Ruch oddychanie hartowanie

Wczytuję dane...
KOD: 83-88872-60-5
Autor: Giennadij Małachow
Dostępność: 24 godzin
EAN: 8388872605
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: ABA

Kup cały komplet !

Wprowadzenie do książki

Ruch Oddychanie Hartowanie


    Nadszedł czas omówienia szóstego i siódmego prawa uzdrawiania, które określa się jako prawo zanikania (inwolucji) i prawo ćwiczenia funkcji ludzkiego organizmu. Szczególne właściwości powyższych praw życia i uzdrowienia nakreślają człowiekowi sposób życia. Jeśli poprzednie zalecenia uzdrawiające można stosować w określonym czasie (na przykład oczyszczenie organizmu, głodówkę itp.), to te dwa prawa mówią o tym, co należy czynić codziennie, aby zachować zdrowie.
    Prawo zanikania funkcji w wyniku nieprzydatności brzmi: jeśli w funkcjonowaniu organizmu jakaś czynność (narząd) nie jest wykorzystywana, to jej funkcja wygasa, aż do zaniku. Na przykład, w wyniku bezruchu człowiek słabnie i zanikają mu mięśnie. Te zewnętrzne objawy wskazują na duże zmiany jakościowe wewnątrz organizmu: osłabienie serca, oddychania, trawienia, wydolności krążenia energetycznego itp.
    Przeciwstawieniem powyższego prawa jest prawo ćwiczenia, wzmacniania funkcji, które brzmi: jeśli w funkcjonowaniu organizmu jakaś czynność (narząd) jest regularnie i intensywnie wykorzystywana, udoskonala się i wzmacnia. Przykład z praktyki - ćwiczenia siłowe, które powodują przyrost mięśni. Zachodzą przy tym zmiany nie tylko ilościowe, ale i jakościowe w ćwiczonym narządzie. Zmiany jakościowe w mięśniach wyrażają się lepszym ich ukrwieniem, odżywieniem, oddychaniem, wzmożeniem procesów fermentacyjnych, lepszym unerwieniem itd. Zmiany ilościowe - w pojawieniu się większej ilości kapilar, odkładaniu się dużej ilości glikogenu, w zwiększeniu ilości struktur białkowych itd.
    Prawo zanikania i ćwiczenia funkcji to szczególne właściwości organizmów żywych w ogóle. Znajduje ono swój wyraz w zasadach wystarczalności i uaktualniania. Zasady wystarczalności i uaktualniania wyjaśniają nam szczegóły procesu uzdrowienia, jego stronę ilościową i jakościową. Omówimy to zagadnienie bardziej zrozumiale i szczegółowo.
    Procesy biosyntezy w pierwszym okresie życia ludzkiego organizmu przejawiają się bardzo wyraźnie. To zrozumiałe - trzeba zbudować ciało człowieka w wymiarze fizycznym. Ale gdy tylko ciało fizyczne otrzyma „dorosłe" wymiary i proporcje, maleje potrzeba intensywnych procesów biosyntezy. Uruchamia się wtedy zasada wystarczalności i uaktualniania. Podstawowym zadaniem jest teraz utrzymywanie procesów biosyntezy w stabilnym położeniu, najdłużej jak się da.
    Ale w czym właściwie przejawia się biosynteza, po co w ogóle jest ona potrzebna organizmowi? Organizm ludzki w swoim zamyśle powinien dojść do poziomu dorosłego, dojrzałego płciowo osobnika. Do tego niezbędna jest masa mięśniowa i kostna. Zadaniem masy mięśniowej i kostnej organizmu jest zapewnienie normalnego poruszania się człowieka po powierzchni ziemi. W tym celu gromadzi on w mięśniach i kościach pewien zapas energii.    Przypuśćmy, że kości lekko wytrzymują ciężar 5-10 razy większy od wagi organizmu. Siła mięśni organizmu pozwala nie tylko go przenosić, ale obliczona jest na ciężar 2-3 razy większy. Wszystkie narządy wewnętrzne (płuca, serce, układ krwionośny, trawienny, wydzielniczy i wydalniczy) obsługują mięśnie i kości - narządy ruchu. Ich rola sprowadza się tylko do zabezpieczania narządów ruchu ludzkiego organizmu.
    Wychodząc z zasady wystarczalności - narząd ruchu przeciętnego człowieka jest zwykle przystosowany do poruszania się po powierzchni ziemi z zupełnie wystarczającym zapasem energii. Biosynteza zapewnia w tym przypadku odbudowę masy komórkowej organizmu. Aby zapewnić prawidłową biosyntezę, w odpowiednim systemie pracuje „aparat obsługujący" (płuca, serce, układ krwionośny, trawienny, wydzielniczy i wydalniczy), który posiada własne funkcjonalne rozmiary i masę (serce - wielkość pięści, wątroba około 2 kg itd.). Jednym słowem, w ludzkim organizmie wszystko jest wyważone i działa harmonijnie.
    Teraz przeanalizujemy różnorodne warunki, które stawiają organizmowi człowieka ponadstandardowe wymagania, szczególnie biosyntezie.

   Z treści książki Ruch oddychanie hartowanie wyraźnie wynika, że człowiek sam może aktywnie wpływać na biosyntezę i bioenergetykę za pomocą ćwiczeń fizycznych, oddychania i zabiegów hartujących. Rozumne oddziaływanie na te fundamentalne procesy życiowe prowadzi do wzmocnienia i odmłodzenia organizmu. Starożytne metody, które częściowo wyjaśniałem, potwierdzają ten fakt. Za pomocą metod aktywnie oddziałujących na biosyntezę i bioenergetykę można skutecznie wyleczyć się z tak poważnych chorób jak rak i inne choroby.
    Dzięki wiedzy zawartej w książce Ruch oddychanie hartowanie każdy sam zrozumie, na co należy zwracać uwagę w codziennej praktyce uzdrawiania i z uwzględnieniem tego budować swój codzienny proces uzdrawiania.
    Trzeba mądrze wzmacniać swój organizm, nie wdając się w żadne skrajności - bezmyślne spędzanie czasu przed telewizorem, nadmierne „pompowanie" w sali dla ciężarowców, ćwiczenia sportowe obliczone na wynik. Nie, to wszystko nie to. Droga zdrowia leży pośrodku i tego „złotego środka" trzeba się trzymać.
Autor życzy swoim Czytelnikom, aby regularnie i mądrze pracowali nad swoim organizmem. „Pracować" - oznacza mądrze pobudzać procesy biosyntezy i bioenergetyki za pomocą ruchu, oddychania, zabiegów hartujących, prawidłowego odżywiania, korzystnego fizjologicznie głodu.

Szczegółowe Informacje

  • Autor: 

    Giennadij Małachow

  • Tytuł oryginału: 

    Dwiżienje, dychanje, zakaliwanje

  • Liczba stron: 

    198

  • Wymiary: 

    145x205

  • Oprawa: 

    Miękka

  • ISBN: 

    83-88872-60-5

  • Tłumacz: 

    Elżbieta Siudak

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...