Wczytuję dane...
KOD: 978-83-64278-11-2
Autor: Gunther Harnisch
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788364278112
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Vital

Wprowadzenie do książki

Czystek. Zdrowie i piękno dzięki jednej roślinie

   Tę książkę należy rozumieć jako wkład w samopomoc. Jej celem jest wspomożenie czytelniczek i czytelników w samodzielnym znalezieniu własnej drogi do pełni zdrowia i przez to do szczęścia, ponieważ jeśli ktoś w tym względzie oczekuje pomocy od medycyny konwencjonalnej, wierzy zazwyczaj daremnie.
    Bez wątpienia medycyna akademicka osiągnęła duże sukcesy. Nie sposób wyobrazić sobie życia bez współczesnej chirurgii powypadkowej. A jeśli ktoś, kto jest skazany na rozrusznik serca, chciałby z niego zrezygnować, nie będzie już w stanie wieść normalnego życia. Jednak w wielkich obszarach profilaktyki zdrowotnej i zachowywania naszego zdrowia zachodnia medycyna konwencjonalna ma nam niewiele do zaoferowania - w przeciwieństwie na przykład do tradycyjnej medycyny chińskiej. Profilaktyka zdrowotna od zawsze zajmowała w niej ważne miejsce. Był czas, kiedy chińscy lekarze otrzymywali swoje honorarium tylko tak długo, jak długo udawało się im zachowywać swoich pacjentów przy zdrowiu. W naszym zachodnim społeczeństwie medycyna konwencjonalna u swoich pacjentów produkuje stale nowe choroby, zamiast leczyć ich z już zaistniałych. Eksperci szacują, że co piąta, a może nawet co trzecia choroba jest wywoływana przez lekarzy (choroby jatrogeniczne). Często zdarza się, że słyszymy: „Panujemy teraz nad pana / pani reumatyzmem, jednakże w międzyczasie pogorszyły się wyniki badań krwi pod kątem czynności wątroby, ale przepiszę panu / pani na to skuteczny środek”. Później nerki odmawiają posłuszeństwa, ale można przecież prowadzić dializy...

   Dlaczego od dawna nie korzysta się już z naturalnych leków, skoro ludzie mają przecież po dziurki w nosie chemicznych kuracji? Przyczyny są różnorodne. Roślin leczniczych nie da się opatentować. Nie daje się licencji na ich produkcję. Niemożliwe jest sprzedawanie ich w świeżej postaci. Nie da się też szybko zarobić na sporządzonych z nich sokach, wyciągach i suchych tabletkach. Popyt na nie jest zbyt mały, ponieważ ludzie wierzą w chemię, lekarze upatrują w niej szybkiego wybawienia z choroby. Dopiero teraz okazało się, do czego nas to doprowadziło i wszyscy wołają o łagodniejsze lekarstwa.
   Celem tej książki jest pokazać alternatywę. Wskazać, jak możemy wykorzystać ogromną siłę natury. Natura ciągle oferuje nam siebie, chociaż wielokrotnie jej szkodziliśmy Tylko w zgodzie z nią możemy sensownie kształtować nasze życie; nigdy nie uda się nam to, gdy będziemy działali przeciw niej. U ludów pierwotnych od zawsze było to nadrzędne prawo. Być może też radykalni apostołowie zdrowia nie mylą się bardzo, twierdząc, że w zasadzie nie istnieją żadne lekarstwa!    Nikogo nie trzeba wtedy przekonywać do naturalnego i zdrowego stylu życia, jeśli chcemy pozostawać w formie i być wolni od chorób.

   W tej książce spotkasz się z rośliną o wyjątkowej sile. Wielu ludzi do tej pory dzięki niej poczyniło znaczne postępy na swojej drodze wychodzenia z choroby, a jest ona w stanie przynieść im jeszcze o wiele większą pomoc.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Gunther Harnisch

 • Tytuł oryginału: 

  Cystus: Gesundheit und Schönheit aus der griechischen Wildpflanze

 • Liczba stron: 

  120

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-64278-11-2

 • Tłumacz: 

  Kamila Petrikowska

 • Rok wydania: 

  2014

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...