Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7510-473-8
Autor: Sharon Mazel, Heidi Murkoff
Dostępność: 2 dni
EAN: 9788375104738
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Rebis
'

Wprowadzenie do książki

W oczekiwaniu na dziecko

Najnowsze, zmienione i poszerzone wydanie. Ponad 19 milionów sprzedanych egzemplarzy!

Najlepszy poradnik dla przyszłych matek i ojców. Tej książce ufają miliony rodziców na całym świecie.

Wydanie uaktualnione o najnowsze wyniki badań.

Przedmowa do wydania czwartego W oczekiwaniu na dziecko
doktora medycyny Charlesa J. Lockwooda
kierownika Katedry Zdrowia Kobiety im. Anity 0''Keefe Uniwersytetu Medycznego Yale,
Wydziału Położnictwa, Ginekologii i Nauk o Rozmnażaniu,
Szkoły Medycznej Uniwersytetu Yale

   Pewnego dnia otrzymałem wspaniały, wzruszający list z podziękowaniami od pacjenta. Na załączonym zdjęciu zobaczyłem dobrze zbudowanego hokeistę drużyny z college''u, którego poród przyjmowałem dziewiętnaście lat wcześniej! Mam najlepszą pracę na świecie - mogę brać udział w najbardziej radosnych, ekscytujących i cudownych chwilach, jakie ludzie przeżywają, czyli w narodzinach ich dzieci. A tylko ja doświadczam ich wielokrotnie! Oczywiście zawód położnika wiąże się także z ciężkimi chwilami - gdy o trzeciej nad ranem dokucza zmęczenie - i frustrującymi, kiedy poród nie postępuje. Zdarzają się chwile przypływu adrenaliny, gdy pojawiają się powikłania i trzeba dokonywać trudnych wyborów, czemu towarzyszą emocje. Jednak najwięcej jest w tym fachu radości.
   Moja praca - w pewnym sensie podobnie jak twoja ciąża - ma w sobie coś z przygody, lecz głównie wiele przyjemności. Książka W oczekiwaniu na dziecko jest czymś w rodzaju osobistego położnika, który prowadzi cię przez tę przygodę, przez ciążę. Od lat polecam ją pacjentkom i z prawdziwą przyjemnością przeczytałem czwarte wydanie, ponieważ najlepsze stało się jeszcze lepsze. Jest aktualna, zawiera mnóstwo informacji i przydatnych porad, takich, które usłyszałoby się od ulubionego lekarza lub położnej - mądrych, lecz podanych z humorem, szczegółowych, lecz praktycznych, świadczących o doświadczeniu, a przy tym o entuzjazmie, zorganizowaniu i empatii.
   Można z niej korzystać jeszcze przed ciążą, tzn. zacząć od zaleceń, co robić, a czego nie robić, nim dojdzie do poczęcia. Następnie powoli prowadzi ona przez okres od poczęcia do pierwszej wizyty u opiekującego się tobą lekarza. Wyjaśnia, jakie zmiany trzeba będzie wprowadzić w stylu życia, pracy i diecie. Jedną z najlepszych rzeczy w tej książce jest przewodnik opisujący miesiąc po miesiącu - a właściwie tydzień po tygodniu - jak dziecko się rozwija i co robi w twym łonie. Towarzyszą temu informacje, jak rozwijasz się także ty - nie tylko brzuszek, ale całe ciało, od czubka głowy po palce u nóg - oraz co możesz czuć. Dowiesz się, co lekarz będzie robił podczas każdej wizyty, jakie badania zostaną zlecone i dlaczego. A w końcu, publikacja ta przygotowuje cię do wielkiego dnia narodzin twojego dziecka, niezależnie od tego, czy poród odbywać się będzie w sposób naturalny czy poprzez cięcie cesarskie.
   Dowiesz się o planach porodu, o tym, jak odróżnić poród prawdziwy od fałszywego, która pozycja porodowa będzie najlepsza. Znajdziesz odpowiedzi na pytania związane z porodem na leżąco, monitorowaniem płodu, nacięciem krocza, środkami przeciwbólowymi czy znieczuleniem - nawet jeśli nie przyszłoby ci do głowy o to pytać. Następnie ta niezwykła książka poprowadzi cię przez wszystkie zagadnienia związane z niesamowitym procesem narodzin.
   Opisany został w niej także okres połogu; dowiesz się na przykład, jak odróżnić baby blues od depresji. W bardzo ważnym rozdziale podano wiedzę o powikłaniach -możesz go przeczytać, jeśli się pojawią, lub ominąć, jeśli nie będzie to ciebie dotyczyć. Jest on bardzo ważny dla brzemiennych kobiet, które borykają się z takimi problemami zdrowotnymi, jak astma, nadciśnienie tętnicze czy cukrzyca - pomaga im bezpiecznie przebyć ciążę. Rozdział ten przeznaczony jest też dla kobiet, które straciły ciążę - tekst napisano ze współczuciem, zawarto w nim wiele praktycznych rad. Nie zapomniano także o partnerach: autorka radzi im, jak najlepiej pomagać kobiecie w ciąży. Pamiętano również o mamach w ciąży wielopłodowej. Cały rozdział został poświęcony ich oczywiście liczniejszym pytaniom i troskom.
   Jako specjalista medycyny matczynopłodowej jestem pod wrażeniem ogromu wiedzy, jaki ta książka zawiera. Jako redaktor doceniam przejrzysty, przekonujący i zwięzły styl pisania. Natomiast jako mąż i ojciec cieszę się, że autorki dobrze się orientują, co przyszłe mamy i ich partnerzy wiedzieć powinni. Ale najlepszą rekomendacją są entuzjastyczne opinie setek rodziców, którzy wychwalali ją przy mnie, przy moich współpracownikach oraz przy innych rodzicach w poczekalni.
Jeśli czytasz te słowa, to zapewne albo już oczekujesz dziecka, albo wkrótce zamierzasz zajść w ciążę. Gratulacje! I pozwól, że coś ci doradzę: połóż się wygodnie i czytaj, bo właśnie ma się zacząć przygoda twojego życia.

'

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Sharon Mazel, Heidi Murkoff

 • Tytuł oryginału: 

  What to Expect When You're Expecting, 4th Edition

 • Liczba stron: 

  623

 • Wymiary: 

  165x235

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7510-473-8

 • Tłumacz: 

  Monika Rozwarzewska

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...