Wczytuję dane...
KOD: 978-83-246-5080-4
Autor: Lodro Rinzler
EAN: 9788324650804
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Sensus

Wprowadzenie do książki

Przychodzi Budda do baru

Pokoleniowy przewodnik życiowy

Możecie pomóc światu. Ty, ty, ty, ty i ty — wszyscy możecie pomóc
światu. Wiecie, z jakimi zmaga się problemami. Znacie trudności,
które trzeba pokonać. Zróbmy coś. Nie tchórzmy. Zróbmy coś
porządnie. Proszę, proszę, proszę!

Czogiam Trungpa Rinpocze

   Słyszałem kiedyś historię o katolickim księdzu, który chciał utrwalić swoje ostatnie słowa. Powiedział, że jako młody mężczyzna chciał odmienić świat. Im bardziej się starał, tym bardziej przestawał rozumieć, dlaczego nie udaje mu się niczego zmienić na lepsze. Kiedy wszedł w wiek średni, doszedł do wniosku, że zmian na świecie można dokonywać tylko poprzez wzmacnianie pozytywnych zachowań w znajomych i członkach rodziny. Po wielu latach wysiłków na tym polu ponownie się zniechęcił.
   Dopiero pod koniec życia zrozumiał, że chcąc zmienić świat, musiałby najpierw dokonać zmiany we własnym wnętrzu. Znalazł w sobie wrażliwe serce i zaczął wywierać pozytywny wpływ na rodzinę oraz znajomych, dzięki czemu udało mu się zmienić życie wielu ludzi.
W 2003 roku Sakjong Mipham Rinpocze spojrzał na dwustu młodych praktyków medytacji i powiedział: „Wiele osób uważa, że aby zrobić coś naprawdę wartościowego dla świata, trzeba dostąpić oświecenia. Powtarzają: «Będę mógł zrobić więcej, gdy będę więcej medytował, więcej się nauczę i wezmę udział w większej liczbie spotkań wyjazdowych». Zanim wszystkie te cele uda się zrealizować, człowiek może się bardzo zestarzeć. Zmiana potrzebna jest teraz. Właśnie teraz”.
   Prawdopodobnie nie masz wielu lat doświadczenia w medytacji i nie pobierałeś nauk od wszystkich największych nauczycieli wywodzących się z różnych systemów filozoficznych. To jednak nie oznacza, że nie możesz otworzyć serca na świat i zrobić czegoś wartościowego. Nie musisz czekać, aż dostąpisz oświecenia. Nie musisz nikogo prosić o zgodę. Otwórz się takim, jaki jesteś, i pozwól, by Twoje wrażliwe serce zaczęło zmieniać świat.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Lodro Rinzler

 • Tytuł oryginału: 

  The Buddha Walks into a Bar: A Guide to Life for a New Generation

 • Liczba stron: 

  288

 • Wymiary: 

  140x208

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-246-5214-3

 • Tłumacz: 

  Bartosz Sałbut

 • Rok wydania: 

  2013

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...