Aktywuj pełną moc mózgu
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7377-499-5
Autor: David Perlmutter, Alberto Villoldo
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788373774995
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Aktywuj pełną moc mózgu

   Oświecenie. Ten ulotny stan frapował niektóre z największych umysłów wszech czasów. Tysiące ludzi poświęcało swoje życia poszukiwaniu go. Znamy obrazy przedstawiające mnichów spokojnie spoczywających na poduszkach do medytacji... zakonnice klęczące podczas modlitwy... szamanów żyjących w puszczy Amazonii. I mimo że te wyobrażenia oświeconych jednostek mogą być trafne, to jednak sugerują, że ten pożądany stan zarezerwowany jest wyłącznie dla uprzywilejowanej garstki wybranych.
    My jednak wierzymy, że oświecenie dostępne jest wszystkim, którzy zechcą poświęcić czas i energię na osiągnięcie go. Odnalezienie tego stanu nie wymaga prowadzenia stylu życia, który nie dawałby szans przeżycia we współczesnym świecie Zachodu. A korzyści płynące z oświecenia nie ograniczają się jedynie do osiągnięcia duchowej wiedzy, którą delektowali się medytujący mistycy. Mogą też przejawiać się w odkryciu sentencjonowania DNA przez nowoczesnego naukowca, przygotowaniu przepysznego posiłku przez twórczego szefa kuchni czy stworzeniu wielkiego dzieła przez wnikliwego artystę. Wierzymy, że oświecenie każdemu wróży innowacyjność, niesamowitą twórczość i wewnętrzny spokój.
   Wierzymy również, że poszukiwania oświecenia można przyspieszyć, stosując praktyki rozbudzające potęgę wyższego mózgu. Wykorzystując funkcje wyższego mózgu, otrzymujemy możliwość dokonania zmian w naszym życiu zarówno na poziomie duchowym, jak i biologicznym.
   Jednak, by osiągnąć ten pożądany stan świadomości, nie możemy trzymać się jedynie pradawnych technik oświecających - musimy również przywrócić naszemu mózgowi zdrowie na poziomie komórkowym. Te dwie rzeczy są ze sobą nierozerwalnie złączone.

Twój optymalny mózg

   Złość, lęk, zazdrość, zachłanność i zmartwienie, choć pospolite, osłabiają nasz wewnętrzny spokój i poczucie własnej wartości. Ale nawet podczas weekendowego kursu medytacji czy spaceru w ciszy lasu umysł kontynuuje gonitwę myśli, nadal tworzy listy rzeczy do zrobienia i przejmuje się niedokończonymi zadaniami czy nierozwiązanymi problemami. Niezależnie od tego, jak bardzo będziemy się starali siedzieć w ciszy i oczyścić nasz umysł z myśli, on będzie ciągnął nas ku niedokończonym sprawom z przeszłości.
   Aktywuj pełną moc mózgu pomoże ci zrozumieć, dlaczego twój mózg - zamiast pracować na pełnych obrotach - polega na sieciach neuronowych stworzonych przez prehistoryczne regiony mózgu odpowiedzialne za przetrwanie za każdą cenę: mózg gadzi i limbiczny.    Książka Aktywuj pełną moc mózgu pokaże ci też, jak uwolnić się od toksycznych emocji starych połączeń, uwarunkowań bazujących na negatywnych przeszłych doświadczeniach. Uzdrawiając ten prehistoryczny mózg, angażujesz nowsze, wyższe, ewolucyjnie bardziej zaawansowane struktury mózgu - korę nową i, zwłaszcza, korę przedczołową - które pomogą ci wyeliminować z życia lęk, mentalność ubóstwa i złość. Stanie się tak dzięki stworzeniu nowych sieci neuronowych w twoim mózgu.
   Jeszcze dość niedawno naukowcy utrzymywali, że ludzki mózg podatny jest na zmiany we wczesnym dzieciństwie, natomiast po przekroczeniu siódmego roku życia bezpowrotnie tracimy szansę na wprowadzenie zmian w sieci neuronów. Podczas gdy prawdą jest, że mózg płodu i małego dziecka jest chłonny jak gąbka i ma potencjał wchłonięcia całej wiedzy, przekonań i zachowań potrzebnych do przeżycia w nowym środowisku, to jednak założenie, iż po przekroczeniu pewnego wieku nie da się już w nim nic zmienić, zostało ostatnio obalone.
    Najnowsze neurobiologiczne badania dowodzą, że możemy wytworzyć nowe komórki w mózgu i zmienić istniejące sieci neuronów. Gdy tylko dostarczymy neuronom pewne składniki odżywcze, których brakuje w codziennym jadłospisie, oraz podejmiemy nowe, stymulujące czynności, będziemy mogli utworzyć nowe połączenia neuronowe, które pomogą nam zmienić ograniczające przekonania i zachowania oraz odzyskać dawno utracone uczucia radości, optymizmu i spokoju. By osiągnąć te korzyści, musisz zacząć od poznania, w jaki sposób funkcjonuje mózg i w jaki sposób mitochondria narażone zostały na uszkodzenie.

Zdrowe ciało

   W języku neurologii oświecenie jest stanem optymalnego funkcjonowania mitochondriów i mózgu, który pozwala nam doświadczać zarówno dobrobytu i wewnętrznego spokoju, jak i impulsów do tworzenia i innowacji. Mitochon-dria są fabrykami energii, które działają wewnątrz twoich komórek. Wpływają na twoje nastroje, witalność, proces starzenia, a nawet na sposób śmierci. Zawiadują też usuwaniem starych komórek i zastępowaniem ich nowymi - jest to czynność następująca automatycznie, bez twojego świadomego udziału.
Wpływ na mitochondria wywierają: spożywane potrawy, liczba spożywanych kalorii, zakres wykonywanych ćwiczeń fizycznych oraz dołączenie pewnych składników odżywczych. „Aktywuj pełną moc mózgu" zapewni ci dostęp do kluczy zakodowanych w twoim mitochondrialnym DNA, które aż do teraz były chronione hasłem ze względu na brak możliwości naprawienia szkód wywołanych w mózgu przez wolne rodniki. Kiedy użyjesz tych haseł, wyzwolisz się z wypełnionej chorobami podróży, z powodu której wielu ludzi Zachodu cierpi od kołyski aż po grób. Dzięki usprawnionym mitochondriom twoje komórki będą w stanie aktywować te geny, które odpowiadają za zdrowie mózgu i długowieczność ciała, a ty nie będziesz już musiał urzeczywistniać chorób i traum pochodzących od swoich przodków.

Program aktywacji mózgu

   Niebieskie Strefy to miejsca na ziemi, w których dziesięć razy więcej osób dożywa wieku stu lat niż w USA. Dan Buettner, badacz i autor tekstów w National Geographic, napisał książkę na ten temat. Donosi on, że ludzie ci mają pewne cechy wspólne, m.in. ograniczenie liczby spożywanych kalorii (jedzą o około 25% mniej niż potrzeba, by czuć się sytym), unikanie mięsa i produktów przetworzonych oraz prowadzenie życia mającego znaczenie i cel.1 Buettner powołuje się na duńskie badanie naukowe bliźniąt, z którego wynika, że geny determinują mniej niż 25% zdrowia i długowieczności danej osoby. Na pozostałych 75% wpływają czynniki związane ze stylem życia: co się je, jak się kocha i jest kochanym, ile się ćwiczy i jak odkrywa się sens swojego życia.
    W rzeczywistości to czynniki związane ze stylem życia wpływają na ekspresję naszego potencjału genetycznego poprzez wyłączanie genów predysponujących nas do nowotworów i chorób. Nasze mitochondria regulują aktywację bądź dezaktywację tych genów. Dlatego też, by żyć długo i dobrze, potrzebujemy optymalnie funkcjonujących mitochondriów. W naszych placówkach - Centrum Medycyny Energetycznej w Los Lobos, Chile, i Centrum Zdrowia Perlmuttera w Naples, Kalifornia - pomagamy klientom uzdrowić mitochondria, by same nareperowały ich mózgi. W ramach leczenia stosujemy zarówno dożylnie glutation i komory tlenowe, by zoptymalizować wydajność mitochondriów, jak i potrawy oraz suplementy żywieniowe, które pomagają cofnąć szkody wyrządzone w mózgu przez lata życia w stresie. Przekonujemy się, że mitochondria, umysł i mózg niesamowicie szybko reagują na te interwencje. Następnie, poprzez szamańskie praktyki medytacyjne, możemy uzdrowić toksyczne emocje i odkryć wewnętrzny spokój.
    Jednak, by to osiągnąć, nie musisz brać udziału w naszym siedmiodniowym programie. W książce Aktywuj pełną moc mózgu przedstawiamy program, który pomoże ci osiągnąć to samo: uzdrowić mitochondria i przeprogramować mózg na spokój i radość zamiast cierpienia. Łączymy dwie komplementarne strategie: składniki odżywiające mózg z postami i praktykami oświeceniowymi. Specjalne składniki odżywcze polecane przez dr. Perlmuttera uzdrowią te rejony twojego mózgu, które zostały uszkodzone przez stres, psychiczną traumę i choroby zwyrodnieniowe mózgu, a także wspomogą wzrost nowych komórek mózgu i aktywują geny odpowiedzialne za długowieczność, wyższą odporność oraz polepszoną pracę mózgu. Z kolei praktyki oświeceniowe wprowadzone przez dr. Villolda rozbudzą te rejony mózgu, które pozwolą, aby spokój, współczucie i twórczość swobodnie się przejawiły. Razem umożliwią ci utworzenie nowych połączeń neuronowych dla radości i dobrobytu.
   Stosując ten program będziesz mógł rozwinąć umiejętności przypisywane niegdyś tylko uprzywilejowanym jednostkom. W dodatku w trakcie tego procesu będziesz miał możliwość zyskania innych korzyści zdrowotnych: zmniejszonego ryzyka zachorowania na wyniszczające choroby mózgu, raka, choroby serca, Parkinsona; wyeliminowanie osłabiających wahań nastojów; przełamania niezdrowych wzorców emocjonalnych i behawioralnych; uwolnienia się od bolesnych wspomnień i dawnych traum; potężnej jasności myśli; rozwinięcia potencjału maksymalnej długości życia - a wszystko to bez stosowania leków.
    Gdy naprawiamy nasze mózgi i uzdrawiamy nasze toksyczne emocje, zbliżamy się do osiągnięcia osobistego zdrowia i dobrobytu. Następnie możemy urzeczywistnić atrybuty istot oświeconych: wewnętrzny spokój, mądrość, współczucie, radość, twórczość i nową wizję przyszłości.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  David Perlmutter, Alberto Villoldo

 • Tytuł oryginału: 

  Power up your Brain

 • Liczba stron: 

  287

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7377-499-5

 • Tłumacz: 

  Ischim Odorowicz

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...