Wczytuję dane...
KOD: 978-90-76332-78-9
Autor: Dr med. Matthias Rath, Aleksandra Niedzwiedzki
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Zwycięstwo nad Rakiem

Po raz pierwszy w historii ludzkości ma miejsce odkrycie, które umożliwi opanowanie raka za pomocą medycyny naturalnej.

Mniejsza książka Zwycięstwo nad Rakiem dokumentuje to odkrycie.

Przełom w tym obszarze otwiera przed pionierami nauki drogę Doznania mechanizmów komórkowych, potwierdzenia nowych od terapii na poziomie podstawowych badań, aż po ostatecz- świadectwo skuteczności tych metod w leczeniu pacjentów chorych na raka.

Książka Zwycięstwo nad Rakiem jest raportem podsumowującym nowatorskie badania naukowe.

Pierwszy z autorów, dr Matthias Rath, odkrył nowe, naturalne sposoby opanowywania raka. Dr Aleksandra Niedzwiecki koordynowała badania naukowe związane z tym przełomowym odkryciem.

„Zwycięstwo nad rakiem" nie jest czymś, co uzyskamy bez wysiłku. Ludzkość musi wywalczyć sobie prawo do życia w świecie pozbawionym strachu przed rakiem. Walka o wyegzekwowanie tego prawa właśnie się toczy.

Odkrycia opisane w niniejszym rozdziale zostały dokonane ponad dwadzieścia lat temu. Sąsiednia strona przedstawia kartę z rękopisu mojego artykułu, opublikowanego na początku 1992 roku pod tytułem „Proteoliza wywoływana plazminą". Wykazałem w nim po raz pierwszy, że mechanizm trawienia kolagenu, kluczowy dla rozwoju raka, można powstrzymać za pomocą substancji pochodzenia naturalnego. Dalekosiężnym wnioskom płynącym z tamtej publikacji patronował noblista Linus Pauling. Konkluzja artykułu brzmiała następująco: zastosowanie wiedzy płynącej z tych odkryć umożliwi opanowanie raka metodami naturalnymi!

Od chwili opublikowania tego artykułu, "trawienie kolagenu" zajęło poczesne miejsce na wielu konferencjach naukowych. Co więcej, firmy farmaceutyczne zaczęły się prześcigać w poszukiwaniu syntetycznych substancji blokujących ten mechanizm - które mogłyby opatentować. Dziesięć lat później, 12 maja 2002 roku, w San Francisco Chronicie ukazał się artykuł dotyczący owego dramatycznego wyścigu koncernów, zatytułowany "Zła diagnoza". Nie referując oryginalnego tekstu, autorzy artykułu opisali działania koncernów farmaceutycznych mające na celu odnalezienie „Świętego Graala medycyny" (sformułowanie oryginalne), tj. lekarstwa na epidemię raka.

Wyścig ten zakończył się porażką - tak przynajmniej twierdzono. Firmy farmaceutyczne chętnie wycofują się z tego typu działań, jeżeli niosą one ryzyko strat rzędu miliardów dolarów. Epidemia raka stanowi od dziesięcioleci jeden z najbardziej lukratywnych rynków dla sektora farmaceutycznego. Koniec tejże epidemii oznaczałby potężną katastrofę. W związku z tym zarzucenie poszukiwań „Świętego Graala medycyny" było dla farmaceutycznego „interesu na chorobach" decyzją prostą do podjęcia.

Magiczny duszek jednak wydostał się już z butelki. Aby "poradzić sobie" z problemem, lobbyści przemysłu farmaceutycznego postanowili spędzić kolejną dekadę na walce z pionierami tego przełomowego odkrycia (patrz: Część 2 , rozdział IV). Ich wysiłki spełzły jednak na niczym. Książka Zwycięstwo nad Rakiem oferuje „Świętego Graala medycyny" całemu światu.

• Rak nie stanowi już tajemnicy. Kluczowe mechanizmy rozwoju i opanowania raka są zrozumiałe teraz dla wszystkich, nawet dla czytelników nie dysponujących specjalistyczną wiedzą medyczną.

• Raka powoduje wiele czynników, ale dla wszystkich typów nowotworów istnieje jeden wspólny mechanizm: trawienie tkanki łącznej otaczającej komórkę rakową.

• Przebicie się przez otaczającą komórkę tkankę łączną (np. kolagen) stanowi podstawowy warunek dla mnożenia się i inwazji komórek rakowych, przerzutów i przekształcenia się raka w śmiertelną chorobę.

• Mechanizm, za pomocą którego komórki rakowe przełamują tę barierę polega na niekontrolowanej produkcji enzymów, biokatalizatorów. Te niewielkie proteiny spełniają funkcję "biologicznych nożyc", pozwalając komórkom rakowym na przemieszczanie się w organizmie.

• Wszystkie komórki rakowe, niezależnie od organu, z którego pochodzą, wykorzystują te same enzymy trawiące kolagen.

• Im więcej tzw. "biologicznych nożyc" wyprodukuje dana komórka rakowa, tym bardziej jest agresywna i złośliwa, tym szybciej się rozmnaża i tym bardziej skraca przewidywaną długość życia pacjenta.

• Tzw. "biologiczne nożyce" (enzymy) nie ograniczają swojego działania do komórek rakowych. Także w warunkach normalnych (fizjologicznych), komórki wykorzystują te enzymy dla migracji w organizmie, np. komórki krwi (leukocyty), by bronić nasze ciało przed infekcjami, czy komórki jajowe - w procesie owulacji, w cyklu menstruacyjnym.

• Komórki rakowe naśladują zatem i wykorzystują mechanizmy wykorzystywane przez nasze organizmy w warunkach normalnych. W przeciwieństwie jednak do warunków normalnych, kiedy to produkcja enzymów trawiących kolagenpodlega ścisłej regulacji i kontroli, komórki rakowe produkują "biologiczne nożyce" w sposób niekontrolowany i w nieskończoność.

• Tego typu biologiczne naśladownictwo - imitowanie mechanizmów biologicznych przez komórki rakowe - wyjaśnia, dlaczego komórki rakowe jest tak trudno wyeliminować i dlaczego rak jest tak agresywną chorobą.

• Co najważniejsze, dowiemy się, że istnieją pewne naturalne substancje, zawarte w diecie - są nimi mikroelementy - które są w stanie zablokować działanie enzymów-„nożyc". Przyjmowane w optymalnych proporcjach, mikroelementy mogą ograniczać niekontrolowane trawienie tkanki łącznej oraz rozmnażanie się komórek rakowych.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Dr med. Matthias Rath, Aleksandra Niedzwiedzki

 • Liczba stron: 

  200

 • Wymiary: 

  130x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-90-76332-78-9

 • Rok wydania: 

  2011

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...