Wczytuję dane...
KOD: 978-83-93487-20-2
Autor: Mark Atkinson
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788393487202
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Head Republic

Wprowadzenie do książki

Biblia Umysłu i Ciała

   Książka Biblia Umysłu i Ciała powstała w celu przekazania najaktualniejszych informacji dotyczących możliwości osiągania pełnego zdrowia - ożywczego stanu doskonałej kondycji fizycznej, emocjonalnej i psychicznej, który wypływa z naszego wnętrza, gdy tylko pokonamy najważniejsze przeszkody stojące na drodze do uzdrowienia. Stanowi ona ukoronowanie moich własnych przemyśleń i doświadczeń jako lekarza medycyny integracyjnej, świadczącego porady tysiącom ludzi. Jest również efektem ponad 15 lat studiów i badań prowadzonych nad uzdrawiającą zależnością umysłu i ciała.
   Mam zamiar w sposób prosty i klarowny podzielić się osiągnięciami wybitnych światowych badaczy relacji umysł-ciało oraz pionierskimi odkryciami naukowymi, ukazującymi, w jaki sposób emocje wpływają na ludzkie ciało. Przedstawię najnowsze informacje na temat 14 czynników, mających decydujący wpływ na zdrowie fizyczne, emocjonalne i psychiczne. Krok po kroku poprowadzę cię Czytelniku do opracowania własnego, osobistego planu zdrowego odżywania oraz podam instrukcje, w jaki sposób możesz uleczyć ból emocjonalny, uzdrowić złamane serce, zwiększyć odporność na stres, poprawić kondycję, podnieść samoocenę, nabrać większej pewności siebie i wreszcie - jak zapobiegać chorobom.    Wiem, że niniejszym składam bardzo dużo obietnic. Zapytasz zapewne, czy uda ci się to wszystko osiągnąć?
   Moje doświadczenia lekarza medycyny integracyjnej nauczyły mnie, że jeśli dasz wystarczająco dużo czasu i uwagi swojemu zdrowiu, to wyżej wymienione cele staną się nie tylko możliwe, ale i bardzo realne. Większość ludzi, którym pomogłem pokonać przeszkody stojące na drodze do pełnego zdrowia, korzystała z indywidualnie dobranego zestawu takich samych metod, jakimi podzielę się z tobą w książce Biblia Umysłu i Ciała. Szczerze mówiąc, głównym bodźcem do jej napisania były liczne prośby ze strony pacjentów oraz uczestników moich wykładów i warsztatów o napisanie książki, która podsumuje wszystko, co należy robić w relacji umysł - ciało zgodnie z zasadami zintegrowanego leczenia.
   Często słyszałem od wielu osób, że rady które wyczytali z książek lub uzyskali podczas bezpośrednich konsultacji lekarskich, nie dotknęły sedna ich problemów, nie dotarły wystarczająco głęboko, aby usunąć przyczynę. Zawsze pozostawał po nich pewien niedosyt, gdyż nie zaspokajały głodu informacyjnego więc. Skoro to zjawisko jest tak powszechne i często spotykane, to dlaczego tak się dzieje? Skąd zapotrzebowanie na książkę o tematyce zdrowia, skoro istnieje już tyle innych poświęconych temu zagadnieniu?
   Krótko mówiąc, rady udzielane przez wielu praktyków medycyny są niekompletne z dwóch powodów. Po pierwsze, nie ujmują środowiska umysłu, ciała i duszy jako jednego organizmu. Po drugie, nie dają odpowiedzi na nietypowe i  skomplikowane wyzwania społeczne, emocjonalne, środowiskowe i psychologiczne, z którymi każdy z nas boryka się na codzień. Przyjrzyjmy się dokładniej tym dwóm aspektom.

Oto, jaką strukturę nadałem książce Biblia Umysłu i Ciała, aby pomóc ci osiągnąć takie rezultaty w swoim życiu:

   Część pierwsza, Rozdział 1 zajmuje się psychologią zmiany i tym, jakie kroki możesz podjąć .w celu zmaksymalizowania korzyści z przeczytania tej książki i zaangażowania się w swój własny program.

   Rozdziały 2 i 3 mówią o dwóch sposobach pozwalających odkryć, które informacje w książce będą ci najbardziej przydatne. W trakcie lektury pierwszego z nich wypełnisz ten sam kwestionariusz samooceny, który wypełniają moi pacjenci przed wizytą u mnie. Drugi rozdział podaje zalecenia oparte o specyficzne problemy zdrowotne, przed którymi obecnie stoisz. Oba te rozdziały dostarczą informacji, na których z 14 barier oraz narzędzi umysłu i ciała należy się w twoim przypadku skoncentrować. W ten sposób uzyskasz wiedzę spersonalizowaną, czyli podaną z myślą o tobie i twojej konkretnej sytuacji.

   Część druga opisuje 14 najbardziej powszechnych przeszkód uniemożliwiających ci doświadczanie pełnego, całkowitego zdrowia. Do każdej z nich podałem szerokie objaśnienia wraz z programem podzielonym na etapy: żywieniowy, angażujący umysł i ciało oraz etap związany z samopomocą. Wszystkie będą twoim wsparciem w pracy nad usuwaniem barier.

  Część trzecia oferuje dostęp do mojego zestawu narzędzi dla umysłu i ciała. Obejmuje on 16 narzędzi i technik samopomocy, które stosuję w klinice oraz podczas warsztatów, aby pomóc pacjentom w przezwyciężaniu problemów i osiąganiu lepszego zdrowia oraz jakości życia. Nie obawiaj się, nie będziesz musiał stosować ani uczyć się ich wszystkich!

  Zamierzam, abyś do chwili zakończenia lektury Biblii umysłu i ciała zidentyfikował te obszary swojego życia i zdrowia, które hamują twój rozwój. Ponadto, co nawet ważniejsze, chodzi mi o to, aby cię zainspirować do dokonania niezbędnych zmian, które umożliwią ci jeszcze zdrowsze i szczęśliwsze życie, dające możliwość realizacji siebie. Życzę ci powodzenia.

Twój przewodnik w drodze do zdrowia,
doktor Mark Atkinson

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Mark Atkinson

 • Tytuł oryginału: 

  The Mind-Body Bible: Your personalised prescription for total health

 • Liczba stron: 

  588

 • Wymiary: 

  152x230

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-93487-20-2

 • Tłumacz: 

  Magdalena Niemczyk

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...