Wczytuję dane...
KOD: IN237
Koszt wysyłki od: 4.90 PLN
Wydawca: Intenson

Ostropest Plamisty Ziarno

   Ostropest plamisty rośnie dziko. Roślinę wieńczą rurkowate, purpurowe, kłujące kwiaty, a nasiona mają silne właściwości farmakologiczne, korzystnie wpływające na wątrobę. Tradycja stosowania ostropestu jako leku na wątrobę jest bardzo stara. W pierwszym wieku naszej ery zalecał go rzymski pisarz Pliniusz w swojej Historii naturalnej. Zalecali go również lekarze od czasów średniowiecza po wiek XIX. Wypadł z łask dopiero w XX wieku i stan ten trwałby do dziś, gdyby nie przełomowe badania w Niemczech, które umożliwiły triumfalny powrót ostropestu.

  Kiedy wątroba jest uszkodzona, medycyna konwencjonalna dysponuje skromnymi środkami i nie daje prawie żadnych szans na powrót do zdrowia. Masz do wyboru: sterydy i środki immunosupresyjne lub w ostateczności - przeszczep.
   Jeśli więc pijesz więcej alkoholu, niż powinieneś, lub przyjmujesz lekarstwa, które mogą uszkodzić wątrobę - środki obniżające poziom cholesterolu, paracetamol, leki antydepresyjne - stosujesz pestycydy, masz w pracy kontakt z substancjami takimi jak czterochlorek węgla lub też odczuwasz objawy zaburzeń czynności wątroby, to powinieneś wiedzieć o istnieniu cudownych nasion szczególnej rośliny: Silybum marianum, czyli ostropestu plamistego. Ta roślina lecznicza to odpowiedź natury na bezustanne bombardowanie naszych organizmów substancjami toksycznymi, wszechobecnymi we współczesnym świecie.
   Europejczycy zwracają na wątrobę baczniejszą uwagę, nie zapominają o niej i starannie ją chronią - wzmacniając i dobrze traktując. W Europie ostropest plamisty jest powszechnie używany, a jego stosowanie ma solidne podstawy naukowe. Liczne dowody świadczą o tym, że chroni on wątrobę i leczy jej uszkodzenia, regenerując komórki i duże fragmenty tkanki. Większość badań przeprowadzono w Niemczech, gdzie ostropest jest oficjalnie uznany za lek pomocniczy w leczeniu marskości wątroby i stanów przewlekłego zapalenia tego organu.
   Ostropest plamisty jest wart uwagi jako środek, który pomoże uniknąć katastrofy, jaka może spotkać naszą wątrobę w wyniku zagrożeń związanych ze specyfiką współczesnego życia. Zioło to może dać nadzieję na cudowne uzdrowienie.

Ostropest plamisty (Silybum marianum)

   Ostropest to najlepszy środek chroniący i regenerujący wątrobę. Przeprowadzono dotąd wiele badań potwierdzających jego korzystne właściwości. Roślina ta chroni komórki wątroby przed uszkodzeniem wywołanym przez wolne rodniki, hamuje wytwarzanie leukotrienów - związków działających zapalnie i niszczących wątrobę, oraz zwiększa o 35% produkcję glutationu — jednego z bardzo ważnych związków w wątrobie. Ostropest zmienia także strukturę błon komórkowych wątroby, dzięki czemu toksyny mają do niej utrudniony dostęp, oraz pobudza przepływ żółci, sprzyjając trawieniu. Nie powoduje przy tym żadnych efektów ubocznych, nie licząc sporadycznego rozluźnienia stolca.

Dawkowanie: trzy razy dziennie 70-210 mg w kapsułkach zawierających aktywny składnik, sylimarynę, lub trzy razy dziennie 1/4-1 łyżeczki nalewki.

Waga: 1 kg.

Składniki: 100% ziarna ostropestu plamistego

Kraj pochodzenia*: Czechy

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...