Kiedy kropla drąży skałę
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-246-6518-1
Autor: Aleksander Binsztok
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: Sensus

Wprowadzenie do książki

Kiedy kropla drąży skałę

Czy wiesz już, kiedy kropla drąży skałę?

   Pozwól, że szerzej odpowiem na to pytanie na stronach tej książki. Zdradzę Ci jednak już teraz, że techniki komunikacji perswazyjnej postrzegam właśnie jako krople — drobne (wydawałoby się), niewyczuwalne często cząsteczki, które potrafią rzeźbić nawet w najtwardszej skale! Nasze słowa, łącząc się w zdania, czy mimika lub gesty, gdy przeradzają się w określone typy zachowań, stają się .dłutem”, pod którego naciskiem zmieniają kształt nawet najbardziej zatwardziałych serc.
   Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak wielką siłę mają wypowiadane przez nas słowa? Czy zdarzyło Ci się choć raz, że siła Twojej argumentacji spowodowała, iż ludzie zaczęli robić to, czego od nich oczekiwałeś?     Jeśli tak, to wiesz już doskonale, że słowa mogą być potężną bronią.
   Teraz możesz zwiększyć jej kaliber!
   Nie wszyscy uświadamiają sobie, że komunikacja to zjawisko wszechobecne, ponieważ komunikujemy się po prostu cały czas.
   Jeśli jeszcze nie wierzysz, udowodnię to na kolejnych stronach. A co dzieje się z kwestią wpływu społecznego? To samo! Wpływamy na siebie już od momentu pojawienia się na świecie. I teraz: albo to my oddziałujemy na kogoś, albo ktoś na nas.
    Mało kto zdaje sobie tak naprawdę sprawę z tego, że to, kim jesteśmy, co mamy, kim się staniemy i co jeszcze w przyszłości będziemy mieć albo czego doświadczymy, zależy nie tylko od nas samych, ale także od innych ludzi i staje się przez nich i dzięki nim. Perswazja jest jednym z elementów naszego codziennego życia. Jest ona obecna w zasadzie od początku naszego pojawienia się na świecie. Najpierw, kiedy jeszcze nie mówimy, wymuszamy na innych płaczem konieczność zajęcia się nami. Gestykulujemy, robimy dziwne miny. Wszystko po to, by osiągnąć swój cel. Potem, kiedy już poznamy ludzką mowę, wpływamy na najbliższych. Czy nie spotkałeś się z tym, że jakieś dziecko (a może nawet byłeś to Ty) powiedziało do swojej mamy: „Mamusiu! Kupisz mi tę koparkę czy tamten samolocik?”. Tak, to niewątpliwie przykład wpływu społecznego. Może na razie jeszcze nieśmiałego, niewinnego, ale jednak wpływu.
   Wiesz, czasem spotykam ludzi, którzy mówią: „Wiepan co? Na mnie te techniki nie działają! Na mnie nie można wpłynąć! Ja nie ulegam tego typu perswazjom, a wszystkie decyzje, które podejmuję, są wyłącznie moje!    Nikt nie jest w stanie na mnie oddziaływać!”. I wiesz, co robię w takiej sytuacji? Kompletnie nic!!! Zaskoczony? Ja po prostu zgadzam się z tą osobą, potwierdzam, że to nie działa zawsze, i idę dalej, ale w głowie mojej pozostaje informacja, że ów rozmówca wyłączył zupełnie swój system ostrzegawczy. Z czego to wynika? To jasne. Jest tak święcie przekonany, iż nic i nikt na niego nie wpłynie, że stracił czujność i dopiero teraz otworzył się zupełnie nieświadomie na działanie perswazji.

Ty zacznij działać skuteczniej i bardziej świadomie już teraz!
Powodzenia!

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Aleksander Binsztok

 • Liczba stron: 

  296

 • Wymiary: 

  148x210

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-246-2314-3

 • Rok wydania: 

  2013

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...