Kum Nye Tybetańskie ćwiczenia relaksacyjne
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7649-063-2
Autor: Mariusz Włoczysiak
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788376490632
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Kos

Wprowadzenie do książki

Kum Nye Tybetańskie ćwiczenia relaksacyjne

Co to jest Kum Nye

   Nazwa ta określa zestaw ponad stu ćwiczeń opartych na przekazie tybetańskim zaprezentowanym Zachodowi po raz pierwszy przez Tarthanga Tulku. W źródłach anglojęzycznych możemy znaleźć opisy trzech systemów Kum Nye: Tarthanga Tulku, Aro gTer (tradycja Nyingma, opisane przez Khandro Dechen) i w tradycji Bon. We wszystkich tych systemach, ćwiczenia mają znaczenie duchowe i uzdrawiające.
   Nazwa „kum nye” oznacza w języku tybetańskim masaż ciała subtelnego, co wskazuje na oddziaływanie tych praktyk. Choć są to ćwiczenia fizyczne, ich wpływ jest dużo głębszy niż zwykłych ćwiczeń gimnastycznych czy relaksacyjnych. Rzecz jasna, możliwość rozpoznawania ich wpływu zależy od wrażliwości i doświadczenia osoby ćwiczącej. Muszę przyznać, że postępy w odczuwaniu coraz subtelniejszych efektów tych ćwiczeń mnie zaskoczyły.
    Warto jednak pamiętać, że każde praktyki duchowe powodują lub sprzyjają szybkim zmianom w życiu, co nie zawsze jest łatwe, zwłaszcza dla naszych bliskich, którzy nie wiedzą, co dzieje się z nami w trakcie i wskutek takich praktyk.
   Ćwiczenia Kum Nye mają piękne, niemal poetyckie nazwy. Doskonale sygnalizują one oddziaływanie poszczególnych praktyk. Można powiedzieć, że cały system Kum Nye działa stymulująco i integrująco na nasz cały organizm (ciało, umysł i emocje), równoważąc i harmonizując różne aspekty naszego życia.
   Pod pewnymi względami ćwiczenia Kum Nye podobne są do jogi, tai chi czy qi gong. We wszystkich ruch jest spowolniony, forma ćwiczenia jest precyzyjnie określona, konieczny jest odpowiedni rytm ich wykonywania. Bardzo ważną rolę w tych formach pełni odpowiednie oddychanie.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Mariusz Włoczysiak

 • Tytuł oryginału: 

  Kum Nye Tybetańskie ćwiczenia relaksacyjne

 • Liczba stron: 

  48

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7649-063-2

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...