Co Trzeba Wiedzieć O Opiece Nad Dzieckiem Z Astmą
Wczytuję dane...
KOD: 83-88729-47-0
Autor: Robert Buckman
EAN: 8388729470
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Klub Dla Ciebie

Wprowadzenie do książki

Co trzeba wiedzieć o opiece nad dzieckiem z astmą

  Astma oskrzelowa jest chorobą bardzo rozpowszechnioną u dzieci i stale rejestruje się wzrost zachorowań. Na niektórych terenach co trzecie dziecko codziennie stosuje profilaktycznie leki z powodu astmy oraz nosi ze sobą inhalator na wypadek ataku kaszlu, świszczącego oddechu czy duszności. Jako rodzic dziecka z astmą musisz być pewny, że przyjęto ono przepisane leki i że w miarę możliwości unika miejsc oraz sytuacji wyzwalających napad choroby. Nie można jednak dopuścić, by astma zdominowała życie dziecka, by z jej powodu czuto się ono „inne".

   W książce znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania, które być może chciałbyś zadać, gdy się dowiesz, że twoje dziecko ma astmę. W prosty sposób wyjaśniono w niej, czym jest astma i opisano najważniejsze czynniki, które wyzwalają jej napady. Omówiono, w jaki sposób ustala się rozpoznanie i jak bada się szczytowy przepływ wydechowy (peak f Iow), by stwierdzić, kiedy dochodzi do skurczu oskrzeli. Zamieszczono w niej porady, jak zapobiegać napadowi astmy oskrzelowej, co można zrobić w domu i jakie podjąć kroki, żeby inni świadomie wystrzegali się palenia tytoniu w pobliżu twego dziecka czy nie częstowali go orzeszkami ziemnymi lub innymi produktami zawierającymi alergeny. Przedstawiono w niej różnego typu leki, które mogą być przepisane twemu dziecku i wyjaśniono, jak one działają i dlaczego są właściwe w przypadku twojego dziecka. Na koniec omówiono zagadnienia wpływu astmy oskrzelowej na życie dziecka i pozostałych członków rodziny oraz jak rozpoznawać groźne objawy choroby.

   Książka napisana jest przystępnym językiem. Możesz do niej wracać wielokrotnie, do czasu aż będziesz pewien, że posiadasz całą niezbędną wiedzę potrzebną do właściwej opieki nad dzieckiem z astmą oskrzelową.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Robert Buckman

 • Tytuł oryginału: 

  What do you really need to know about caring for a child with asthma

 • Liczba stron: 

  64

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  83-88729-47-0

 • Tłumacz: 

  Sławomir Kaczorowski

 • Rok wydania: 

  2001

Polecamy