Kod Druidów I Sekrety Celtów
Wczytuję dane...
KOD: 83-7377-251-0
Autor: Leszek Matela
EAN: 8373772510
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Kod Druidów i sekrety Celtów

    Celtowie pozostawili po sobie bogatą spuściznę zarówno w zakresie materialnym, jak i duchowym. Ci, którzy kiedyś zajmowali znaczne połacie Europy i wprowadzali postęp techniczny na naszym kontynencie (popularyzując np. koło garncarskie, żarna obrotowe czy techniki wytopu i obróbki żelaza), odeszli w zapomnienie. Tymczasem „celtyckość” funkcjonuje nadal w nazwach wiciu miejscowości (np. podkrakowski    Tyniec to nazwa celtycka), mitach, legendach, zwyczajach ludowych i symbolach. Muzyka celtycka stała się modna, a coraz więcej celtyckich symboli i ozdobnych plecionek trafia do masowego obiegu.
   Najbardziej wpływową warstwą plemion celtyckich, ich intelektualną i duchową awangardą, byli druidzi. Studiując spuściznę Celtów, odkrywamy bogactwo kultury celtyckiej. A ponieważ nie posiadamy bezpośrednich przekazów pisemnych, żeby poznać to bogactwo, musimy zrozumieć wiedzę druidów zakodowaną w ich dziełach, piśmie ogamicznym, mitologii, religii, symbolach, zwyczajach czy w subtelnych promieniowaniach miejsc mocy, które tak starannie wybierali do swoich kultów.
   W kolejnych rozdziałach książki poznamy różne ciekawostki z życia codziennego Celtów, ich kult drzew i świętych roślin, celtyckie wierzenia, druidów i ich rytuały oraz tajemnice wiedzy ukrytej w symbolach i rozsianych po całej Europie miejscach mocy.
   Wszystko to przybliża nas do zrozumienia wielu sekretów Celtów oraz świata i epoki, w której żyli. Z pewnością wielu czytelników zafascynuje wiedza druidów, ale jeszcze cenniejsze stanie się odkrycie, że ta wiedza może być przydatna również w XXI wieku.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Leszek Matela

 • Liczba stron: 

  280

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  83-7377-251-0

 • Rok wydania: 

  2006

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...