Wczytuję dane...
KOD: 978-83-63965-54-9
Autor: Kathryn M. Landherr, Shawn A. Tassone
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788363965549
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Illuminatio

Wprowadzenie do książki

Duchowy wymiar ciąży

   Duchowy wymiar ciąży wytycza ścieżkę, którą chcielibyśmy, by wszystkie kobiety przygotowujące się do macierzyństwa miały możliwość podążyć. Jako ginekolodzy-położnicy, którzy pomogli sprowadzić na ten świat setki dzieci oraz mają czworo własnych, jesteśmy szczęśliwi, że możemy podzielić się tym, czego się nauczyliśmy i służyć jako twoi przewodnicy w tym odmieniającym życie doświadczeniu.

   Aby zapewnić ci jak najlepsze prowadzenie, krok po kroku, podzieliliśmy książkę na pięć części, ułożonych wedle trzech trymestrów, porodu i tego, co następuje po porodzie. Każda część zawiera wskazówki dotyczące prowadzenia dziennika, a także ćwiczenia duchowe, zwane praktyką w czasie podróży, które będą wspierały osobistą transformację, zredukują stres i dadzą możliwość połączenia z przewodnictwem i miłością twojej duszy, a także z dzieckiem i jego duszą.
   Na zakończenie części l -4 oferujemy wybór pozycji jogi w oparciu o doświadczenie Kalie i prowadzenie Jennifer (Wolfe) Morę. Jennifer jest zarejestrowaną w Yoga Alliance, instruktorką jogi vinyasa oraz jogi prenatalnej, doulą, instruktorką szkoły rodzenia, mistrzynią reiki i matką. Gorąco polecamy, byś poświęciła czas na naukę i praktykę tych pozycji. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, skonsultuj się najpierw z lekarzem.
   Zachęcamy cię do stworzenia folderu w komputerze, zakupu pięknego zeszytu i kolorowych długopisów lub obydwu tych rzeczy naraz i do zapisywania kierunku twojej duchowej ciąży. Możesz wykorzystać swój „dziennik z podróży" do zapisywania ćwiczeń, odpowiadania na wskazówki dotyczące prowadzenia dziennika z każdego rozdziału, zapisywania informacji na temat praktyki jogi, odżywiania, godzin snu i wszystkiego, co postanowisz bacznie obserwować i dokumentować w ciągu zbliżających się dziewięciu miesięcy.
   W części pierwszej, w pierwszym trymestrze, podróż rozpoczyna się wezwaniem do przygody: odkryciem, że jesteś w ciąży. Przeprowadzimy cię przez pierwszy trymestr, na poziomie fizycznym i duchowym. Dowiesz się, jak zacząć nawiązywać więź z dzieckiem, dlaczego ważne jest wzmocnienie pomostu miłości z partnerem, a także wybierzesz „mentorów matki" spośród przyjaciół i rodziny oraz rzeczywistości duchowej.
   Część druga jest oazą w środku ciąży: drugi trymestr. W tym czasie ciało zaczyna kwitnąć blaskiem goszczenia nowego życia. Wkrótce poczujesz, jak dziecko się porusza, rozciąga czy kopie. Ten ekscytujący moment, odczuwanie ruchów dziecka po raz pierwszy rozbudza nową rzeczywistość na temat twojej roli matki. Możesz się wtedy zacząć zastanawiać nad radami dotyczącymi macierzyństwa, jakie usłyszałaś, czy wyczytałaś i spojrzeć głębiej w umysł i serce w poszukiwaniu odpowiedzi. Praktyka w czasie podróży, prowadzenie dziennika i joga w tej części książki jest zaplanowana w sposób, który ma sprawić, że będziesz bardziej elastyczna i wytrzymała, zarówno na poziomie fizycznym, jak i duchowym. Przez resztę podróży będziesz wzmacniała fizyczne i duchowe ramiona oraz nogi, aż zaczną wyrastać ci skrzydła.
   Część trzecia wspiera cię w końcowych miesiącach ciąży: trzecim trymestrze. W miarę zdobywania coraz większej pewności siebie i przygotowywania do porodu będziesz się uczyła, jak wyzwanie ma przekształcić się w zmianę. Odkryjesz także, jak jeszcze w trakcie ciąży pomóc dziecku ustalić godziny snu; połączysz się głębiej z dzieckiem i własną duchową mocą, pracując z żywiołami ziemi, ognia, powietrza i wody; emocjonalnie przygotujesz się na fizyczne rozdzielenie z dzieckiem, które wydarzy się w trakcie porodu.
   Część czwarta przeprowadzi cię przez rytuał przejścia, jakim jest poród - bez względu na to, czy to zdarzenie ma miejsce w domu z położną czy w szpitalu. Odkryjesz, że obydwa doświadczenia są bogate w możliwości duchowego przebudzenia, błogości i magii. To moment podróży, w którym kumuluje się wszystko, co poznałaś w trakcie minionych dziewięciu miesięcy, by cię wesprzeć w pomyślnym sprowadzeniu dziecka na ten świat.
   Część piąta pomoże ci ponownie wejść do „zwykłego świata" jako nowy człowiek z nową tożsamością i nowym dzieckiem. W podróży bohatera nazywa się to czasami „zmartwychwstaniem", a ćwiczenia w tej części książki pomogą ci powrócić do domu i do wspólnoty jako odmieniona kobieta ze Świętym, żywym Graalem.
   Jeśli jesteś w drugim lub trzecim trymestrze ciąży, zacznij czytanie książki od części II (drugi trymestr) lub III (trzeci trymestr), tak byś czytała o tym, co jest najbardziej związane z miejscem, w którym jesteś i z tym, co ma nadejść. Następnie powróć do poprzednich części książki, gdyż zawarte są w nich ważne informacje, samoobserwacje i pozycje jogi, których nie powinnaś przegapić.
   Czy jesteś na to gotowa, czy też nie, podróż się rozpoczęła...

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Kathryn M. Landherr, Shawn A. Tassone

 • Tytuł oryginału: 

  Spiritual Pregnancy: Develop, Nurture & Embrace the Journey to Motherhood

 • Liczba stron: 

  304

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-63965-54-9

 • Tłumacz: 

  Katarzyna Emilia Bogdan

 • Rok wydania: 

  2015

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...