Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7579-549-3
Autor: Bożena Żak Cyran
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawca: Galaktyka

Wprowadzenie do książki

Bądź twórcą swojego zdrowia

  Bożena Żak-Cyran w książce "Bądź twórcą swojego zdrowia", przedstawia program pozbycia się toksyn z organizmu, oraz sposobów na odzyskanie równowagi emocjonalnej.
  Książka pełna krótkich i ciekawych przepisów, które pozwolą zachować energię życia i dobre samopoczucie.

Z książki Bądź twórcą swojego zdrowia dowiesz się:

 • jak oczyścić jelita 
 • jak poprawić pracę wątroby 
 • jak poprawić pamięć i usprawnić pracę mózgu 
 • jak biorytm wpływa na nasze odżywianie 
 • jak ćwiczyć i medytować

   Bycie zdrowym oznacza bycie sobą i życie w zgodzie ze swoim wnętrzem. Stan naszego zdrowia jest odzwierciedleniem tego, w jaki sposób postrzegamy siebie i swoje otoczenie. Dzięki połączeniu umysłu z ciałem każda myśl i uczucie w mniejszym lub większym stopniu wpływa na doświadczanie przez nas harmonii lub dysharmonii. Dysharmonia to stan alarmu w organizmie. Wtedy właśnie najbardziej potrzebujemy sami siebie. Procesy starzenia i choroby nie stanowią części projektu genetycznego organizmu. Są jedynie projekcjami ludzkiej niewiedzy o prawdziwej naturze życia. Istnieje wiele dowodów wskazujących, że choroby i przedwczesne starzenie się są skutkami nadmiernego obciążenia organizmu toksycznymi odpadami, niekontrolowanymi emocjami i negatywnymi postawami życiowymi. Aby umożliwić organizmowi funkcjonowanie w pełni jego możliwości, konieczne są zmiany. Trzeba oczywiście zdać sobie sprawę, że nie da się zbyt szybko cofnąć skutków destrukcyjnych działań i zaniedbań wielu lat. Jest to proces - poszerzanie świadomości i szukanie nowych dróg, co oznacza codzienną pracę nad sobą. Zmiana jest naszym wyborem. Jednak nie oczekujmy, że nastąpi ona szybko i bez wysiłku.
   Badania nad genami wykazały, że możemy żyć długo i w pełnym zdrowiu, gdyż komórki naszych organizmów podlegają ciągłemu samoodnawianiu. I tak, skóra człowieka odnawia się co miesiąc, komórki śluzówki żołądka regenerują się co trzy dni, komórki wątroby co sześć tygodni, komórki kręgosłupa co trzy miesiące, a komórki oczu co dwa dni. Wiele rodzajówbiałek, które tworzą geny i buduj ą komórki w ciele, ulega wymianie w czasie 2-10 dni. W tym nieustającym procesie odnowy uczestniczą wszystkie części ciała, również mięśnie, krew, kości, nerwy oraz tkanka mózgowa. Można podjąć działania, które spowolnią zegar starzenia. Aby odzyskać równowagę, należy pomóc organizmowi pozbyć się toksyn, obciążeń i blokad emocjonalnych, a przywrócić właściwe odżywianie, wystarczającą ilość snu i ruchu. Badania wykazały, że setki genów mogą zmienić swoją ekspresję w ciągu paru miesięcy po tym, jak pacjenci zmienili swój styl życia na zdrowszy. Przejęcie kontroli nad własnym zdrowiem daje niezwykłą moc.
   Andreas Moritz w swojej książce Ponadczasowe tajemnice zdrowia i odmładzania trafnie stwierdza, że nasze działania i doświadczenia mają wpływ na całokształt życia, a to, co myślimy i odczuwamy, wpływa na fizjologię organizmu. Nasza biografia staje się naszą biologią.

Szczegółowe Informacje

 • Wymiary: 

  160x240

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7579-549-3

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...