Joga dla kobiet w ciąży
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7649-064-9
Autor: Joanna Jakubik-Hajdukiewicz
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788376490649
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Kos

Wprowadzenie do książki

Joga dla kobiet w ciąży

   Wyposażeni zostaliśmy w trzy naturalne siły: energię ciała, energię emocji i energię umysłu. Świat, w którym żyjemy, promuje siły umysłu jako najbardziej pewne.
   Ulegamy często tym sugestiom i przestajemy korzystać z mądrości ciała i emocji.
   W każdym z nas istnieje miejsce, gdzie panuje zrównoważona czuwająca świadomość.
   Brak dbałości czy umiejętności kontaktowania się z owym „wyższym ja” może prowadzić do chorób somatycznych, depresji czy braku motywacji do życia.
    Zachodnią kulturę zbudowano na przekonaniu, że myślenie rozumowe jest ważniejsze od emocji i że ono powinno być wyznacznikiem w podejmowaniu decyzji, w kierowaniu swoim zachowaniem. Jednak myślenia nie da się oddzielić od czucia na żadnym poziomie, tak jak i niemożliwe jest odcięcie się od odczuć płynących z ciała.
    Wschodnie tradycje duchowe preferują podejście kontemplacyjne, dystansowanie się od spraw tego świata. Emocje traktowane są drugorzędnie. Wielką wagę przywiązuje się do umiejętności odsunięcia się od świata zewnętrznego, nieprzywiązywania się do materii oraz do kształcenia sztuki wstrzemięźliwości i opanowania.

   Emocje zawierają jednak potężny ładunek energetyczny, stanowią podstawowy system komunikacji wewnętrznej, pomagają nam odnosić się do doświadczeń, codziennych wydarzeń i różnorodnych relacji międzyludzkich. Nauka rozpoznawania ich, przyglądania się im jest wielkim wyzwaniem przez całe życie.
   Niespokojny umysł, trudności z koncentracją, stres czy chroniczne zmęczenie to typowe problemy wielu osób. Przyczyną tych stanów często bywa brak umiejętności odpoczynku po wysiłku umysłowym i nieznajomość sposobów regeneracji sił psychofizycznych. Wielu ludzi nie potrafi radzić sobie ze stresem, co sprawia, że doświadczają znużenia, przemęczenia lub popadają w nałogi. Zdolność do relaksu na poziomie fizycznym, emocjonalnym i umysłowym jest zasadniczą umiejętnością potrzebną do utrzymania zdrowia i dobrego samopoczucia.

   Istnieją narzędzia, które pozwalają żyć w zgodzie z naszymi zasobami i siłami. Znane są techniki, które pozwalają żyć w równowadze, prowadząc do dobrostanu: fizycznego, umysłowego i emocjonalnego.
   Ciąża to bardzo ważny etap w życiu kobiety, gdy dokonuje się w całym jej ciele mnóstwo przemian. Po porodzie następuje równie istotny okres macierzyństwa, przekonujemy się, że zmiana jest jedyną stałą rzeczą w naszym życiu.
   Warto wykorzystać ten czas oczekiwania na dziecko jako czas na pogłębienie świadomości swego ciała, nauki wyciszania i regeneracji umysłu, radzenia sobie ze stresem oraz rozpoznawania i kontaktowania się ze swoimi emocjami.
   Z pewnością zrównoważona i bardziej świadoma siebie mama lepiej nawiąże kontakt z maleństwem i podoła wyzwaniom okresu macierzyństwa.
   Zapraszam do poznawania i odkrywania swoich wewnętrznych zasobów.
   Książkę Joga dla kobiet w ciąży przygotowałam w trakcie swej ciąży, ćwicząc jogę do 37 tygodnia i chwaląc dobrodziejstwa ćwiczeń pozwalających zmagać się z typowymi dolegliwościami tego okresu. Poród naturalny uwieńczony przyjściem na świat zdrowego synka ułatwiły mi techniki oddechowe, a sprawność sprzed ciąży odzyskałam bardzo szybko.
  Książka Joga dla kobiet w ciąży podzielona jest na działy, które uwzględniają tematy dotyczące rozwoju osobistego i wiedzy, która pozwoli bardziej świadomie egzystować w codzienności.
Polecam lekturę tej pozycji wszystkim kobietom, które chcą dążyć do wewnętrznej harmonii, zachowując sprawność ciała i spokojny umysł.
Joga jest sztuką łączenia się ze wszystkimi elementami naszej istoty – ciałem, myślami i emocjami. Praktykowanie jogi to „łączenie się z”, czyli wstępowanie na nowy poziom integracji wewnętrznej.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Joanna Jakubik-Hajdukiewicz

 • Liczba stron: 

  104

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7649-064-9

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...