Wczytuję dane...
KOD: 978-83-240-5096-3
Autor: Vanessa Lewis
Dostępność: 2 dni
Koszt wysyłki od: 11.90 PLN
Wydawca: Znak

 Śniadanie - symbol wszelkiego początku. Zachęca do wyskoczenia z łóżka, zapowiadając kolejny fascynujący dzień, i daje impuls do działania. Jakże ważne jest, aby w świecie rozpędzonym jak superszybki japoński pociąg shinkansen znaleźć chociaż kilkanaście minut na poranny posiłek. I zjeść go w spokoju, przy stole.

  W przepastnej szafie ze wspomnieniami jest miejsce na te o śniadaniach.

  Na obraz mamy, która co rano przygotowywała kaszę mannę gotowaną na tłustym — a jakże - krowim mleku. Danie szczodrze polewała domowym sokiem z malin, a latem dekorowała świeżymi owocami. Wciąż pamiętam kojące ciepło w brzuchu i poczucie, że mogę wszystko, bo mam najlepszą opiekę pod słońcem. Dziś, już dorosła, staram się urozmaicać poranne posiłki i czerpię inspiracje z kuchni całego świata. Bezcenne poczucie bezpieczeństwa staram się przekazać nowym pokoleniom w rodzinie.

  Śniadania w podróży są jeszcze innym doświadczeniem. Uczą otwartości i pokory, są jak wrota do nieznanych dotąd przeżyć. Dzięki jedzeniu obcość zostaje oswojona, a my, niczym Mały Książę i Lis, przyglądamy się z ciekawością nowej relacji. W kulinarnych podróżach przewodnikami są smak i ludzie, którzy otwierają przed nami drzwi do swoich kuchni. W tych wyprawach biorą udział także dzieci. Najmłodsi uczą nas odwagi w odrzucaniu uprzedzeń i nawyków pokrytych kurzem rutyny. Zaskakują i pokazują, jak z błyskiem w oku, beztrosko smakować świat. Bądźmy z nimi i działajmy razem, bo wspólne gotowanie zbliża i buduje więzi.

  Co dziś na śniadanie? Aksamitna owsianka z orzechami włoskimi czy kanapka z przyniesioną prosto z ogródka rzodkiewką, na której połyskują kryształki grubej soli? Talerz gorącej zupy? A może ta sama potrawa co wczoraj, bo doskonalicie się w jej przyrządzaniu niczym mistrzowie zen? Śniadania mogą się okazać przepustką do otwartego, egalitarnego świata. Niech zafascynuje was różnorodność i bogactwo smaków o poranku, który - zdarza się i tak - czasami nieoczekiwanie się przedłuża. Dzięki temu udaje się śmielej przekraczać granice. Te na mapie i te w głowie.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Vanessa Lewis

 • Tytuł oryginału: 

  Little Tables: Anytime Breakfasts from around the World

 • Liczba stron: 

  160

 • Wymiary: 

  195x195

 • Oprawa: 

  Twarda

 • ISBN: 

  978-83-240-5096-3

 • Tłumacz: 

  Dorota Gruszka

 • Rok wydania: 

  2019

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...