Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7510-968-9
Autor: Daniel G. Amen
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 4.90 PLN
Wydawca: Rebis

Wprowadzenie do książki

Wspieraj swój mózg odmładzaj się

    Książka Wspieraj swój mózg odmładzaj się jest jak mapa szlaku, który prowadzi do zmniejszenia ryzyka choroby Alzheimera i innych form otępienia, a ten, kto na niego wejdzie, już po drodze zacznie wyglądać i czuć się lepiej, będzie mieć lepszą pamięć i będzie łatwiej podejmować decyzje. Ponieważ problemy związane ze starzeniem się, w tym demencja, zaczynają się dużo szybciej, niż się ujawniają, to czas, żeby potraktować poważnie zdrowie swojego mózgu, jest TERAZ, bez względu na to, ile masz lat. Wiele chorób wieku podeszłego tak naprawdę zaczyna się w dzieciństwie lub wczesnej młodości i wiąże się z otyłością, uszkodzeniami mózgu, depresją oraz niezdrowym układem wsparcia. Troska o zdrowie naszych dzieci i wnuków to jedna z najlepszych rzeczy, jakimi możemy je obdarować. Zgodnie z obecnym stanem wiedzy, jeżeli jesteś babcią lub dziadkiem, którzy radośnie rozdają słodycze i lody, kiedy tylko wnuki się u ciebie zjawią, to z całą pewnością nie robisz dla nich nic dobrego.
   Materiały zawarte w książce Wspieraj swój mózg odmładzaj się zostały ułożone wokół dziesięciu historii. Każda z nich zwraca uwagę na najważniejsze założenia tego, jak wspierać swój mózg, żeby się odmładzać.

 1. Historia Nany, Lisy i Ruth pokazuje, jak wielkie znaczenie ma znajomość liczb dotyczących zdrowia. Nie można zmienić czegoś, czego się nie zmierzy. Przyzwalanie na to, aby te liczby wymykały się spod kontroli, może doprowadzić nawet do twojej przedwczesnej śmierci. Poznanie wyników badań pozwoli ułożyć plan, który zmniejszy ryzyko choroby Alzheimera i związanych z wiekiem problemów z pamięcią.
 2. Historia Tamary pokaże, jak to, co jemy, albo dosłownie zatruwa nasz organizm, drenuje mózg i sprawia, że przedwcześnie próbujemy się odmeldować ze świata, albo jest dla nas najlepszym lekarstwem. Jeżeli jesteś mądry, to chcesz jeść tylko to, co ci służy.
 3. Historia Andy ego pokaże, że nabieranie siły jest bardzo ważne dla długości życia. Początkowy i kontrolny obraz mózgu Andy e-go jest przykładem na to, o ile młodziej można się czuć, przechodząc przez kolejne etapy programu, szczególnie gdy doda się do niego systematyczną aktywność fizyczną.
 4. Historia Josego demonstruje, jak fizyczne zdrowie mózgu zwiększa umiejętność podejmowania dobrych decyzji, pomagających przedłużyć życie.
 5. Historia Jima uwypukla znaczenie nieustannego uczenia się dla zachowania młodości mózgu.
 6. Historia Joni obrazuje powiązanie pomiędzy zdrowiem mózgu, piękną skórą i zdrowym życiem seksualnym. Zdrowa skóra jest zewnętrznym przejawem zdrowia mózgu. Ponieważ 50 procent reakcji mózgu to reakcje wzrokowe, zdrowa skóra przyciąga do ciebie innych.
 7. Poruszająca historia Chris i Sammie pokazuje, że trzeba sobie aktywnie radzić z żalem po stracie, depresją, zaburzeniami lękowymi i innymi wyzwaniami emocjonalnymi, żeby żyć dłużej i czuć się młodziej.
 8. Anthony, Patrick, Nancy i inni zademonstrują, że uszkodzenia mózgu często są odwracalne, dzięki zastosowaniu intensywnego, mądrego, odpowiednio ukierunkowanego programu.
 9. Opowieść o dwóch Rickach przekonuje, jak ważne są więzi ze swoim „ludem” dla tych, którzy chcą dążyć do zdrowia i pozostać zdrowi.
 10. Daniel (czyli ja) i obrazowanie metodą SPECT pokażą, jak wyniki badań mózgu zamieszczone w tej książce zmieniły całe życie Daniela i jak mogą zmienić twoje życie, nawet jeśli nigdy nie poddasz się obrazowaniu.
 11. Dodatkowo pojawią się szczegółowe informacje o sposobach aktywnej ochrony mózgu przed starzeniem, a także o mądrym zażywaniu naturalnych suplementów diety. Cieszę się, że będę twoim przewodnikiem w tej podróży. Razem możemy wprowadzić zmiany w twoim życiu i w życiu tych, których kochasz — nawet trzech lub czterech pokoleń.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Daniel G. Amen

 • Tytuł oryginału: 

  Use Your Brain to Change Your Age: Secrets to Look, Feel, and Think Younger Every Day

 • Liczba stron: 

  376

 • Wymiary: 

  150x225

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7510-968-9

 • Tłumacz: 

  Jolanta Kubiak

 • Rok wydania: 

  2013

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...