Wczytuję dane...
KOD: 978-83-60170-39-7
Autor: Walter von Holst, Werner Kuhni
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788360170397
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Purana

Wprowadzenie do książki

Srebro koloidalne jako lek Zdrowy antybiotyk

Srebro koloidalne

   Srebro koloidalne to naładowane elektrycznie cząstki srebra zawieszone w wodzie. Srebro koloidalne jest zawiesiną ze zdemineralizowanej wody, poddanej destylacji parowej, oraz czystego srebra metalicznego, otrzymanego przez wytrącanie elektrolityczne. Do dwóch zanurzonych w wodzie srebrnych elektrod przykłada się napięcie, co powoduje uwolnienie cząstek i jonów srebra.
    Cząsteczki te, składające się jedynie z l O3-106 atomów srebra, z reguły o rozmiarach od 0,01 do 0,001 mikrometra, są widoczne w wodzie w postaci złotawej lub srebrnej poświaty. Niezależnie od stężenia wielkość cząstki nie jest jednak jednorodna.
   Cząstki srebra są naładowane elektrycznie dodatnio i odpychają się wzajemnie w wodzie, utrzymując się w zawieszeniu i zachowując równe odległości od siebie. To odpychanie jest widoczne pod mikroskopem jako ruchy Browna. Stężenie srebra wynosi od 3 do 50 ppm (parts per million), co znaczy, że l litr wody zawiera 3-50 miligramów srebra.
   Dzięki rozdrobnieniu na mikroskopijne cząstki całkowita powierzchnia substancji zwiększa się wielokrotnie, tym samym wzmacnia się także jej działanie. Poza tym koloid znacznie łatwiej wnika do organizmu i może dotrzeć nawet do bardzo oddalonych miejsc.
   Z czasem cząstki tracą swój ładunek elektryczny, w szczególności pod wpływem światła i pól elektromagnetycznych. Mniejsze cząstki osadzają się na większych.

    Srebro koloidalne zachowuje się jak antybiotyk o szerokim spektrum działania i niszczy w krótkim czasie wszystkie pasożyty jednokomórkowe, czyli bakterie, wirusy i grzyby. Jest skuteczne w przypadku około 650 różnych drobnoustrojów chorobotwórczych. Drobne cząsteczki srebra wnikają do bakterii jednokomórkowych i blokują tam enzym odpowiedzialny za pozyskiwanie tlenu. Przemiana materii drobnoustroju zostaje zahamowana i następuje jego obumarcie. Doświadczenie wykazało, iż podczas terapii srebrem koloidalnym zdrowe komórki skóry i pożyteczne dla organizmu bakterie nie ulegają uszkodzeniu, ale na razie nie wyjaśniono jeszcze w sposób przekonujący tego zjawiska. W trakcie doustnego leczenia srebrem i po zakończeniu kuracji przydać się mogą natomiast środki wspomagające regenerację flory jelitowej. Inną zaletą srebra koloidalnego jest to, że drobnoustroje chorobotwórcze nie uodporniają się na nie.

 • Srebro koloidalne uśmierca wirusy, przypuszczalnie tworząc kompleksy srebra z DNA i/lub RNA albo niszcząc kwasy nukleinowe;
 • Zwalcza organizmy jednokomórkowe, zarodźce i grzyby wraz z zarodnikami, atakuje pasożyty, prawdopodobnie hamując wchłanianie fosforanów i zmieniając przepuszczalność błon komórkowych;
 • Hamuje działanie enzymu izomerazy fosfomannozy drożdżaków;
 • Hamuje wydzielanie histaminy i prostaglandyny przy objawach alergii i w stanach zapalnych;
 • Łagodzi nadmierne reakcje układu odpornościowego, zmniejszając objawy alergii i stanów zapalnych;
 • Działa ściągające na powierzchnię ran otwartych, znacznie przyspieszając proces gojenia. Skóra pozostaje elastyczna i jest mniej podatna na uszkodzenia mechaniczne;
 • Zachowuje się w organizmie jak wolny rodnik i wiąże nadmiar elektronów, wspomagając odtruwanie organizmu w przypadku zatruć metalami ciężkimi.

   Niestety, pod handlową nazwą srebra koloidalnego funkcjonują zwykle wszelkie zawierające srebro ciecze, stosowane do celów leczniczych, na przykład sole i proteiny srebra. To znacznie utrudnia rzeczową dyskusję na temat srebra koloidalnego, a niefachowe dyskusje w Internecie często jeszcze bardziej ten fakt zaciemniają. Srebro koloidalne jest w stanie uśmiercić in vitro drobnoustroje chorobotwórcze, takie jak wirusy, bakterie, jednokomórkowce i grzyby. Nie znamy bakterii, której srebro koloidalne nie wyeliminowałoby w ciągu 6 minut przy stężeniu zaledwie 5 ppm na litr. Według doktora Roberta O. Beckera pod wpływem srebra koloidalnego giną także wszystkie patogenne drobnoustroje, które uodporniły się na antybiotyki.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Walter von Holst, Werner Kuhni

 • Tytuł oryginału: 

  Kolloidales Silber. Das gesunde Antibiotikum für Mensch und Tier

 • Liczba stron: 

  132

 • Wymiary: 

  135x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-60170-39-7

 • Tłumacz: 

  Aneta Kiedos

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...