Medytuj z aniołami
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-60528-96-9
Autor: Elżbieta Ellis
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawca: Kos

Wprowadzenie do książki

Medytuj z aniołami

    Masz ochotę zajrzeć w głąb siebie? Pragniesz poznać mechanizmy swojego postępowania i znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania? Kiedyś sama nie byłam świadoma, jak to zrobić. Szukałam inspiracji w ludziach, zdarzeniach, książkach, naturze i... tak doszłam do medytacji. Poszukiwałam i znalazłam. Takie niezwykłe odkrycie może przytrafić się i Tobie.
    Książka Jeanne Ruland „Świetlista siła Aniołów” oraz Karty Anielskie autorstwa Iris Merlino zainspirowały mnie do pracy z medytacjami. Dzięki nim zmienił się cały mój świat. Zaczęłam inaczej patrzeć na rzeczywistość, kochać życie, choć nie szczędziło mi wielu smutnych doświadczeń. Medytacja sprawiła, że zaakceptowałam siebie, zrozumiałam, jak mogę być szczęśliwa. Te doświadczenia sprowokowały powstanie książki Medytuj z aniołami.
   Jestem osobą życzliwą światu i ludziom. Chętnie dzielę się tym, co mi drogie. Dlatego – pozwól zabrać się w magiczny świat Aniołów, który poruszy Twoje serce, uruchomi Twoją wyobraźnię. Pozwoli Ci stać się szczęśliwym człowiekiem. Dzięki medytacji odkryjesz w sobie pokłady siły, których istnienia na pewno jeszcze nie podejrzewasz.
   Wszystkie opisane w książce Medytuj z aniołami medytacje są zapisami wizji moich bliskich, przyjaciół, klientów oraz mnie samej. Przedstawiam to, co mnie zauroczyło, wzruszyło, pomogło odzyskać spokój i uśmiech.
   Dziękuję moim Opiekunom Duchowym i Aniołowi Stróżowi za te wszystkie piękne przeżycia i pomoc, której udzielał mi zawsze, gdy tylko jej potrzebowałam.

Czemu służy medytacja?
   Medytacja to świetna metoda relaksu. Pozwala wyciszyć się i uspokoić. W czasie medytacji ciało odpoczywa, a umysł oczyszcza się ze stresujących myśli. Medytacja trwa około 20–30 minut. W jej czasie należy skoncentrować się na miarowym i głębokim oddychaniu, słuchać muzyki relaksacyjnej i wyobrażać sobie miejsca, które się lubi.
   Medytacja pomaga w wielu chorobach czy dolegliwościach ciała i duszy, a ponieważ nie zna odległości, można ją wykonywać w czyjejś intencji (np. pomagać chorym, ludziom mieszkającym daleko lub przebywającym w szpitalu).

Cele medytacji
  W kulturach Wschodu medytacja służy przede wszystkim osiągnięciu oświecenia i rozwoju duchowego. W chrześcijaństwie żarliwa, płynąca z serca modlitwa jest swoistą formą medytacji.
   Za sprawą medytacji można zgłębić swą osobowość, dokonać istotnych zmian w życiu, wyciszyć się lub uzyskać odpowiedź na trudne, nurtujące człowieka pytania. Spokój wewnętrzny, który osiąga się przez medytację, poprawia zdrowie fizyczne i psychiczne.

Medytacja wspomaga leczenie
   Dzięki medytacji uzyskano poprawę w wielu stanach chorobowych, wyleczono też różne schorzenia. Na przykład ludzie cierpiący na nadciśnienie tętnicze i arytmię serca wyciszają się w czasie medytacji. Ciśnienie krwi obniża się, tętno zwalnia. Jeśli chory medytuje codziennie, może doprowadzić nawet do zredukowania ilości zażywanych leków.
    Medytacja obniża też poziom cholesterolu, niezależnie od stosowanej diety. W przypadku schorzeń psychosomatycznych, np. przy wrzodach żołądka i dwunastnicy każda stresująca i trudna sytuacja powoduje zwiększone wydzielanie soków żołądkowych, czemu towarzyszy ostry, nieprzyjemny ból. I tu znowu można doznać zbawczego wpływu medytacji, w czasie której zmniejsza się ilość wydzielanych soków trawiennych, co minimalizuje dolegliwości. Medytacja pozwala też zmniejszyć dawkę zażywanych leków.
   Wyciszenie, osiągane w stanie medytacji, pozwala na przywrócenie poczucia stabilności wewnętrznej, rozwija umiejętność pozytywnego postrzegania świata. Osiąga się wtedy wewnętrzny spokój, pojawia się poczucie siły, zadowolenia z siebie i samoakceptacji. Dlatego medytacje stosuje się z dobrym skutkiem w przypadku bezsenności, lęków czy nawet łagodnej depresji i nerwicy.
   Medytacja bardzo wyraźnie zmniejsza natężenie bólu. Bez pośrednictwa tabletek pozwala zlikwidować ból głowy, pleców, szyi czy ramion. Likwiduje migreny u kobiet w ciąży, które zmuszone są unikać leków przeciwbólowych (opiszę ten problem w osobnym rozdziale).
    Medytacja pomaga również chorym na raka. Dzięki jej doskonałemu wpływowi pacjent łatwiej radzi sobie ze stresem wynikającym z choroby. Medytacja zmniejsza poziom lęku, niepokój i depresję. Pomaga też przezwyciężyć problemy z nudnościami i wymiotami, efektem chemioterapii. Medytacje stosuje się jako środek pomocniczy zwłaszcza w przypadkach leczenia raka piersi, odbytnicy i prostaty.
W tym miejscu należy z całą mocą podkreślić, iż medytacja nie wywołuje żadnych skutków ubocznych.
   Medytacja wpływa fantastycznie również na twórczość. Artysta myśli o sobie pozytywnie, dzięki czemu szybciej realizuje założone cele. Medytacja sprowadza doń nowe, intrygujące pomysły. Artysta przestaje obawiać się krytyki, tworzy sprawniej i odważniej.
   Dzięki medytacji w życie każdego wkraczają szczęśliwe zbiegi okoliczności i, co tu dużo mówić, cuda...

Jak medytować?
   Można medytować na dwa sposoby – we dwoje lub samodzielnie.
    Gdy medytuje się we dwójkę, jedna osoba bardzo wolno, spokojnym głosem czyta tekst, druga – wchodzi w medytację. Po każdym akapicie czytanego tekstu należy zrobić chwilę (1–2 sekundy) przerwy.
    Medytacja we dwoje to nie tylko łatwy sposób na osiągnięcie stanu głębokiego relaksu, ale przede wszystkim wzmacnianie więzi między bliskimi sobie ludźmi. Można ją traktować również jako swoistą terapię związków. Medytacji należy poświęcić tylko około 15–20 minut.
   Można również medytować samodzielnie (najlepiej z dołączoną do książki płytą audio). Najpierw należy przeczytać tekst medytacji, obejrzeć Kartę Anielską i odpowiednio się przygotować. Później, by wejść w medytację, trzeba się rozluźnić, głęboko oddychać, wyobrażać sobie sceny przeczytane w opisie i... zapaść się w siebie.
   Samodzielnej medytacji trzeba poświęcić tylko około 30–40 minut dziennie, by poczuć się jak zupełnie nowy człowiek.
   Każdy z rozdziałów książki opisuje szczegółowo przygotowanie do medytacji.

Dlaczego w medytacji przechodzimy przez most?
   Żyjemy w świecie fizycznym, realnym. Przechodząc przez most (lub, jak ktoś woli, przez drzwi), symbolicznie przechodzimy na drugą stronę, do niewidzialnego świata, eterycznego królestwa Aniołów. Łatwiej jest nam wtedy wyobrazić sobie miejsce naszej medytacji i „trzecim okiem” zobaczyć krainy opisane w scenariuszu medytacji.

Konstrukcja książki Medytuj z aniołami
   Książka Medytuj z aniołami jest zbudowana w przemyślany sposób, po to by ułatwić każdemu osiągnięcie wewnętrznego rozwoju i dać czas na refleksję. Podzielona jest na pięć rozdziałów:
1. Inspiracja – medytacja z Elohimem Hanielem
2. Siedem medytacji z siedmioma Archaniołami
3. „Aniołowie w naszym życiu” – medytacje z innymi Aniołami
4. Czy Twój rozwój duchowy jest bezpieczny?
5. Czakry – medytacje z Aniołami, kolorami, kamieniami szlachetnymi
Każdy rozdział ma określoną konstrukcję. Składa się z kilku medytacji, z których każda ma podobną budowę. Dla czytelności, w rozdziałach prezentujących medytacje pojawiają się następujące części:
1. Znaczenie karty poszczególnego Anioła (w którym to podrozdziale krótko opisuję postać Anioła)
2. W czym może pomóc medytacja (tu sugeruję, w jakich przypadkach medytować z poszczególną kartą)
3. Przygotowanie do medytacji (tu znajdą się informacje, jak przygotować przestrzeń i samego siebie do tego niezwykłego doświadczenia)
4. Treść medytacji (która poprowadzi przez wizyjne doznania)
5. Z życia wzięte (gdzie znajdą miejsce opisy wizji przeżytych przez moich bliskich, przyjaciół, klientów czy mnie samą; chciałabym, by Czytelnik wiedział, co może go w medytacji spotkać – być może, zaciekawiony i zainspirowany, chętnie uda się w tę niezwykłą podróż)
6. Krótkie podsumowanie efektów medytacji (tu powiem, jakie rezultaty przyniosła opisywana medytacja)

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Elżbieta Ellis

 • Tytuł oryginału: 

  Die Lichte Kraft der Engel

 • Liczba stron: 

  268

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-60528-96-9

 • Rok wydania: 

  2013

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...