Alergie Pytania I Odpowiedzi
Wczytuję dane...
KOD: 83-7277-187-1
Autor: Barbara Jakimowicz-Klein
EAN: 8372771871
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Astrum

Wprowadzenie do książki

Alergie pytania i odpowiedzi

  Żyjemy w stresie i zatrutym środowisku, niezdrowo się odżywiamy i... płacimy za to poważnymi schorzeniami. Do powszechnie występujących należą m.in. alergie. Coraz częściej świat medyczny przyznaje, że choroby alergiczne stanowią problem cywilizacyjny. Są reakcją na życie w przekształconym przez człowieka otoczeniu. Były one znane już w starożytności. Trudno jest jednak dzisiaj odpowiedzieć, na ile były one tylko rzadkością, a na ile nie potrafiono ich dobrze rozpoznać w minionych wiekach.

   Współcześnie częstość występowania chorób alergicznych ciągle ulega zwiększeniu zarówno w Polsce, jak i na świecie. Na podstawie licznych badań ocenia się, że około 20-30 procent całej populacji dotknięte jest alergią różnego rodzaju. Specyfika chorób alergicznych, a przede wszystkim ich zmienność w stopniu przebiegu, jak również okresowość występowania objawów chorobowych powodują, że nie zawsze zdajemy sobie sprawę z ich istnienia, bagatelizujemy ich objawy, nie przypuszczając, że nie-leczone lub źle zdiagnozowane mogą doprowadzić do schorzenia znacznie poważniejszego, jakim jest astma.

  Wcześnie rozpoznana alergia, prawidłowo leczona, przebiega łagodnie, pojawia się i znika, chociaż niekiedy może nam towarzyszyć przez całe życie, zmuszając do stosowania właściwej diety, przyjmowania leków, odpowiedniego urządzania mieszkania, właściwego organizowania sobie wakacji itp. Ale alergia to nie koniec świata! Życie z nią, choć niewolne od problemów, może być szczęśliwe, co potwierdza wielu uczuleniowców!

  Alergicy chcą wiedzieć jak najwięcej o swojej chorobie i skutecznie ją leczyć. W książce Alergia w pytaniach i odpowiedziach odpowiadam najprościej, jak to jest możliwe, na nurtujące ich pytania, dotyczące m.in. istoty choroby, jej objawów, rodzajów alergii, sposobów leczenia i postępowania. Podpowiadam również, jak tę chorobę „obłaskawić". Mam nadzieję, że przedstawione informacje będą przydatne w codziennym życiu i pomogą zapobiec rozwojowi choroby, czego życzę Państwu z całego serca.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Barbara Jakimowicz-Klein

 • Liczba stron: 

  166

 • Wymiary: 

  130x200

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  83-7277-187-1

 • Rok wydania: 

  2004

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...