Znakomite Nalewki Domowy Wyrób
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-61060-32-1
Autor: Eleonora Trojan
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: AA

Wprowadzenie do książki

Znakomite nalewki. Domowy wyrób

   Nalewki - moje ciche przyjaciółki na niepogodę za oknem, ale również na niedyspozycje ciała i ducha. Kusząco zerkające z półek spiżarnianych. Dumnie oczekujące na nasze „och” i „ach” kiedy nalane do kieliszków oddadzą do naszych ust smak, moc, a do pozostałych zmysłów: aromat, nostalgię za kolejnym minionym latem i refleksję tych ważnych, które już dawno za nami, a ich wspomnienie jak sekret pozostało. Te gęste od letnich wieczorów: aro-niowa, malinowa, wiśniowa, jeżynowa, porzeczkowa (ta z czarnej - zmysłowa i ta bardziej orzeźwiająca - z czerwonej). Rozgrzane słońcem dojrzałych brzoskwiń i moreli, cytrusów.

  Nalewki - moi sprzymierzeńcy, lekarze. Ileż razy wspierały w chorobie, trwały wiernie przy łóżku jak oddany kochanek w czasie, kiedy inni zmęczeni szukali chwili wytchnienia od „nie swojej” choroby. Ziołowe - aromatyczne o wyjątkowym smaku, których sam zapach leczy, z kardamonu, pachnących czeremchą, różą, jarzębiną.

  Nalewki - zamknięte w buteleczkach oklejonych karteczkami z ręcznie wpisaną nazwą i datą napełnienia. Szczelnie zakorkowane i owinięte kraciastym płótnem obwiązanym przędzą tuż pod korkiem. Ukrywające swoje bogactwo pod ciemnym szkłem, aby światło - ten złodziejaszek - nie okradło ich z koloru, który przechowują tylko dla nas. Nas, którzy je kochają z miłości do natury, zdrowia i nutki dekadencji.

  Nalewki - prezenty. Wyczekiwane, bezcenne, niepowtarzalne. Chowane głęboko i niejednokrotnie pite ukradkiem, egoistycznie, nieprzyzwoicie samolubnie.

  Zachęcam, dajcie się uwieść ich urokowi. Na zdrowie kochani!

Eleonora Trojan

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Eleonora Trojan

 • Liczba stron: 

  256

 • Wymiary: 

  165x235

 • Oprawa: 

  Twarda

 • ISBN: 

  978-83-61060-32-1

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...