Wczytuję dane...
KOD: 978-83-241-5962-8
Autor: David Hatcher Childress
EAN: 9788324159628
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Amber

Wprowadzenie do książki

Geniusz techniki bogów

   Mówiąc o zaawansowanej starożytnej technice, postanowiłem zacząć od prostych, stosowanych dziedzin nauki, takich jak techniki irygacyjne, nawadnianie i kanalizacja, a następnie przejść do podstawowej dla zaawansowanej techniki kombinacji dwóch dziedzin: metalurgii i elektryczności. Po oswojeniu czytelnika z myślą, że starożytni mogli dysponować także skomplikowanymi, metalowymi maszynami - i elektrycznością - postaram się przedstawić fantastyczne możliwości starożytnych lotów, wojen atomowych oraz ideę systemu energetycznego o światowym zasięgu.
   Ta niezwykła podróż przez starożytną historię jest także moją opowieścią, muszę więc pozostać jej wierny. Czasem prawda jest dziwniejsza niż fantazja.


   W książce Geniusz techniki bogów starałem się opisać te relacje, artefakty i miejsca, które dają się w znacznym stopniu zweryfikować. Przyznaję, że zamieściłem w niej również wiele spekulacji, które, jak mam nadzieję, staną się podstawą do dyskusji. Czytelnicy będą musieli przedrzeć się przez przedstawione im informacje, wybrać te, które wydadzą się im ważne, i dołączyć je do własnej „bazy danych”, tak by móc do nich wrócić później i zmodyfikować je w razie potrzeby. Pozostałe informacje po prostu odrzucą.
  W książce Geniusz techniki bogów często powołuję się na liczne teksty starożytne. Staraliśmy się umieścić w bibliografii większość tekstów źródłowych wspominanych w tej publikacji, ale w niektórych przypadkach okazało się to niemożliwe. Teksty wspominane przez innych autorów, przytaczanych w tej pracy, zawierają odnośniki do książek autorów, z których zaczerpnięto cytat.

David Hatcher Childress

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  David Hatcher Childress

 • Tytuł oryginału: 

  Technology of the Gods: The Incredible Sciences of the Ancients

 • Liczba stron: 

  347

 • Wymiary: 

  130x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-241-5962-8

 • Tłumacz: 

  Krzysztof Kurek

 • Rok wydania: 

  2016

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...