Wczytuję dane...
KOD: 978-83-87025-70-0
Autor: Colin C. Tipping
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788387025700
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Medium

Wprowadzenie do książki

Radykalna manifestacja marzeń

   Gdy przeczytałam wstępną wersję tej książki, zapytałam męża: „A gdzie jest rozdział o wdzięczności? Czyż nie jest to istotny element procesu manifestacji - odczuwanie wdzięczności za to, czego pragniemy, jeszcze zanim to otrzymamy?”.
  „W książce wiele razy wspominałem o wdzięczności, ale faktycznie, nie poświęciłem jej oddzielnego rozdziału - odpowiedział. - Czy zechciałabyś napisać posłowie, aby podkreślić, jak bardzo jest ona ważna?”. Nie mogłam odmówić. Dla mnie wdzięczność to wspaniałe uczucie, które przepełnia nas, gdy czujemy się czymś obdarowani, pobłogosławieni. Cudowne uczucie. Ale czuć wdzięczność na wyrost, jeszcze zanim zostaniemy obdarowani? To nie takie łatwe. W jaki sposób wywołać w sobie wdzięczność za coś, czego jeszcze nie ma?
   Odpowiedzią jest praktyka. Odczuwanie wdzięczności jest umiejętnością taką jak wszystkie inne, o których Co-lin pisze w rozdziale 13. Sama się o tym przekonałam pewnego ciemnego, deszczowego wieczora, gdy wracałam do domu z zajęć Kursu Cudów. Przyjechałam na nie pognębiona i zmęczona i opuściłam je, czując się tak samo.
   W trakcie zajęć omawialiśmy lekcję numer 344 z podręcznika: „Dziś uczę się prawa miłości; to, co daję swojemu bratu, jest moim darem dla siebie... Niech bracia którym wybaczyłam, wypełnią mój spichlerz darami Niebios, z których każdy jest prawdziwy’. Rozmawialiśmy o tym, że dawanie i branie jest tym samym i że wdzięczność może wynikać z obydwu tych rzeczy. Chociaż wciąż byłam w kiepskim nastroju, postanowiłam w drodze do domu poszukać „darów Niebios” w moim życiu.
   Z początku czułam duży opór i wydawało mi się to wręcz niemożliwe. Tak naprawdę wolałam skupić się na tym, co złe w moim życiu, aby podsycać swoje negatywne uczucia. Ale zaczęłam od tego, co miałam przed sobą.

Jestem wdzięczna za deszcz.
Jestem wdzięczna za wieczór.
Jestem wdzięczna za samochód, który wiezie mnie bezpiecznie do domu.
Jestem wdzięczna za światła, które rozjaśniają moją drogę.
Jestem wdzięczna za oczy, dzięki którym widzę.
...i tak dalej.

   Zdałam sobie sprawę, jak wiele darów Niebios posiadam, i poczułam się niezwykle bogata. Przepełniła mnie wdzięczność. Zaczęłam od teraźniejszości, skończyłam, dziękując za rzeczy z dzieciństwa. Łzy napłynęły mi do oczu, gdy uświadomiłam sobie wszystko, co wówczas bardzo mnie martwiło, a za co teraz byłam wdzięczna.
   Przyszła mi do głowy historia, którą zawsze uważałam za tragedię mojego życia. Oblałam drugą klasę, ponieważ miałam żółtaczkę i przez cztery miesiące nie chodziłam do szkoły. Teraz zobaczyłam doskonałość tej sytuacji i odczułam za nią wdzięczność.
    Wszystko to wypowiadałam na głos, pędząc ulicą o 9.15 wieczorem w ciepłym samochodzie, płakałam i śmiałam się, gdy słowa wdzięczności same płynęły mi z ust, jedno po drugim. Nie pozwalałam, aby jakakolwiek myśl przeszkodziła mi w wyrażeniu wdzięczności i złożeniu hołdu moim nauczycielom, kochankom, zwierzętom, światłom drogowym czy nierównościom w nawierzchni. To było ekscytujące doświadczenie, pełne radości i olśnień, które być może nie ujawniłyby się w innych okolicznościach. To było „głośne przyzwolenie” na miłość i wdzięczność, trwające całe 30 minut.
   Dotarłam do domu w stanie czystego szczęścia i radości, a moje zmęczenie i depresja zniknęły bez śladu. Po prostu dzięki wyrażeniu wdzięczności, pomimo początkowego oporu, dokonałam transformacji.
   Gdybym wtedy znała metodę Radykalnej Manifestacji, zapewne sięgnęłabym po arkusz i z miejsca poprosiła o to, czego wówczas pragnęłam, gdyż myślę, że miałam w tym momencie w duszy wystarczająco dużo wdzięczności, żeby zamanifestować niemal ws2ystko.
   Wtedy jednak wyciągnęłam kartkę z tekstem zatytułowanym Obfitość. Otrzymałam go na warsztacie Świętowania Obfitości we wrześniu 1991 roku, a jego autorem jest Arnold H. Patent. Chciałabym się podzielić z wami tym tekstem. Myślę, że to dobiy sposób na zakończenie tej książki, ponieważ wyraża on istotę przekazanych w niej treści. Czytajcie go często.

Z błogosławieństwem,
JoAnn Tipping

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Colin C. Tipping

 • Liczba stron: 

  178

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-87025-70-0

 • Tłumacz: 

  Katarzyna Różycka, Ireneusz Rudnicki

 • Rok wydania: 

  2006

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...