Ziemniaki Kuchnia Smakosza
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-86380-018-5
Autor: Matthias F. Mangold
EAN: 97883863800185
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: mak

Wprowadzenie do książki

Ziemniaki Kuchnia Smakosza

  .. .mawiał w XVIII wieku władca Prus Fryderyk II -i doskonale wiedział, jak zachęcić swoich poddanych do nowej smacznej bulwy: mianowicie sam często jadał ziemniaki w miejscach publicznych. Miał rację, ponieważ są one pożywne, a przy tym nie tuczą, ich cena jest przystępna i można je przyrządzić na mnóstwo sposobów.

  Chcielibyśmy zaprezentować Ci różnorodne możliwości przyrządzania potraw z ziemniaków. Nasze przepisy - wzbogacone o wiele pożytecznych wskazówek -wniosą powiew świeżości do Twojej kuchni. Tutaj nie ma miejsca na nudę. Gotowane, przyrządzone na parze, pieczone, w całości, w talarkach, przetworzone na ciasto, jako danie główne, przystawka czy jako przekąska między posiłkami, na słono, słodko, ostro czy w formie łagodnego dodatku - znajdziesz tu przepisy na wiele rozmaitych potraw — od dań podstawowych po finezyjne kompozycje.

  Bardzo ważne jest, aby zapoznać się z właściwościami tego warzywa. Jak wygląda dobry ziemniak? Jak pachnie? Jaki jest w dotyku? Ocena jakości zależy od tego, w jaki sposób chcesz przyrządzić ziemniaka, którego właśnie trzymasz w rękach.

  Niektóre nasze przepisy mogą się wydać bardzo tradycyjne, niczym z babcinej kuchni. Inne są nowoczesne i czerpią ze źródeł kuchni międzynarodowej. Oba rodzaje przepisów łączy zastosowanie tego prostego, ale jednak dziwnego „jabłka ziemi” w całej gamie potraw — od podstawowych posiłków po prawdziwe uczty.

  Ponadto chcemy zachęcić Cię do eksperymentowania: wypróbuj niebieskie, czerwone lub fioletowe kartofle, jeśli tylko wpadną Ci w ręce. Zapomnij o standardowych artykułach z supermarketu i idź na targ, aby tam nabyć ciekawe odmiany ziemniaków bezpośrednio od rolnika.

  W obliczu takiego bezmiaru pomysłów z pewnością nie będziesz chciał pożegnać się z ziemniakami.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Matthias F. Mangold

 • Tytuł oryginału: 

  Schätze vom Feld Kartoffeln

 • Liczba stron: 

  142

 • Wymiary: 

  195x220

 • Oprawa: 

  Miękka kartonowa

 • ISBN: 

  978-83-86380-018-5

 • Tłumacz: 

  Sylwia Puszczewicz

 • Rok wydania: 

  2011

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...