Żyj z radością
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7579-247-8
Autor: Yongey Mingyur Rinpocze
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788375792478
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Galaktyka

Wprowadzenie do książki

Żyj z radością

    Od wieków buddyści czerpią nieograniczone pożytki z medytacji. Ale jak ona działa? I dlaczego? Nawet najlepsi współcześni naukowcy przez długi czas nie byli w stanie tego stwierdzić. Aż do teraz.
    W swej pionierskiej książce, znany na całym świecie nauczyciel buddyjski Yongey Mingyur Rinpoche odkrywa przed nami tajemnice medytacji. Przy współpracy z naukowcami z Waisman Laboratory for Brain Imaging and Behavior, pomaga nam lepiej zrozumieć współczesne badania naukowe, wskazując na to, że systematyczna praktyka medytacji uaktywnia obszary mózgu odpowiedzialne za szczęście i współczucie.
   Z zaraźliwą radością i nienasyconą ciekawością, Yongey Mingyur łączy zasady buddyzmu tybetańskiego, neuronauki i fizyki kwantowej w sposób, który na zawsze zmieni nasze podejście do ludzkiego doświadczenia. Stosując opisane przez autora podstawowe praktyki buddyjskie, możemy odkryć, jak rozwiązywać codzienne problemy i rozpoznać nieograniczony potencjał własnego umysłu.

    Ta książka stanowi nieocenione źródło wiedzy o nas samych i drogowskaz pokazujący, jak uczynić życie radosnym.
   Każdy czytelnik może w niej odkryć coś dla siebie. Praktykujący buddysta usystematyzuje i pogłębi swą wiedzę. Ten, kto chce się dowiedzieć czegoś o buddyzmie, zyska wiele cennych informacji. Wszyscy, którzy po prostu pragną lepiej zrozumieć swoje życie, niezależnie od reprezentowanego światopoglądu, znajdą tu wiele inspirujących wątków.

Lama Rinczen, Przewodniczący
Rady Polskiej Unii Buddyjskiej pod
patronatem Jego
Świątobliwości Dalajlamy

   Wielki szacunek budzi fakt, że ktoś na tak wysokim poziomie, jak Mingyur Rinpoche, chce i potrafi mówić zrozumiale dla wszystkich słuchaczy i czytelników, jednocześnie przekazując najważniejsze i fundamentalne nauki buddyjskie. Mingyur Rinpoche doskonale łączy odkrycia współczesnej zaawansowanej zachodniej nauki o mózgu i umyśle z naukami Buddy, unikając jednocześnie zarówno nadmiernej psychologiza-cji, jak i powierzchowności.
   Mam nadzieję, że czytelnik z radością zagłębi się w lekturze tej książki - to świetny tekst stosunkowo młodego nauczyciela, który dobrze rozumie zachodnią mentalność.

Czcigodny Kanzen
opat świątyni Sanboin

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Yongey Mingyur Rinpocze

 • Tytuł oryginału: 

  The Joy of Living. Unlocking the secret and science of happiness.

 • Liczba stron: 

  328

 • Wymiary: 

  143x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7579-247-8

 • Tłumacz: 

  Łukasz Szpunar

 • Rok wydania: 

  2008

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...