Wczytuję dane...
KOD: 83-89375-06-0
Autor: Allan Kardec
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788389375063
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Kos

Wprowadzenie do książki

Księga Mediów

   Po przedstawieniu w Księdze Duchów filozoficznej strony nauki spirytystycznej, w niniejszej pracy prezentujemy jej stronę praktyczną - do wykorzystania przez tych, którzy chcą zajmować się manifestacjami, biorąc w nich udział osobiście, czy tylko pragną zrozumieć zjawiska, których mogą być świadkami. Zaczerpną stąd wiedzę o trudnościach, które można napotkać, jak również o środkach pozwalających im owych trudności uniknąć. Każda z tych prac - mimo że jedna stanowi kontynuację drugiej - jest jednak w pewnym stopniu niezależna od drugiej. Jeśli więc ktoś chciałby poważnie zgłębić będące ich przedmiotem zagadnienia, radzimy, aby przeczytał najpierw Księgę Duchów, ona bowiem zawiera podstawowe zasady, bez znajomości których pewne części niniejszej książki byłoby trudno zrozumieć.
   Do drugiego wydania zostały wprowadzone poważne zmiany, dzięki czemu jest ono o wiele bardziej kompletne niż pierwsze. Zostało poprawione zwłaszcza przez same Duchy, które dodały liczne uwagi i przekazały wielce interesujące instrukcje. Ponieważ to one wszystko przejrzały i odpowiednio do własnego zdania zaaprobowały lub odrzuciły, można powiedzieć, że książka ta jest głównie ich dziełem, bowiem ich interwencja nie ograniczała się tylko do kilku podpisanych akapitów. Ujawniliśmy ich imiona tylko wówczas, gdy wydało się to nam konieczne, by scharakteryzować pewne dłuższe cytaty będące ich autorstwa co do litery; w przeciwnym razie podpisy należałoby przytaczać prawie na każdej stronie - zwłaszcza w przypadku udzielanych na pytania odpowiedzi, co wydało się nam zbyt niewygodne. Jak wiadomo, w tej materii podpisy nie mają większego znaczenia: najważniejsze jest, aby praca wiodła do celu, który sobie wyznaczyliśmy. Chociaż pierwsze wydanie nie było doskonałe, jego ciepłe przyjęcie pozwała nam mieć nadzieję, że i to obecne spotka się z nie mniejszą życzliwością.
    Ponieważ wiele rzeczy zostało do książki dodanych (w tym nawet całe rozdziały), usunęliśmy to, co stanowiłoby powtórzenie - między innymi hierarchię spirytystyczną, która już znajduje się w Księdze Duchów.   Jednocześnie usunęliśmy ze Słowniczka to, co specjalnie nie mieściło się w zakresie tematycznym tej pracy, a co można było zastąpić bardziej praktycznymi zagadnieniami. Słowniczek ten nie jest w żadnym wypadku kompletny; takowy zostanie opublikowany później w postaci małego słownika filozofii spirytystycznej. Tu zostały zachowane wyłącznie wyrażenia nowe lub ściśle związane z przedmiotem niniejszej książki.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Allan Kardec

 • Tytuł oryginału: 

  Le Livre des mediums

 • Liczba stron: 

  592

 • Wymiary: 

  148×210

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  83-89375-06-0

 • Tłumacz: 

  Przemysław Grzybowski

 • Rok wydania: 

  2003

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...