Wspomagać Zdrowie
Wczytuję dane...
KOD: 83-88351-50-8
Autor: Ryszard Borowski
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788388351501
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Wspomagać zdrowie

   Przedstawiając Czytelnikowi książkę, nie zamierzam przekonywać nikogo o uzdrawiających właściwościach Krzysztofa Janickiego. Nikogo nie namawiam do udziału w spotkaniach prozdrowotnych, ale i również nikogo nie chcę przekonywać, że są one odbierane przez setki uczestników jako skuteczne.    Właściwości przekazywanej przez niego bioenergii powodującej przywracanie bądź poprawę stanu zdrowia wielu ludziom, mogą okazać się dla Czytelnika fascynujące, dziwne, a niekiedy i niezrozumiałe.
   Idea napisania książki zrodziła się przypadkowo. Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem ludzi, czekających w ciszy i skupieniu w długiej kolejce do Krzysztofa Janickiego, nie mogłem uwierzyć, że oni ufają w jego moc przywracania zdrowia, usprawniania pozamedycznego. Były to osoby nie tylko z tzw. chorobami przewlekłymi, były to również osoby niepełnosprawne np. z dysfunkcją narządu ruchu, wzroku i słuchu.
   Wiele lat pracy akademickiej, a także bezpośredni kontakt z osobami niepełnosprawnymi w zakresie pedagogiki rewalidacyjnej uświadomiły mi, że ludzie dotknięci jakąkolwiek dysfunkcją zdrowia, nie zważają na cenę spotkań z tymi osobami, które mogą i chcą zmienić ich stan zdrowia.
  Pojęcie lęku, strachu, bólu i cierpienia w chorobie, a więc radzenia sobie ze stresem, wiąże się z subiektywnymi postawami człowieka. Nie wdając się w głębszą analizę pojęć psychologicznych, ale wykorzystując naukowy dorobek tej nauki a także pedagogiki, pedagogiki rewalidacyjnej, socjologii i innych nauk, zamierzam przybliżyć Czytelnikowi stany emocjonalne osób niepełnosprawnych, które chcą i pragną wrócić do życia w środowisku społecznym już jako osoby zdrowe i pełnosprawne.
  Czy wszystkim uczestnikom spotkań prozdrowotnych z Krzysztofem Janickim przyjdzie za czas jakiś powiedzieć — tak, On mi pomógł?!
   Przez pół roku obserwowałem osoby chore, cierpiące na różne dolegliwości, w czasie spotkań prozdrowotnych z Krzysztofem Janickim (tabela nr l i 2, str. 77, 78). Były to osoby z różnymi chorobami przewlekłymi i niepełno-sprawnościami. Spotykały się z Krzysztofem Janickim co tydzień po to, by poprawić swój stan zdrowia, bądź w pełni powrócić do zdrowia.
   To prawda, dzisiaj jeszcze nauka nie potrafi zmierzyć ani siły, ani energii, ani wartości, ani właściwości posiadanych przez bioterapeutów, mających moc uzdrawiania. Wiele jednak przykładów przedstawionych w książce, chociaż to nie są wszystkie przypadki, które widziałem osobiście, a także rozmawiałem z uczestnikami tych spotkań, wydają się niekiedy niewiarygodne, nieprawdopodobne, graniczące z science fiction — tak jednak było!
  Przyglądałem się temu, co nazwałbym „fenomenem uzdrawiającym". Jestem przekonany, że potrzebne są szerokie badania z udziałem naukowców z różnych dziedzin. Nie można udawać, że skoro coś jest niezbadane - nie istnieje.
  
Ryszard Borowski

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Ryszard Borowski

 • Liczba stron: 

  145

 • Wymiary: 

  143x204

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  83-88351-50-8

 • Rok wydania: 

  2000

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...