Wczytuję dane...
KOD: 978-83-911379-3-2
Autor: Michał Tombak
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788391137932
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Serwis Galaktyka

Czy można żyć 150 lat?

Według kanonów starożytnej medycyny chińskiej (co udowodniono w ostatnich badaniach naukowych), organizm człowieka jest jednym wielkim, energetycznym systemem, którego wszystkie komórki i organy są ze sobą ściśle powiązane energią płynącą po 12 meridianach energetycznych. Każdy z nas posiada kilka rodzajów energii, która ciągle się zmienia, przechodząc z jednego rodzaju w drugi, przy czym każda spełnia ściśle określone funkcje, np.:

- energia cieplna podtrzymuje stałą temperaturę ciała,
- energia świetlna nadaje kolor oczom, włosom i organom wewnętrznym,
- energia czasu i przestrzeni „odpowiada" za kształt ciała i długość życia,
- energia grawitacyjna nie daje naszemu ciału rozpaść się na molekuły, utrzymując je w przestrzeni,
- energię fizyczną pobieramy z pokarmu,
- energię astralną dziedziczymy od rodziców,
- energię mentalną pobieramy z kosmosu.

Energia tworzy wokół naszego ciała biologiczną obwódkę - aurę - określającą fizyczny i psychiczny stan naszego ciała. Pełen cykl zmiany energii w organizmie trwa 7 lat i w ciągu naszego życia zmienia się 22 razy, a to znaczy, że z punktu widzenia zgromadzonej w człowieku energii powinniśmy żyć około 150 lat.
150 lat to lekka przesada, może pomyśleć sceptycznie nastawiony czytelnik, a jednak istnieje szansa długiego życia, a co najważniejsze, życia w zdrowiu. Przecież organizm starzeje się i choruje wtedy, kiedy przewaga pomiędzy zdrowymi i chorymi komórkami zmienia się na korzyść tych drugich. Zatrzymać starość to znaczy odwrócić ten niekorzystny dla organizmu bilans.

Książka "Czy można żyć 150 lat?" autorstwa Michała Tombaka jest poradnikiem dotyczącym zdrowego stylu życia, którego celem jest przedłużenie życia. Książka składa się z dwóch części.

W pierwszej części autor omawia teorię starzenia się organizmu i przyczyny chorób związanych z wiekiem. W tym celu opisuje m.in. wpływ diety, ruchu, snu, a także czynników środowiskowych na zdrowie i długość życia. Autor przytacza wiele badań naukowych oraz własnych doświadczeń, aby pokazać, jak zmiana stylu życia może wpłynąć na poprawę zdrowia i przedłużenie życia.

W drugiej części książki Tombak przedstawia konkretne wskazówki dotyczące zdrowego stylu życia. Omawia m.in. dietę, suplementację, ćwiczenia fizyczne, oddech, higienę snu oraz sposoby radzenia sobie ze stresem. Autor wyjaśnia, jakie korzyści przynosi każde z tych działań dla zdrowia i długości życia.

Książka "Czy można żyć 150 lat?" jest polecana dla osób, które chcą poznać sposoby przedłużania życia poprzez zmianę stylu życia. Poradnik ten jest skierowany do szerokiego grona odbiorców, w tym zarówno do osób starszych, które chcą przedłużyć swoje życie, jak i do osób młodszych, które chcą zacząć dbać o swoje zdrowie już teraz.

W książce znajdziemy wiele praktycznych porad dotyczących zdrowego stylu życia oraz mnóstwo ciekawych informacji na temat procesów zachodzących w organizmie człowieka. Tombak stara się przedstawić te kwestie w sposób przystępny i zrozumiały dla każdego czytelnika, co czyni ją wartościowym poradnikiem dla osób zainteresowanych zdrowym stylem życia.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Michał Tombak

 • Liczba stron: 

  283

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-911379-3-2

 • Tłumacz: 

  Bogumiła Tombak

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...