Wczytuję dane...
KOD: 978-83-245-1987-3
Autor: Katarzyna Bosacka, Klaudia Carlos
EAN: 9788324519873
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Publicat

Wprowadzenie do książki

Encyklopedia zdrowia i urody

  Zdrowie, uroda i kobieta są ze sobą organicznie związane. Nie ma niczego cenniejszego niż dobre samopoczucie, świetna kondycja, energia do działania. Kiedy człowiek dobrze się czuje, od razu to po nim widać, promienieje, pięknieje, ale też ma głowę do tego, aby zająć się swoim wyglądem, zadbać o nie tylko siebie, ale także o osoby najbliższe, o rodzinę. Któż to zrobi lepiej niż kobieta? W tym pytaniu nie ma nic dyskryminującego tzw. brzydszą płeć, takie są fakty, a z tymi - jak powszechnie wiadomo - lepiej nie dyskutować, gdyż nie wystawia to oponentowi dobrej cenzury.
Zatem do rąk Szanownych Czytelniczek oddajemy wyjątkową encyklopedię. Już na pierwszy rzut oka widać, jak bardzo odbiega ona od „encyklopedycznego standardu”. Nie została napisana w beznamiętnym, ultra skrótowym stylu, z zastosowaniem składni charakterystycznej dla dokumentacji technicznej lub leksykonów pełnych definicji. Ta książka jest pełna życia i kolorów, a jednak dostarcza konkretnej wiedzy, sprawdzonych wskazówek, praktycznych rozwiązań, życzliwego spojrzenia na najpoważniejsze zagadnienia, z którymi spotykamy się na co dzień. Trudno się dziwić, gdyż jakie Autorki, takie dzieło!

  Encyklopedię zdrowia i urody stworzyły znane dziennikarki telewizyjne oraz autorki wielu popularnonaukowych publikacji dotyczących zdrowia, urody, żywienia, tańca i sportu - Kasia Bosacka i Klaudia Carlos. Obydwie panie mają sobie silnie rozwinięty gen ciekawości, który sprawia, że każdy problem traktują jak wyzwanie, szukają rozwiązań u specjalistów, dociekają, dlaczego jest tak, a nie inaczej, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę, a co można zlekceważyć. Docierają do źródeł wiedzy i dzielą się nią ze swoimi odbiorcami w formie dyskusji, pogawędek, a czasem nawet sprzeczek. Tak powstał cykl programów w TVN Style zatytułowany Salon piękności, od którego wszystko się zaczęło.

  Konsultantami merytorycznymi programu byli m.in.: w zakresie dermatologii - prof. Waldemar Placek, prof. Grażyna Boniarczyk--Dyle, dr Maria Noszczyk, dr Ewa Chlebus, dr Barbara Cyrańska--Walkiewicz, dr Olga Glińska, dr Iwona Marycz i dr Carmen Vincent; w dziedzinie farmacji - dr Irena Eris, Justyna Pastuszak, mgr Klaudia Sulińska-Wosiek; z zakresu dietetyki - prof. Marek Naruszewicz, prof. Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska; specjalista od produktów mlecznych, dr inż. Antoni Pluta; specjalista od perfum i aroma-terapii, dr Władysław Brud; specjalista od chorób żył, prof. Wojciech Noszczyk; immunolog - dr Wojciech Fleszka; ginekolodzy - prof. Tomasz Pertyński oraz prof. dr hab. Stefan Sajdak; językoznawca -dr Katarzyna Kłosińska; fizjoterapeutka - Agnieszka Zuralska; specjalista medycyny manualnej - lek. Med. Tomasz Trojan; fryzjerzy - Leszek Czajka i Wojtek Zieliński oraz wielu, wielu innych, którym Autorki i Wydawca bardzo dziękują za pomoc.

  Układ treści prezentowanych w Encyklopedii odpowiada porom roku, dzięki czemu zyskuje ona dodatkowe walory - naturalność i praktyczność. Przecież zupełnie inne zagadnienia zdrowotne, pielęgnacyjne czy sportowe pochłaniają naszą uwagę wiosną, latem, jesie-nią czy zimą. W trakcie mroźnej zimy organizm człowieka potrzebuje innego żywienia niż w upalne letnie dni, nie wspominając o zróżnicowaniu aktywności fizycznej oraz podatności na choroby sezonowe. Każda z czterech głównych części publikacji zawiera kompendium sezonowych wiadomości, których potrzebują wszyscy członkowie rodziny - wszystko podane w lekkiej, ale pełnej informacji formie. W części piątej są dodatki, które ułatwią dostęp do zawartości książki - indeks oraz syntezy wielu ważnych zagadnień w formie tabel i zestawień, a także lista dostarczająca danych teleadresowych, które zawsze warto mieć pod ręką. Z Encyklopedią zdrowia i urody życie kobiet i ich bliskich będzie prostsze, przyjemniejsze i pozbawione stresu wynikającego z braku informacji. Życzymy interesującej, a także inspirującej lektury przez cały rok!

Autorki i Wydawca

Szczegóły

 • Autor: 

  Bosacka Katarzyna, Carlos Klaudia

 • Objętość: 

  240

 • Oprawa: 

  Twarda

 • Format: 

  17.0x24.5cm

 • ISBN: 

  978-83-245-1987-3

 • Rok wydania: 

  2013

 • Tematyka: 

  Poradniki

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...