Hipnoza I Sen. Odmienne Stany Świadomości
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7377-097-3
Autor: Andrzej Kaczorowski
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Hipnoza i sen. Odmienne stany świadomości

   Inspiracją do napisania tej książki są dotychczasowe doświadczenia w mojej praktyce z podświadomością za pomocą hipnozy, która oczywiście jako sama w sobie nie jest terapią lecz narzędziem służącym do wprowadzenia w stan odmiennej świadomości. Popularnie określa się hipnozę jako sen, z tym, że jest to sen hipnotyczny, w którym pacjent słyszy, reaguje na wszystkie polecenia i posłusznie je wykonuje.    Zaś w czasie snu naturalnego - osoba śpiąca nie reaguje na żadne bodźce zewnętrzne. Sen jest cudownym stanem, doceniamy jego wartość dopiero wówczas, kiedy nie możemy spać. Sen jest ważny nie tylko dla naszego samopoczucia, ale przede wszystkim dla naszego zdrowia.

   Hipnoza jest podobnym stanem do snu, dzięki któremu możemy wejść w umysł (czyli odmienny stan świadomości) i pomnożyć możliwości, wartości, zdolności człowieka w jego rozwoju osobistym i zawodowym. Nie ma takiej drugiej metody terapeutycznej, która posiadałaby tyle odkrywczych możliwości, pozwalając uzyskać potężną Moc umysłu - energię w najbardziej korzystny i kontrolowany sposób tkwiącą w naszej podświadomości.
   W poszukiwaniu innych stanów świadomości ludzkość od zarania dziejów zapuszczała się w doznawanie czegoś więcej niż percepcja zmysłowa.
  Gdy technika nie była jeszcze rozwinięta, człowiek sięgał do wyobraźni i intuicji, za które odpowiada prawa półkula mózgu. W XX wieku nauka i technika doprowadziły u człowieka do przewagi aktywności lewej półkuli mózgu odpowiedzialnej za logiczne rozumowanie ze szkodą dla strefy duchowej.
   Odmienne stany świadomości to takie stany, w których wyciszamy naszą logikę i percepcję zmysłową, dopuszczamy do głosu wyobraźnię, intuicję. Niektórzy nazywają to szóstym zmysłem lub głosem duszy.
   Nauka zwykle zajmuje się tylko tymi zjawiskami, o których wie, że powinny występować. Mimo wielu odkryć i wynalazków sfera ludzkiej psychiki w swojej lwiej części wciąż ukryta jest w cieniu i nie poddaje się istniejącym narzędziom badawczym.
   Psychologia dopiero w XIX wieku zaczęła odkrywać podstawy świadomości i znalazła dowody na istnienie psychiki pozaświadomej. Wcześniej ludzi wykazujących ponadnormal-ne zdolności lub umiejących je pobudzać u innych, posądzano o obłęd, opętanie, szataństwo, czary a nawet zbrodniczość. Szamani, kultury plemienne, uzdrowiciele i poeci - tylko oni, jako osoby nieco dziwne, mieli prawo sięgać w głąb cienia, który dziś nazywamy podświadomością. Ich słowa mogły leczyć, inicjować, umożliwiać kontakt z siłami nadprzyrodzonymi. Arabskie przysłowie mówi: Ciasną jest klatką ciało dla ptaka mej duszy. Ciało okazało się ciasną klatką dla wielu badaczy na świecie.
   Dzięki poznaniu zjawiska odmiennych stanów świadomości pojawił się cały wielki rynek towarów. Reklama, która zasadza się na trzech fazach: relaks, koncentracja, sugestia. Ale też muzyka o jednostajnie wystukiwanym rytmie, dekoracje dyskotek z błyskającymi rytmicznie światłami, holografia (i inne nowe dziedziny sztuki) dająca złudzenie istnienia innych przestrzeni, nowe filmy, które każą skupiać wzrok na jednym centralnym punkcie. Wszystko to mieści się w granicach zjawisk hipnotycznych. Sama hipnoza jednak wielu osobom wciąż wydaje się tajemnicza i budzi lęk. Tymczasem może być ona - i coraz częściej jest - obiecującym narzędziem do dyspozycji sztuki uzdrawiania. Światły człowiek powinien ją zatem poznać.

   Hipnoza jest terapią, która wzbudza coraz większe zainteresowanie naukowców, nie tylko tych, którzy z jej pomocą chcą uśmierzać ból. To dobrze, bo każdy sposób na udzielanie pomocy ludziom chorym jest cenny i powinien być badany.
  Jest także terapią, której nadal towarzyszą mity, lęk i wiele nieporozumień. To zrozumiałe o tyle, że wszystko, co dotyczy naszej psychiki może budzić liczne wątpliwości. To także dobrze, bo działania w sferze psychiki lub duszy powinny być traktowane z największą ostrożnością.
   Ta książka to przewodnik po hipnozie, czyli sztucznie wywołanym śnie i stanach do niej podobnych. To także poradnik, jak i gdzie można te techniki sprawnie wykorzystać, aby ludzie mogli bez lęku korzystać z potencjału swojej wiedzy, wyobraźni i chęci poznawania.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Andrzej Kaczorowski

 • Liczba stron: 

  192

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka.

 • ISBN: 

  978-83-7377-097-3

 • Rok wydania: 

  2004

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...