Wczytuję dane...
KOD: 978-83-924917-9-8
Autor: Mistrz Jae-Sheen Yu
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788392491798
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Wena

Wprowadzenie do książki

Sundao. Starożytny trening umysłu i ciała

   Nauka Sundao odzwierciedla te poglądy, które dopiero niedawno odkryła zachodnia medycyna i nauka. Sundao umacnia Qi w ciele, dzięki czemu złe samopoczucie fizyczne, mentalne i emocjonalne może zostać uzdrowione. Ponadto, wraz z regularnymi ćwiczeniami, system immunologiczny ciała umacnia się i uodparnia na zagrożenia. Tworząc regularny program ćwiczeń, Sundao może prowadzić do poprawy samopoczucia, głębszego snu, wzmożonej wytrzymałości, lepszego trawienia i poprawy wyglądu skóry. Sundao jest praktyką, w której pracujemy nad energią życiową w celu poprawy zdrowia i zapewnienia spokoju w ciele, sercu i duszy.

   Sztukę Sundao od innych praktyk powiązanych z energią odróżnia jej systematyczność i zwarte metody, które sprawiają, że każdy może praktykować ją bez przeszkód. To, co jest wymagane, to szczerość i chęć. Sundao to dyscyplina posiadająca opracowany krok po kroku trening, który bazuje na fizycznej i duchowej kondygi, która jest niezbędna, aby wzmacniać ciało i duszę. Nie jest to jednak dyscyplina skierowana do jednostki, czy grupy. Jest to raczej starożytna praktyka, z której każdy, niezależnie od religii, poglądów, wieku, kondycji, czy stanu fizycznego, może skorzystać. Wraz ze świadomą praktyką, dyscyplina ta może poprawić zdrowie, wzmocnić siły życiowe, zapobiegać chorobom, a także zaspokoić instynktowne pragnienie długiego i szczęśliwego życia.

   Sztuka Sundao może to zapewnić poprzez połączenie odpowiednich postaw wraz z technikami oddychania. Oddychanie jest kluczowym i niezbędnym czynnikiem w rozwoju ciała, umysłu i emocji. Schematy oddychania (to, jak oddychamy) bezpośrednio poruszają energię witalną Qi. W ludzkim ciele, energia Qi jest transportowana poprzez ścieżki energii i meridiany. Z powodu niewłaściwego oddychania, wywołanego przez fizyczne obrażenia, ubogą dietę, urazy emocjonalne, ograniczone sposoby myślenia, czy stres, Qi może ulec pomniejszeniu lub zostać całkowicie zablokowana. Kiedy pojawią się blokady, naturalny schemat odczuwania emocji lub świadomość zostaną uszkodzone i wystąpią choroby.

   Techniki oddychania Sundao mają znaczny wpływ na ilość i jakość fizycznej, umysłowej i duchowej energii. Podczas treningu Sundao, ćwiczenia rozciągające i postawy, które służą aktywowaniu poszczególnych ścieżek energii, są wykonywane z uwzględnieniem schematów oddychania, które uwalniają energię Qi i pozwalają jej zdrowo przepływać przez ciało.

   System treningu Sundao posiada trzy poziomy: Chung Ghak Do, Tong Ki Bup oraz Sundao Bup. Poziom pierwszy skupia się głównie na treningu całego ciała, kolejny kładzie nacisk na trening duchowy, ostatni zaś skupia się na połączeniu umysłu i ciała ze wszechświatem.
    Podczas ćwiczeń Chung Gahk Do zaczynamy rozprowadzać po ciele Qi (Ki-Hyul Sunwhan Yutong Bup) w ramach rozgrzewki. Po rozgrzewce rozpoczynamy główną partię ćwiczeń. Podczas głównych ćwiczeń trenujemy z Danchunem (niższą przeponą) oddychając podczas specjalnych postaw i medytacji (Danchun Haengong). Ćwiczenia zawierają 50 postaw Choong-Ki Danbup, 23 postawy Kun-Gon Danbup oraz 360 postaw Won-Ki Danbup. Po partii głównych ćwiczeń, kończymy ćwiczeniami podsumowującymi, które zmuszają zgromadzoną przez oddychanie Danchunem energię Qi do swobodnego przepływu przez nasze ciało, a postawa Ki-Shin Bup umacnia nasze wewnętrzne organy. Praktykowanie Chung Kahk Do umacnia Yuan Qi (odziedziczoną lub prenatalną Qi), wypełnia Danchun tą energią i rozprowadzają do każdego meridianu. Ten proces odświeża umysł i umacnia ciało. Każda dysharmonia zarówno w ciele, jak i w umyśle zanika; człowiek odczuwa prawdziwe zdrowie i staje u bram mądrości, pozwalając sobie spojrzeć na życie uczciwie.

   Po zakończeniu etapu Chung Kahk Do, zaczynamy praktykować Tong Ki Bup. Na tym poziomie, niebo i człowiek są w prawdziwej harmonii, i można poczuć prawdziwy cel praktyki Sundao. Po tym etapie, rozpoczynasz poziom Sun Do Bup, czyli ostatni etap Sundao, któiy prowadzi do nieskończonej jedności ze wszechświatem.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Mistrz Jae-Sheen Yu

 • Tytuł oryginału: 

  SUNDAO An Invitation to Daoist Breathing & Healing Practice

 • Liczba stron: 

  150

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-924917-9-8

 • Tłumacz: 

  Aleksandra Laskowska, Maciej Witalewski

 • Rok wydania: 

  2010

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...