Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7818-418-8
Autor: Barbara Annis, John Gray
EAN: 9788378184188
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Rebis

Wprowadzenie do książki

Pracuj ze mną

Osiem najsłabszych punktów w relacjach damsko-męskich w biznesie


   Pracuj ze mną przedstawia po raz pierwszy wyniki badań ponad 100 tysięcy ilościowych i jakościowych stwierdzeń mężczyzn i kobiet, uzyskanych w zakrojonej na ogromną skalę, przygotowanej specjalnie w tym celu diagnostycznej ankiecie, która odzwierciedla szczere odczucia kobiet i mężczyzn dotyczące ich pracy. Ta osnowa analizuje opisowe odpowiedzi i odkrywa nie tylko co, ale i dlaczego każda płeć uznaje za ważne. Rezultatem jest potężna baza wiedzy o kobietach i mężczyznach, której nie mogą dorównać zasoby żadnej współczesnej instytucji zaangażowanej w badania kwestii płci.
   Z naszych danych wyłania się osiem najsłabszych punktów w relacjach damsko-męskich, które opisujemy w pierwszej części książki Pracuj ze mną. Są to główne fałszywe założenia i błędne przekonania, jakie na temat płci przeciwnej (oraz pod wieloma względami na swój własny) żywią mężczyźni i kobiety. Definiujemy tu poszczególne słabe punkty, opierając się na własnych badaniach, a także na najnowszych badaniach nad tożsamością płciową prowadzonych przez firmy badawcze, konsultingowe i wiodące uniwersytety. Dzielimy się historiami z życia zawodowego mężczyzn i kobiet uwikłanych w nieudane relacje, autentycznymi opowieściami z naszych warsztatów i indywidualnych sesji, takimi jak przypadki Susan i Billa, które ożywiają suche dane, dzięki czemu można lepiej wszystko zrozumieć.
    Przez całą książkę przewija się debata, czy różnice między płciami mają podłoże biologiczne czy społeczne. Odkrycia neurobiologów, biologów i psychologów potwierdzają bez cienia wątpliwości, że wiele różnic wpisanych jest w strukturę mózgu mężczyzn i kobiet i wpływają one na to, jak przedstawiciele obu płci przetwarzają informacje, racjonalizują, porozumiewają się, podejmują decyzje, radzą sobie ze stresem i nawiązują relacje ze światem.
    Rozpoznając osiem najsłabszych punktów, znajdziecie odpowiedzi na kluczowe pytania, które stawiamy w tytułach poszczególnych rozdziałów, ujawniają one zarówno owe najsłabsze punkty, jak i ich źródło. Czy mężczyźni muszą się zmienić, czy potrafią słuchać i doceniać kobiety, czy rzeczywiście są niewrażliwi? Czy kobiety są wykluczane, zbyt emocjonalne, zadają za dużo pytań?
   Kobiety nie są tak szczęśliwe w pracy jak mężczyźni. Od zarządu przez salę konferencyjną po centrum telemarketingowe czują się traktowane inaczej niż koledzy. Czują, że ich pomysły są odrzucane, a one same wykluczane z ważnych wydarzeń, że nie mają szans na awans. Mężczyźni natomiast ogólnie czują się komfortowo w kulturze korporacyjnej. Ich słaby punkt polega na tym, że nie są świadomi, jak ich zachowanie w owym głównie męskim środowisku wpływa na kobiety. Słaby punkt kobiet zaś to założenie, że zachowania mężczyzn są celowe.
   To, jak wyrażamy nasze uznanie, często odzwierciedla sposób, w jaki sami chcielibyśmy zostać docenieni. Innymi słowy, dajemy to, co mamy nadzieję otrzymać. Z tego względu ważne jest zrozumienie, kiedy mężczyźni czują się docenieni, aby pojąć, dlaczego rzadko we właściwy sposób wyrażają uznanie dla kobiet. Męski słaby punkt tutaj to założenie, że kobiety szukają uznania z tych samych powodów, co mężczyźni. Przekonanie to, jak dowiedziemy, jest błędne.
   Podczas naszych warsztatów zdarza się wiele chwil olśnienia, a wyzwania i bariery, jakie codziennie czekają na kobiety w pracy - przeszkody w zawodowym i osobistym sukcesie - często zadziwiają mężczyzn. Nie trzeba wiele, by kobiety zaczęły wymieniać trapiące je trudności, i okazuje się, że poczucie wykluczenia zajmuje jedno z pierwszych miejsc. Mężczyźni mówią o niepewności i obawach, o tym, że w pracy często czują, że muszą chodzić przy kobietach na palcach. Przedstawiamy listę przykładowych sytuacji, w których mężczyźni czują się najmniej komfortowo i ze zwiększoną uwagą starają się nie urazić kobiety ani nie wywołać niepożądanej reakcji.
    Od tak dawna się uważa, że kobiety „zadają za dużo pytań”, że dziś mężczyźni zdają się bardziej zajmować poskramianiem tej skłonności, zamiast dostrzegać jej niewiarygodną siłę.
  Niezmiennie zadziwiają nas podobieństwa problemów, przed jakimi stają kobiety, pracując z mężczyznami. Bez względu na kraj kobiety najczęściej twierdzą, że problemem numer jeden jest to, że mężczyźni nie słuchają. Ci zwykle są zaskoczeni, gdy to słyszą, a ich standardowa odpowiedź brzmi: „Ależ słuchamy!”. Odkryjecie, że istnieją różne sposoby słuchania, i dowiecie się, jak się porozumiewać, by druga strona rzeczywiście czuła się wysłuchana.
   Owszem, kobiety są emocjonalne i częściej niż mężczyźni wyrażają radość, pasję i frustrację. Ale czy to oznacza, że są zbyt emocjonalne? A jeśli chodzi o męski brak wrażliwości, zastanowimy się nad różnicami między tym, jak mężczyźni i kobiety postrzegają rzeczywistość, jak reagują na otoczenie, czy skupiają się na szczegółach i czy problemem jest roztargnienie czy obojętność.
   W drugiej części książki, „Rozwijanie inteligencji płci”, pokażemy, jak kobiety i mężczyźni odkrywają sposoby bardziej efektywnej współpracy i w rezultacie doświadczają osobistej satysfakcji i spełnienia zawodowego. Czytając naszą książkę, mężczyźni dowiedzą się, jak budować zaufanie w relacjach z kobietami, a kobiety poznają sposoby zwiększania wiarygodności w relacjach z mężczyznami. Jedni i drudzy odkryją, jak przerzucać mosty między odmiennymi systemami wartości i dopełniać wzajemnie swoje mocne strony, zachowując autentyczność. Dowiedzą się, jak osiągnąć większą harmonię między pracą a życiem osobistym i zmniejszać stres w pracy i w domu.
   Nasza książka nie jest instrukcją obsługi, która powie wam, co robić w każdej sytuacji, nie da wam wrażenia, że w pełni pojęliście inteligencję płci. Ta podróż ma zwiększyć wasze zrozumienie i świadomość, by proces uczenia się był bardziej dogłębny. Ma zwiększyć waszą inteligencję, uczynić was bardziej uważnymi i pogłębić wasze pojmowanie tego, jak i dlaczego mężczyźni i kobiety myślą i działają we właściwy sobie sposób. Pracuj ze mną umożliwi wam zajrzenie do głowy przedstawicieli płci przeciwnej. Nauczycie się lepiej i przejrzyściej porozumiewać i przestać opacznie odbierać innych. Nauczycie się stawiać w sytuacji przeciwnej płci, naprawdę słuchać i efektywniej przekazywać to, co macie do powiedzenia.
   Większe zrozumienie może prowadzić tylko do większego wzajemnego szacunku i uzmysłowienia sobie, że różnice między kobietami i mężczyznami zdumiewająco się dopełniają. Dzięki olśnieniom zyskanym podczas lektury książki Pracuj ze mną będziecie mogli zakończyć grę w obwinianie się nawzajem, zobaczyć się wzajemnie po raz pierwszy bez klapek na oczach, doceniać drugą stronę, razem pracować i osiągnąć większy sukces i satysfakcję w pracy i w życiu osobistym.
   Kobiety i mężczyźni często pytają podczas naszych warsztatów i seminariów, w jaki sposób owe najsłabsze punkty, które są tak wszechobecne w pracy, przejawiają się w życiu osobistym. Nie tylko mają nadzieję nabyć większą inteligencję płci w sferze zawodowej, ale też chcą zrozumieć, w jaki sposób słabe punkty wpływają na ich związki. W naszej książce zerkamy na osobistą sferę życia, by przekonać się, jak słabe punkty wpływają na życie par, a także rodziców i dzieci.
    Odkryjecie też, że raz wyruszywszy w tę podróż, zapragniecie ją kontynuować. Często będziecie się zapytywać: „Czy cechuje mnie inteligencja płci?”. Już zawsze będziecie szukać sposobności, by zajrzeć głębiej w siebie i dzielić się swoim prawdziwym ja z osobą płci przeciwnej.

Wybierzmy się w tę podróż razem.

Szczegółowe Informacje

  • Autor: 

    Barbara Annis, John Gray

  • Tytuł oryginału: 

    Work with Me: How gender intelligence can help you succeed at work and in life

  • Liczba stron: 

    2013

  • Wymiary: 

    150x225

  • Oprawa: 

    Miękka

  • ISBN: 

    978-83-7818-418-8

  • Rok wydania: 

    2013

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...