Kuchnia zdrowia i młodości
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7579-100-6
Autor: Bożena Żak Cyran
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788375791006
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Galaktyka

Wprowadzenie do książki

Kuchnia zdrowia i młodości

    Napisałam książkę Kuchnia zdrowia i młodości, aby zachęcić Cię, do pełnowartościowego odżywiania się, opartego na naturalnych produktach. Mam na myśli dietę, dzięki której możesz w prosty i bardzo naturalny sposób zapobiegać chorobom, ale też przywracać równowagę w wypadku niedomagali organizmu. Ja zawdzięczam jej zdrowie, które odzyskałam po chorobie nowotworowej. Ten, kto zdecyduje się zdrowiej jadać, będzie żył zdrowiej. Nie jest to jedna / ..cudownych diet" do stosowania okresowo, ale sposób odżywiania na całe życie. Kto raz wkroczy na tę ścieżkę, nie ma ochoty już z niej zejść. Zaburzone dotychczas niektóre funkcje organizmu na powrót wracają do normy. Prawidłowa przemiana materii, czysta skóra, większa odporność na infekcje, dobre krążenie, psychiczna i fizyczna żywotność wynikają z racjonalnego odżywiania. „Racjonalne" nie znaczy wcale: niesmaczne czy monotonne. Pełnowartościowe to nie tylko zdrowe, ale także smaczne i różnorodne posiłki.
    Wiadomo powszechnie, że ludzie lubiący cukier używają także dużo soli. Preferują też ostry smak przypraw, alkoholu, kawy i tytoniu. Naturalne pokarmy im me smakują. Jeśli i Ty należysz do tego rodzaju ludzi uwierz, że to Twój zniekształcony smak dyskwalifikuje wiele cennych produktów. Jednak stosunkowo łatwo możesz zmienić swoje przyzwyczajenia. Motywacją może stać się poprawa Twojego zdrowia, wyglądu i coraz lepsze samopoczucie. Spróbuj, a sam się przekonasz. Będziesz zdumiony, jak szybko poczujesz smak naturalnych produktów i zadowolenie, że właściwie się odżywiasz, nie szkodząc swojemu organizmowi.
     „Jesteś tym, co jesz", powiedział George Oshawa - twórca makrobiotyki. Jednocześnie jako istoty duchowe wiemy, że jesteśmy czymś więcej niż pożywieniem, które zjadamy. Można też powiedzieć, że „Jesteśmy tacy, jak jemy".
To, co i jak jemy, wpływa także na nasz stosunek do siebie i innych oraz na to, jak traktujemy środowisko naturalne.
    Dieta pełnowartościowa, którą proponuję, przywróci Ci, Drogi Czytelniku, równowagę emocjonalną, a przede wszystkim pokój wewnętrzny i radość życia, wynikające z poszanowania praw natury. Ktoś mądrze stwierdził, że pierwszym krokiem ku powszechnemu pokojowi jest mieć pokój we własnym sercu.

Bożena Żak - Cyran

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Bożena Żak Cyran

 • Liczba stron: 

  80

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7579-100-6

 • Rok wydania: 

  2006

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...