skuteczniejszej nowenny niż ta”. Odmawianie modlitwy podyktowanej ks. Dolindo nie powinno być podsycane wewnętrznym przymusem, ale odbywać się na zasadzie spokojnej dobrowolności.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Joanna Piątek

 • Liczba stron: 

  56

 • Wymiary: 

  110x145

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7569-875-6

 • Rok wydania: 

  2016

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...