Wczytuję dane...
KOD: 978-83-8143-956-5
Autor: Ian Kerner
Dostępność: 2 dni
EAN: 9788381439565
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Czarna Owca

Ceniony terapeuta w dowcipny i ujmujący sposób pokazuje czytelnikom, jak dopuścić do głosu swoją erotyczną osobowość i uświadomić sobie swój seksualny potencjał.

Doktor Kerner podchodzi do intymnej sfery życia niczym Sherlock Holmes. Łącząc wiedzę medyczną z najnowszymi badaniami podsuwa nam narzędzia i techniki, dzięki którym możemy ocenić, naprawić i udoskonalić swoje życie seksualne aby osiągnąć harmonię i spełnienie.

Sherlock Holmes wchodzi do pokoju, w którym popełniono przestępstwo. Omiata wzrokiem wnętrze, wypatrując śladów, i dostrzega rzeczy niewidoczne dla innych. Jego genialny umysł niemal natychmiast odtwarza przebieg wydarzeń.

A wtedy zaczyna się gra.

Czasami wyobrażam sobie, że wkraczam do waszych sypialni jak taki Sherlock Holmes, detektyw do zadań intymnych, który pomaga kobietom i mężczyznom rozwiązywać zagadki ich łóżkowych bolączek - osłabienia libido, niemocy seksualnej, lęków, dysonansów i utajonych pragnień skrywanych przed partnerem (lub nawet przed samym sobą). Jedną z pierwszych czynności, jakie podejmuję w toku dochodzenia, są oględziny „miejsca zbrodni".

Podczas pierwszej sesji z nowym pacjentem lub parą zawsze zadaję pytanie:

- No więc opowiedzcie mi, jak wam ostatnio było w łóżku...

Każdy akt płciowy ma swoje motywy i pozostawia niepowtarzalny odcisk palca - ślady tego wszystkiego, co się wydarzyło i do czego nie doszło, co zostało powiedziane albo przemilczane, spełnione albo zaniedbane. Korzystając z tego bogactwa tropów i wskazówek, doskonaliłem przez lata sztukę analizy skryptu (wzorca) seksualnego - technikę, która pozwala na obserwację praktycznych aspektów seksu. Odpowiadając na moje pytania, pacjenci opisują szczegółowo krok po kroku swoje ostatnie zbliżenie seksualne.

W jakich okolicznościach zdecydowali się na uprawianie seksu? Od kogo wyszła inicjatywa? Gdzie i kiedy odbyli stosunek? Co rozbudziło ich pożądanie - bodźce fizyczne czy może wyobraźnia? W jaki sposób wzmagali i podtrzymywali stan podniecenia? Jakiego rodzaju czynnościom się oddawali? Czego nie robili? Jakie zachowania są zakazane i dlaczego? Kto osiągnął orgazm? Kto nie miał orgazmu? Jakie były emocjonalne i psychologiczne następstwa tego zbliżenia? Czy nabraliście apetytu na więcej? A jeżeli tak, w którym momencie wasza namiętność ostygła? I w końcu jak się sprawdził wasz skrypt seksualny? Czy przyniósł wam satysfakcję? Czy okazał się niewypałem?

Dla niewtajemniczonego obserwatora skrypt seksualny jest pasmem następujących po sobie czynności - ubrania lądują na podłodze, usta spajają się w pocałunku, dłonie błądzą niecierpliwie, różne części ciała stykają się i rozdzielają, mięśnie napinają się i rozluźniają. Ale pod skryptem seksualnym kryją się złoża emocji, przestrzeń między ciałami wypełnia psychiczna energia - czasami seks jest pomostem łączącym dwa brzegi, innym razem odsłania ziejącą otchłań. Kiedy skrypt seksualny spełnia swoją funkcję, zatracamy się w pożądaniu. Seks jest dla nas jak dobrze znany taniec i nie zastanawiamy się nad choreografią. Ale kiedy nasz skrypt zawodzi, możemy jedynie powstrzymywać się od obsesyjnego rozmyślania o szczegółach.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Ian Kerner

 • Tytuł oryginału: 

  So Tell Me About The Last Time You Had Sex

 • Liczba stron: 

  448

 • Wymiary: 

  125x195

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-8143-956-5

 • Tłumacz: 

  Radosław Madejski

 • Rok wydania: 

  2022

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...