Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7377-617-3
Autor: Dorothy Morrison
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788373776173
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Magiczna Pani Domu

   Podczas pisania tej książki cały czas przypominała o sobie magiczna pieśń codzienności. Jej rytm wzywał mnie, a ja tańczyłam do jego melodii i odnajdywałam prawdziwą magię w miejscach, które kiedyś były dla mnie zwykłe. Brzmiała ona w książeczce czekowej, z której nic nie ubywało, w warkocie silnika samochodu, gdy przekręcałam kluczyk, i w tym, jak mój komputer bez problemów uruchamiał się co rano.    Pieśń szczebiotała szczęśliwie, gdy młynek do rozdrabniania odpadków pochłaniał resztki z obiadu i gdy mała szara skrzynka mówiła mi, kto dzwoni, zanim odebrałam telefon. Nawet nieuchronna śmierć członka rodziny nie mogła jej uciszyć. Grała radośnie, ponieważ śmierć oznacza odrodzenie, nowe życie i nowe możliwości.
   Pomimo że te odkrycia były dla mnie znaczące, melodia ta przypomniała mi coś o wiele ważniejszego. Jest to najważniejsza ze wszystkich magii, które odnajdujemy w życiu, taka, która nadaje sens istnieniu człowieka i osobowości. Najlepiej to określiła Dor-ren Valentine gdy napisała „The Charge of the Goddess”:

Jeśli tego, czego szukasz, nie znajdziesz wewnątrz,
Nigdy nie znajdziesz tego na zewnątrz.

   Tak, to ty jesteś źródłem magicznej melodii życia i jej dźwięk zależy tylko od ciebie. Rytm też jest twój i w zależności od doboru kroków możesz zmienić swoje życie albo zostawić je takim, jakie jest. Wybór należy do ciebie - bo to ty jesteś najwyższą magią.

   Magiczna moc, którą możemy zobaczyć i usłyszeć, przepływa przez jądro żywiołu ognia i daje mu życie. Widzimy to w zwinnych, tanecznych ruchach płomienia i słyszymy w trzaskaniu ognia w kominku. W związku z tym, że reaguje ona podobnie do elektryczności i ma pozytywny ładunek, nazywamy ją także fluidem elektrycznym. Dotyczy ona bezpośrednio właściwości rozprzestrzeniania się ognia.
   W przeciwieństwie do ognia, magnetyczne cechy żywiołu wody przepływają przez jej formę. Czujemy je w rzecznym prądzie i widzimy, kiedy fale przypływają przy wschodzie Księżyca. Nazywamy tę moc fluidem magnetycznym. Posiada ona negatywny ładunek i jest bezpośrednio połączona z kurczącą się właściwością wody.
   Żywioł powietrza tworzy specjalny związek zarówno z ogniem, jak i wodą. Odżywia i wzmacnia ogień, zmienia gęstość wody, kiedy transformuje ją w mgłę, deszcz, gołoledź i śnieg. Chociaż ogień i woda są swoimi przeciwieństwami, mogą mieszać się, by tworzyć parę, dym i błyskawicę, ale nie bez pomocy pośredniczącego powietrza, które dostarcza uziemiającą moc pomiędzy te dwa elementy.
   Żywioł ziemi zawiera wszystkie trzy wspomniane wyżej: ogień, wodę i powietrze, w ich najbardziej stałych formach. Razem formują skałę, lawę i lodowce oraz sprawiają, że nasze gleby są żyzne, wilgotne, ciepłe i pylaste. W związku z tym, że ziemia aktywnie wiąże się z innymi żywiołami i czerpie źródło życia z ich kombinacji, nazywamy ją fluidem elektromagnetycznym.
   Kiedy pracujemy z mocami żywiołów (podstawą naturalnej magii), łączymy wszystkie potrzebne składniki, aby stworzyć elektryczność statyczną. Nawet najbardziej skrupulatni praktykanci Starych Metod, jak i ich pradawne rodziny, nieważne, czy wiedzą o tym czy nie, pracują z technologicznymi siłami. Dlatego że te moce już istniały jako podstawowy wzór, nie ma sposobu, by zapobiec ich „zewnętrznemu” bezpośredniemu połączeniu i pozwoleniu im na pomoc w naszych wysiłkach, aby osiągnąć skuteczną magię.
    Z tego punktu widzenia magia rzuca inne światło na praktykę magiczną i korzyści, jakie ona przynosi. Uświadomienie sobie, że magia już dzieli wspólny element z technologią otwiera przed tobą bogactwo możliwości, takich jak używanie współczesnych udogodnień jako magicznych narzędzi. To samo w sobie oszczędza czas, pieniądze i wysiłek (przyspiesza dostawę towarów w naszym zapracowanym świecie). Faktem jest, że magia ma zdolność rozwiązywania wielu technologicznych problemów, na które napotykamy się w obecnych czasach, takich jak zepsuty komputer, awaria maszyny czy problemy z ruchem ulicznym. Niedługo całkowicie zniknie kwestia, czy dzisiejszy styl życia zapewni nam wystarczająco dużo czasu na praktykowanie magii, czy naprawdę mamy czas na niewłączenie jej do naszego życia. Osobiście myślę, że nie mamy.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Dorothy Morrison

 • Tytuł oryginału: 

  Everyday Magic: Spells & Rituals for Modern Living (Everyday Series)

 • Liczba stron: 

  304

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7377-617-3

 • Tłumacz: 

  Elżbieta Piłasiewicz

 • Rok wydania: 

  2013

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...