Wczytuję dane...
KOD: 978-83-246-0904-8
Autor: James Clairborn, Cherry Pedrick
EAN: 9788324609048
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: One Press

Wprowadzenie do książki

Jak pokochać swój wygląd? Trening

W czym pomoże Ci ta książka?

   Książki Jak pokochać swój wygląd? Trening nie należy traktować jako substytutu terapii prowadzonej przez wykwalifikowanych specjalistów od zdrowia psychicznego. Powinno się jej raczej używać, wykorzystując następujące sposoby:

 • Jako dodatku do terapii prowadzonej przez specjalistę. Możesz na przykład spotykać się z wykwalifikowanych specjalistą od zdrowia psychicznego, który jednak nie specjalizuje się w leczeniu BDD. W czasie pracy nad zrównoważaniem Twojego obrazu ciała książka Jak pokochać swój wygląd? Trening może pomóc terapeucie w jego roli jako nauczyciela, przewodnika i doradcy.
 • Jako pomocy dla osób, które nie wymagają trwałej opieki specjalisty. Być może chciałbyś nauczyć się jak najwięcej o BDD i używać tej książki jako przewodnika wskazującego, jak odpowiednio postępować z samym sobą. Jeżeli czytając ją, dojdziesz do wniosku, że możesz cierpieć na BDD, nalegamy, żebyś się spotkał ze specjalistą od zdrowia psychicznego, doświadczonym w diagnozowaniu i leczeniu BDD oraz innych powiązanych z nim zaburzeń. Psychiatra czy psycholog może potwierdzić Twoje podejrzenia i stwierdzić, czy w Twoim przypadku terapia poznawczo-behawioralna jest odpowiednia. Jeżeli cierpisz na depresję albo męczą Cię myśli samobójcze (bardzo częste u osób z BDD), konieczne jest natychmiastowe skontaktowanie się z profesjonalistą.
 • Jako pomocy dla osób, których nie satysfakcjonuje obraz własnego ciała, ale których niechęć nie sięga poziomu każącego podejrzewać występowanie BDD. Opisane tu zasady leczenia stosują się również do tej łagodniejszej formy braku satysfakcji. Książka Jak pokochać swój wygląd? Trening opisuje metody, dzięki którym da się zredukować zarówno niezadowolenie ze swojego wyglądu, jak i wynikające z niego dolegliwości.
 • Jako pomocy dla członków rodziny oraz specjalistów od zdrowia psychicznego, którzy chcieliby lepiej zrozumieć istotę BDD i problemów z obrazem ciała. Książka Jak pokochać swój wygląd? Trening może im pomóc wspierać osoby cierpiące na BDD lub wykazujące brak satysfakcji z obrazu własnego ciała.

STRATEGIA ZRÓWNOWAŻANIA OBRAZU CIAŁA

   Wszyscy w jakiś sposób postrzegamy obraz własnego ciała oraz obraz ciała idealnego. Jednym z celów Programu Zrównoważonego Obrazu Ciała jest umożliwienie Ci osiągnięcia satysfakcjonującej równowagi pomiędzy Twoim postrzeganym a idealnym obrazem ciała. W jaki sposób zakłócona jest równowaga Twojego obrazu ciała?
   Książka Jak pokochać swój wygląd? Trening jest podzielona na dwie części. Pierwsza z nich pomoże Ci zrozumieć, na czym polega zaburzenie dysmor-ficzne ciała oraz powiązane z nim dolegliwości. Przedyskutujemy w niej rolę, jaką pełni tu kultura, oraz to, w jaki sposób nasze reakcje na obrazy przedstawiane przez przemysł rozrywkowy i reklamowy czy funkcjonujące w naszym otoczeniu mogą wpływać na satysfakcję, jaką odczuwamy z obrazu własnego ciała. Dowiesz się również, jak diagnozuje się BDD, jakie są symptomy tego zaburzenia oraz w jaki sposób się je leczy. Pomożemy Ci również ocenić, czy masz problemy z obrazem ciała. Program Zrównoważonego Obrazu Ciała pociąga za sobą zmianę. Dowiesz się, na czym ona polega, i zdecydujesz, czy chcesz dokonać poważnych zmian w sposobie postrzegania swojego wyglądu.
   Trzonem książki jest część druga. Podajemy w niej wskazówki, które krok po kroku przeprowadzą Cię przez Program Zrównoważonego Obrazu Ciała. W wielu miejscach tej książki, jednak w szczególności w tych właśnie rozdziałach, będziesz proszony o odpowiedź na podane pytania i wypełnienie zamieszczonych tabel. Jest to bardzo istotne, ponieważ każdy krok determinuje tu kolejny. Informacje zgromadzone w pierwszych rozdziałach będą używane w kolejnych, przygotuj więc sobie pióro lub ołówek oraz papier i pracuj krok po kroku zgodnie z wytycznymi programu. Nagrodą będzie bardziej zrównoważony obraz samego siebie. Walcząc z problemami z obrazem ciała, nauczysz się sięgać po wsparcie innych — rodzina i znajomi pełnią ważną rolę w całym procesie zmiany.
   Książka Jak pokochać swój wygląd? Trening wymaga od Ciebie zaangażowania. Ćwiczenia i arkusze robocze pomogą Ci zgromadzić niezbędne informacje i zrozumieć problemy z obrazem własnego ciała. Celem Programu Zrównoważonego Obrazu Ciała jest zawężenie luki pomiędzy Twoim postrzeganym a idealnym obrazem ciała, nauczenie Cię odpowiedniej reakcji na nie oraz zredukowanie znaczenia obrazu ciała w Twoim całościowym obrazie samego siebie. Strategie Zrównoważania Obrazu Ciała, takie jak ta powyżej, będą Ci przypominać o kluczowych punktach książki i pomogą pozostać skupionym na wysiłkach zmierzających ku bardziej zrównoważonemu obrazowi siebie samego.     Skopiuj je sobie i przyklej do drzwi lodówki lub na desce samochodu, włóż do portfela albo umieść w pobliżu ulubionego fotela.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  James Clairborn, Cherry Pedrick

 • Tytuł oryginału: 

  The BDD Workbook: Overcome Body Dysmorphic Disorder and End Body Image Obsessions

 • Liczba stron: 

  288

 • Wymiary: 

  176×250

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-246-0904-8

 • Tłumacz: 

  Jacek Mikołajczyk

 • Rok wydania: 

  2007

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...