Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7229-377-0
Autor: Magdalena Makarowska
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: Feeria

Wprowadzenie do książki

Schudnij pysznie wiosną i latem

  Jak rozpocząć mądrą dietę, która da nam wolność wyboru i nie zamknie nas w matni odchudzania?
   Należy rozpocząć od etiologii problemów z nadwagą. Nadmiar kilogramów i nadmierny apetyt to efekt innych problemów w naszym życiu, to tylko skutek, wizualny efekt końcowy ciągu nagromadzających się problemów. Jeśli się z nimi nie uporamy, z nadwagą nie wygramy. Czasem potrzebna jest wizyta u psychologa, często wizyta u dobrego dietetyka, a na pewno potrzebne jest wsparcie otoczenia. Mam nadzieję, że ta książka też będzie pewnym rodzajem terapii.
   Moi pacjenci wraz ze zmianą nawyków żywieniowych dokonują wielu zmian w swoim życiu. Wiele pań zaczyna w końcu dbać o siebie, zmieniają swoje i same nabierają odwagi do odłożonych na bok „marzeń”. Znam osoby, które po diecie zrobiły prawo jazdy mimo pięćdziesiątki na karku, założyły własne działalności, do czego zabierały się przez ostatnie 10 lat, wyciągnęły swoich partnerów na basen, namówiły do aktywności fizycznej całą rodzinę i wprowadziły nowe nawyki żywieniowe wszystkim domownikom. Oznacza to, że odchudzenie ciała łączy się z oczyszczeniem duszy, pozwala uwierzyć w siebie, zobaczyć świat w jaśniejszych barwach, a co najważniejsze: dieta, którą proponuję, sprawia, że z dnia na dzień można poczuć się lepiej. Nie proponuję swoim pacjentom niesmacznych, mdłych i nudnych posiłków. Namawiam ich do eksperymentowania w kuchni i otwarcia się na nowe smaki i doznania kulinarne. Zwykle dieta jednego z domowników kończy się tak, że cała jego rodzina zaczyna podjadać proponowane przeze mnie posiłki. Oczywiście, etap redukcji wagi wymaga pewnych zasad, o których za chwilę.

  Do najważniejszych założeń mojej diety należy to, by naturalnie zmniejszyć nadmierne łaknienie na słodycze i podjadanie. Już po pierwszym tygodniu stosowania tego sposobu odżywiania odczujecie mniejszy apetyt na słodycze i przestaniecie sięgać po kuszące wcześniej przekąski.

  Tajemnica tkwi w prawidłowym komponowaniu posiłków i ich regularnym spożywaniu.
  Musimy mieć świadomość tego, że nastąpi zmiana naszych priorytetów. Zaczniemy inaczej traktować jedzenie i mieć większy szacunek do naszego brzucha.
  Zaczynając odchudzanie, każdy pacjent w moim gabinecie słyszy pytanie, czy na pewno chce schudnąć, po czym ustalamy, że przestaje traktować się jako osobę na diecie. Tylko zaprzestanie myślenia o odchudzaniu będzie skutecznie wpływało na walkę z nadwagą.
  Po prostu od dziś zaczynamy: inaczej gotować, zabierać do pracy posiłki, zamiast zasilać firmowe „batonomaty” i okoliczne budki z chińskim jedzeniem. Zaczynamy myśleć nad tym, co wkładamy do ust, i przygotowujemy własnoręcznie wszystkie posiłki, zamiast korzystać z gotowych dań w proszku i słoiczkach.
  Jeśli zdecydujemy się na ten rodzaj odchudzania, to musimy wiedzieć, że będzie to swoista rewolucja w naszym dotychczasowym smutnym kulinarnym życiu. Mam zamiar wprowadzić do Waszego życia dużo smaku, słońca, koloru, radości z jedzenia. O to przecież chodzi!

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Magdalena Makarowska

 • Liczba stron: 

  174

 • Wymiary: 

  165x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7229-377-0

 • Rok wydania: 

  2014

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...