Drzewa Pomagają Leczyć
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-60528-59-4
Autor: Manfred Himmel
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 11.90 PLN
Wydawca: Kos

Wprowadzenie do książki

Drzewa pomagają leczyć

  Od pradawnych czasów drzewo jest symbolem wzrostu, mocy, siły i wiecznej odnowy życia w cyklu przyrody. Ludzie i drzewa tworzą wspólny los. Wiedza na ten temat nigdy całkowicie nie zniknęła z ludzkiej świadomości i obecnie wciąż otrzymuje wiele nowych impulsów.
  Znani artyści, filozofowie i poeci nieustannie czerpali inspirację i nowe siły twórcze z kontaktów ze „swoimi” drzewami. Gautama Budda doznał oświecenia pod drzewem Bo.
   Prawdopodobnie i Ty szukasz nowych źródeł sił życiowych, lepszej jakości istnienia, głębokiego zrozumienia zależności zachodzących w życiu. Czy nęci Cię myśl, by poszerzyć swoją świadomość? By być bardziej świadomym owego subtelnego świata, który nas otacza, wypełnia i w którym wszystkie zjawiska materialne mają swoje źródło? Czy chciałbyś zawrzeć przyjaźń z określonymi drzewami, komunikować się z nimi? A dzięki swoim przyjaciołom - drzewom być może nawet znaleźć dostęp do istot przyrody wielu legend i baśni? W tej książce proponuję jasne wskazówki i bodźce, które pomogą Ci spełnić te pragnienia.
   A może chciałbyś przede wszystkim poznać mało dotychczas znany, naturalny sposób leczenia? Nasze drzewa są prawdziwą studnią zdrowia! Zastosowanie w medycynie substancji leczniczych uzyskanych z drzew jest ogólnie znane.   Poza tym coraz więcej ludzi mówi o tym, że przebywając w pobliżu określonych gatunków drzew otrzymują pocieszenie i nową siłę do życia. W tej książce chcemy wspólnie zająć się właśnie subtelnymi energiami uzdrawiającymi, które wytwarzają drzewa w swoim żywym organizmie. Podstawą przedstawionej tu po raz pierwszy całościowej „magne-topatycznej terapii drzew”[l]* są zapisy starego bractwa - wiedza empiryczna o nieocenionej wartości, którą wypróbowałem i pogłębiałem ponad dziesięć lat na seminariach i podczas indywidualnego nauczania.
  Dalsze wskazówki uzupełniające i potwierdzające te informacje znalazłem w różnych systemach jogi, w psychologii, teozofii, u antropozofów, w biotechnicznych pracach badawczych Viktora Schaubergera, Aloysa Kokoly’ego i Ericha Neumanna, jak również w mitach i pismach religijnych.
   Uzdrawianie traktuję w ostatecznym rozrachunku jako zjawisko całościowe pomagające pokonać głęboki rów, który ludzkość w obłędzie uważania się za wybrańców wykopała pomiędzy sobą a przyrodą. Aby znowu być zdrowymi, musimy usunąć blokady, które dzielą naszą świadomość od wszechświata, gdyż Bóg ukazuje się nam w swoim stworzeniu.
  Przyjacielski kontakt z drzewem, które - gdy będziemy darzyć je uczciwą sympatią - swoimi ożywczymi energiami będzie nam towarzyszyć w życiu codziennym i pragnieniach, stanowi pierwszy krok we właściwym kierunku.

Styczeń 1997 Manfred Himmel

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Manfred Himmel

 • Tytuł oryginału: 

  Bäume helfen heilen: Wie Sie mit Bäumen Kontakt aufnehmen und ihre spirituellen Energien nutzen

 • Liczba stron: 

  232

 • Wymiary: 

  160x230

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-60528-59-4

 • Tłumacz: 

  Krzysztof Woynarowski

 • Rok wydania: 

  2008

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...