Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7510-611-4
Autor: David Javerbaum
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Rebis

'

Wprowadzenie do książki

Czego się spodziewać kiedy się ciebie spodziewają

    Pamiętam, jakby to było wczoraj. Kate, moja nowo narodzona córeczka, leżała na brzuszku na przewijaku niczym wcielenie niemowlęcej ciekawości i zadziwienia światem. Nagle odwróciła się do mnie i spojrzała szeroko otwartymi oczami, jak to często robią czterotygodniowe maluchy.
    - Wiesz - powiedziała - ktoś powinien napisać przewodnik dla płodów. Serio. To przecież rzesza mimowolnych czytelników. Można by pewnie zbić na tym fortunę. Hej, podcierasz w końcu czy nie?
    Była nad wiek bystra. Wyprawa do księgarni dowiodła, że półki z książkami dla rodziców pękają w szwach - w przeciwieństwie do działu „literatura dla embrionów”, który świecił pustkami. Nie uświadczysz ani jednej książki - naprawdę żadnej -pisanej z myślą o czytelniku nienarodzonym. Uświadomiłem sobie wtedy, że nadszedł czas, by stworzyć przewodnik po ciąży przeznaczony dla najmłodszej generacji. Zwłaszcza tej, która się akurat generuje.
   Tak właśnie powstała książka Czego1 się spodziewać, kiedy się ciebie'' spodziewają?, która od czasu pierwszego wydania w 2004 roku osiągnęła imponujące wyniki sprzedaży w liczbie 873 milionów egzemplarzy.    Przyczyniła się też do powstania strony internetowej, serii japońskich mang oraz nowej linii sosów do sałatek i popcornu „Zarodkowe specjały”.
   Byłem, naturalnie, podekscytowany sukcesem mojej książki*. Jeszcze bardziej ucieszyły mnie jednak listy i maile od tysięcy płodów i nowo narodzonych dzieci. Zawierały wyrazy wdzięczności nie tylko za książkę, lecz także za uświadomienie im, że nie są same - że przez ten dziwny, niekiedy oszałamiający proces narodzin przechodzą także inne ludzkie istoty.
   Doczekałem się również kilku propozycji matrymonialnych, co nieco mnie zaniepokoiło.
   Wielu respondentów wyraziło obawy i zastrzeżenia co do niektórych fragmentów książki. W nowym wydaniu uwzględniono te uwagi. Dlatego pominięto część zatytułowaną „Koktajle dla niemowląt”, omówienie napraw motoryzacyjnych okrojono o kilka stron, a rozbudowano problematykę zdrowia i diety.
   Zmiany te czynią wprawdzie tekst trafniejszym, jednak książka nie powinna być w żadnym razie uznawana za „wyczerpującą” temat - nawet jeśli waży znacznie więcej niż wy sami. W rzeczywistości żaden przewodnik nie jest w stanie przewidzieć każdego problemu ani poruszyć wszystkich okoliczności rozwoju poszczególnych zarodków. Są one równie wyjątkowe jak mieszanki nerwic, strachu i naiwności widoczne u waszych rodziców

'

Szczegóły

 • Autor: 

  David Javerbaum

 • Tytuł oryginału: 

  What to Expect When You're Expected

 • Objętość: 

  224

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Format: 

  155x235

 • ISBN: 

  978-83-7510-611-4

 • Tłumacz: 

  Anna Bajko

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...