Wczytuję dane...
KOD: 978-83-8188-526-3
Autor: Tenzin Wangyal Rinpoche
Dostępność: 2 dni
EAN: 9788381885263
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Rebis

  Bon co najstarsza duchowa tradycja Tybetu. Jako rdzenne źródło tybetańskiej kultury odegrała znaczącą rolę w kształtowaniu się niepowtarzalnej tożsamości tego kraju, dlatego właśnie tak często podkreślam znaczenie zachowania tej tradycji. Niniejsza książka, Cuda naturalnego umysłu, zawierająca nauki wygłoszone za granicą przez młodego gesze bonpo Tenzina Wangyala, stanowi niezbity dowód tego, ze staramy się to robić.
Ta książka stanowi nieocenioną pomoc dla czytelników pragnących dowiedzieć się, czym jest tradycja bon, a szczególnie nauki dzogczen. Gratuluję wszystkim, którzy przyczynili się do jej powstania.
  Książka ta została napisana w sposób jasny i przejrzysty, co jest niezwykle istotne, gdyż nauki dzogczen są bardzo skomplikowane i trudne do zrozumienia. Przystępny wywód znacznie ułatwia ich poznanie, a wyjaśnienia oparte na osobistym doświadczeniu dają uczniom rzeczywiście zainteresowanym praktyką dzogczen doskonały materiał do wykorzystania.

   Książka ta nie zawiera różnych historyjek, ale wyjaśnia kwintesencję nauk dzogczen.

   W pracy tej przedstawiam zwłaszcza tradycję dzogczen,o której istnieniu mieszkańcy Zachodu dowiedzieli się dzięki naukom szkoły ningmapa, Jego Świątobliwości Dalajlamy i innych tybetańskich nauczycieli przebywających na stałe i nauczających na Zachodzie. W rzeczywistości dzogczen sam w sobie stanowi odrębny, kompletny zbiór nauk, ma własny pogląd, medytacje i praktyki, które pozostają zasadniczo niezmienne, niezależnie od punktu widzenia, z jakiego się je przedstawia. W tej książce przekazuję nauki dzogczen w sposób, w jaki rozwinęły się one w tradycji bon, a adresuję ją głównie do obecnych i potencjalnych praktykujących. Dlatego właśnie większy nacisk położyłem na bezpośrednie przedstawienie treści nauk, a nie na rys historyczny czy kwestie techniczne. Starałem się przedstawić główne założenia dzogczen w języku angielskim, nie posługując się zbyt często terminologią i frazeologią tradycyjnych tekstów tybetańskich. Oczywiście nie udało mi się ominąć niektórych terminów, starałem się jednak wyjaśnić je zrozumiałym językiem.

   Przedstawienie nauk dzogczen w tak bezpośredni sposób powinno być pomocne zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych praktykujących. Od początkujących bowiem nie wymaga szczegółowej znajomości tradycji i terminologii, z kolei dla osób zaznajomionych z różnymi tekstami i systemami duchowych nauk zwięzłe podsumowanie najistotniejszych zagadnień dzogczen również może się okazać niezwykle pomocne. Taki prosty, bezpośredni sposób przekazywania nauk jest w istocie zgodny z duchem dzogczen. Chociaż tradycję tę można oczywiście przedstawiać na wiele różnych sposobów, jej najistotniejsze kwestie zawsze pozostają niezmienne.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Tenzin Wangyal Rinpoche

 • Tytuł oryginału: 

  The Wonders of the Natural Mind

 • Liczba stron: 

  340

 • Wymiary: 

  125x205

 • Oprawa: 

  Twarda

 • ISBN: 

  978-83-8188-526-3

 • Tłumacz: 

  Joanna Grabiak

 • Rok wydania: 

  2022

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...