Joga Na Czas Ciąży I Porodu
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-63965-51-8
Autor: Dorothy Guerra
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: Illuminatio

Wprowadzenie do książki

Joga na czas ciąży i porodu

Przygotowanie do naturalnych narodzin

   Stosowanie metody jogi można rozpocząć już w pierwszym tygodniu ciąży lub gdy tylko zdecydujesz się zacząć stosować ćwiczenia opisane w książce. Przedstawione pozycje są proste i bezpieczne w całym okresie ciąży. Skupiając się na nich, maksymalizujesz ich korzyści w każdym trymestrze. Ćwicz jednocześnie zwycięskie oddychanie Ujjayi i w każdym tygodniu skupiaj się na nowej mantrze. Możesz włączyć te ćwiczenia do codziennego życia, będąc od czasu do czasu świadoma swojego sposobu oddychania i, tak często jak tylko chcesz, powtarzając mantrę, aby stymulować dobrą energię jogi.
   Zanim rozpoczniesz ćwiczenia, skonsultuj się ze swoim lekarzem. Upewnij się, że dziecko jest zdrowe i że zostałaś poinformowana o ewentualnych problemach z ciśnieniem krwi, poziomem cukru czy o innych fizycznych ograniczeniach.

   Ćwiczenie jogi podczas ciąży przynosi wiele korzyści. Jeżeli nigdy wcześniej nie ćwiczyłaś, słuchaj swojego ciała, a z łatwością zastopujesz zalecane pozycje. Jeżeli poczujesz dyskomfort, przerwij i odpocznij. Przyjmuj pozycje powoli i tak samo je kończ, zwróć też uwagę na to, jak się czuje twoje dziecko podczas ćwiczeń. W jodze się nie spieszymy. Trening jogi powinien być odbierany pozytywnie, eliminować stres i napięcie.
  W ciąży twoje ciało ulega zmianom. Czynności, które przedtem mogłaś swobodnie wykonywać, po kilku miesiącach stają się wyzwaniem. Podniesiony poziom hormonów ciążowych, takich jak estrogen, progesteron, prolaktyna, relaksyna i oksytocyna, również zmienia twoje ciało. Joga potrafi zrównoważyć zmiany hormonalne i pomóc twojemu organizmowi łatwiej się do nich zaadaptować. Gdy twoje ;:ało zmienia się, aby stworzyć miejsce dla dziecka, pozycje pomaga-g ci poczuć się silniejszą i lżejszą. Głębokie oddychanie łagodzi nieco kój, stres i napięcie, a to z kolei przygotowuje cię do odpowiedniego oddychania podczas porodu.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Dorothy Guerra

 • Tytuł oryginału: 

  The Yoga Birth Method: A Step-by-Step Guide for Natural Childbirth

 • Liczba stron: 

  256

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-63965-51-8

 • Tłumacz: 

  Katarzyna Gąsiorowska

 • Rok wydania: 

  2014

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...