Energia życia energia pożywienia
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7579-044-3
Autor: Bożena Żak Cyran
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788375790443
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Galaktyka

Wprowadzenie do książki

Energia życia energia pożywienia

  Czy posiadasz dość energii? Czy budząc się rano, z optymizmem myślisz o czekających Cię zadaniach i czynnościach dnia? Czy masz ochotę do działania? A może czujesz się przeciążony? Usiłujesz robić wiele rzeczy naraz, żyjąc w chaosie i pośpiechu. Być może, nie nadmiar zadań, ale brak sił do ich wykonania jest Twoim problemem. Zapewne z nutą zazdrości obserwujesz w swoim otoczeniu osoby, które mają większy zasób sił niż Ty. Przez cały dzień są bardzo aktywne, a pod wieczór promieniują zadowoleniem z efektów swojej pracy, pomimo zmęczenia. Szybko regenerują swój organizm i znów działają z ochotą. Ty zaś, czując ciągłe zmęczenie, nie potrafisz cieszyć się odpoczynkiem ani chwilą wolnego czasu. Sen nocny jest dla Ciebie za krótki i nie budzisz się wypoczęty. Podejmujesz swoje zadania z wysiłkiem, nie ciesząc się życiem. Nie zdajesz sobie też sprawy z groźnych następstw ciągłego zmęczęnią, prowadzącego do wyczerpania energii organizmu. Jeśli w porę nie zwolnisz i nie zareagujesz, podejmując stosowne działania, to możesz nabawić się poważnych problemów ze zdrowiem. Zdrowie nie jest brakiem chorób. Nie można nazwać w pełni zdrowym kogoś, kto nie potrafi się skoncentrować, brak mu energii do pracy i zabawy, kto często się irytuje i gniewa lub zapomina o różnych rzeczach. Jeżeli budzisz się rano zmęczony i bez energii do życia, oznacza to, że nie jesteś w pełni zdrowy, chociaż nic Cię nie boli. Prawdziwe zdrowie to ciągły apetyt na życie, to ochota do działania i odpoczynku oraz samodoskonalenia.
  Z energią życiową jest podobnie jak z budżetem. Jeśli zasilające go wpływy są zbyt małe w stosunku do wydatków, konto się wyczerpuje - my też. Energię życia uważamy za coś oczywistego, co zostało nam dane nieomal jak powietrze, którym oddychamy. Ludzie spodziewają się, że ich energia będzie malała w miarę zbliżania się do starości. Obecnie jednak coraz powszechniej zaskakiwani są kryzysem energetycznym, który przychodzi nagle. Zdarza się on zaledwie po trzydziestce lub czterdziestce, a nawet u młodych biznesmenów przed trzydziestką, po jakimś wyjątkowo stresującym wydarzeniu, nadmiernym przepracowaniu i wyeksploatowaniu organizmu.
  Czasami brakuje sił i przychodzi zmęczenie bez wyraźnej przyczyny. Każdy taki stan organizmu, bez względu jak często występuje, jest wyraźną wskazówką, że należy się sobą zająć z najwyższą troską i uwagą. Może pomóc większa dawka wypoczynku (wskazany wyjazd i kontakt z przyrodą), łagodne ćwiczenia oddechowe oraz dobrze dobrana naturalna dieta, wzmacniająca organizm. Powinna ona zawierać większą ilość substancji odżywczych w postaci minerałów, witamin i NNKT1. Stan wyczerpania, w którym nie pomagają powyższe metody, może oznaczać chorobę, wymagającą zdiagnozowania i leczenia. Są to już problemy poważniejsze i aby je rozwiązać, potrzeba znacznie więcej czasu i dodatkowych środków. W każdym wypadku możliwe jest osiągnięcie poprawy i uzupełnienie deficytu energii organizmu. Wymaga to jednak zmian w trybie życia i żywienia, a przede wszystkim samodyscypliny i pracy nad sobą. I oczywiście wiedzy, co należy robić.
  Wychodząc naprzeciw częstym obecnie problemom z utrzymaniem energii życiowej na właściwym poziomie, podjęłam ten temat, wykorzystując własne doświadczenia w przywracaniu zdrowia. Książka Energia życia energia pożywienia ma za zadanie wskazać każdej osobie, która tego potrzebuje, jak w sposób świadomy korzystać z dostępnych źródeł energii życia, aby nie dopuścić do niebezpiecznego dla zdrowia stanu obniżenia energii. Omawiam w niej szczegółowo źródła energii życiowej i podaję sposoby umiejętnego korzystania z nich w taki sposób, aby kapitał energii, z którym przyszliśmy na świat, stale pomnażać, a nie tylko zużywać.
  Organizm ludzki posiada naturalną zdolność do regeneracji i dysponuje wszelkimi środkami, aby utrzymać nas w zdrowiu, jeśli będziemy mu w tym pomagać. Życzę Czytelnikom sukcesów w przywracaniu energii i radości życia.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Bożena Cyran

 • Tytuł oryginału: 

  Energia życia energia pożywienia

 • Liczba stron: 

  192

 • Wymiary: 

  165x235

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7579-044-3

 • Rok wydania: 

  2011

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...