Wczytuję dane...
KOD: 978-83-945-5401-9
Autor: Mateusz Emanuel Senderski
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788394554019
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Prawie wszystko o ziołach i ziołolecznictwie

Wydanie III Poprawione Zmienione 2017r.

   Wielu ludzi zwraca się w kierunku ziół, ponieważ widzi w nich szansę na poprawę stanu zdrowia swojego i bliskich, bądź chce z różnorakich powodów stopniowo odejść od leków syntetycznych. Leki ziołowe mogą okazać się pomocne dla osób usiłujących zerwać z nałogiem brania środków uspokajających lub pigułek nasennych. Mogą stanowić też alternatywę dla pacjentów cierpiących z powodu efektów ubocznych wywoływanych przez leki syntetyczne.
   Książka Prawie wszystko o ziołach i ziołolecznictwie dla wielu czytelników będzie wprowadzeniem w zagadnienia zielarstwa, dla innych może pełnić funkcję tradycyjnego zielnika.
  Szczególny nacisk został położony na porady dotyczące zbioru, suszenia i przechowywania ziół. Sporo miejsca przeznaczono na omówienie substancji czynnych występujących w ziołach i ich wpływu na organizm ludzki.
   Indeks tematyczny może okazać się pomocny w odszukiwaniu nazw ziół przydatnych w leczeniu określonych dolegliwości. Najwięcej miejsca przeznaczono na monografie 257 roślin zielarskich. Umieszczono dokładne rysunki ziół z podaniem i wyeksponowaniem ich cech charakterystycznych. Obok dokonano opisu rośliny leczniczej i jej występowania. Podano nazwy surowców zielarskich i sposoby ich uzyskiwania. Jeśli czytelnik zechce, może na podstawie opisu rośliny zielarskiej i jej rysunku, biorąc pod uwagę podane miejsca jej występowania, określić tożsamość rośliny zielarskiej i ustalić miejsce jej występowania w danym środowisku.
   Najwięcej miejsca poświęcono stronie praktycznej zielarstwa. Chodzi bowiem o uzmysłowienie wszystkim zajmujących się surowcami zielarskimi, że najważniejsze są trzy podstawowe zasady: po pierwsze - wiedzieć kiedy zbierać i pozyskiwać określone zioła, po drugie - jak je suszyć i po trzecie - jak przechowywać, żeby zachowały najwięcej wartościowych substancji czynnych.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Mateusz Emanuel Senderski

 • Liczba stron: 

  656

 • Wymiary: 

  165x235

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-945-5401-9

 • Rok wydania: 

  2017

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...